Buffer Bijna vier ton in potje voor nieuw Sloebos Enig ongemak door werk aan N664 en kruispunt Deltaweg Goes Weggebruikers zijn blij met plannen voor Nieuwstraat Goes a üfï I j |j!i Infoavond over Steehof Yerseke 26 Zaterdag 20 oktober 2007 pzc B Creatieve workshops in Stenge Heinkenszand heinkenszand - Kinderen en vol wassenen kunnen volgende week dinsdag, woensdag en donderdag meedoen aan creatieve workshops in De Stenge in Heinkenszand. Het kinderprogramma: textiele werkvormen (dinsdag 13.30 uur) en gedichten schrijven (woensdag 13.30 uur) voor acht- tot en met twaalfjarigen; en djembé-tromme- len (donderdag 13.30 en 15.00 uur) voor alle kinderen. Workshops voor volwassenen zijn vanaf 19.30 uur. Het programma: schilderen met acryl (dinsdag), Ja panse poëzie (woensdag) en textie le werkvormen (donderdag). Aan deelname zijn kosten verbon den, vijf tot twaalf euro. De organi satie is in handen van de Culturele Raad van Borsele. Kinderkledingbeurs in 's-Heer Arendskerke 's-HEER ARENDSKERKE - In het Arendshuis in 's-Heer Arendsker ke wordt vandaag een speelgoed- en kinderkledingbeurs gehouden. De beurs is geopend van 10.00 tot 11.30 uur. Rommelmarkt in De Vroone Kapelle kapelle - Het Zeeuws Mannen koor houdt zaterdag 3 november een rommelmarkt in gemeen schapscentrum De Vroone in Ka pelle. Om 10.15 uur is er een ver koop van spullen bij opbod. Entreekosten voor de rommel markt zijn 1,50 euro. Het toegangskaartje is tevens een lot voor de verloting. De rommel markt aan de C.D. Vereekestraat begint 10.00 uur en eindigt om 15.00 uur. Speelgoedsnuffelmarkt in de Goese Polder goes - In het wijkgebouw in de Goese Polder naast het kantoor van ZLM Verzekeringen is dinsdag van 13.30 tot 16.00 uur een speel goedsnuffelmarkt. Buurtwerk Goe se Polder nodigt alle kinderen uit om eigen speelgoed te verkopen. Kinderen die juist speelgoed wil len kopen, zijn ook welkom. Verko- pertjes moeten vooraf 1,50 euro be talen om op de markt te kunnen staan. Opgeven kan bij Lizet Alle- wijn, 0113-233046 of 06-51004128. Ook extra geld voor aanpak Dorpsstraat in Heinkenszand. door Harmen van der Werf heinkenszand - De komst van een nieuw Sloebos tussen de Sloeweg en Nieuwdorp is de gemeente Bor sele ernst. Het Borsels college van B en W wil alvast 396.000 euro in een spaarpotje stoppen voor het groenproject. Het geld komt uit het netto-overschot op de begro ting 2007 dat in totaal 746.000 eu ro bedraagt. Het nieuwe Sloebos moet een buf fer vormen tussen de steeds druk kere Sloeweg (naar de Westerschel- detunnel) en het toekomstige be drijventerrein Sloepoort aan de ene kant en Nieuwdorp aan de an dere kant. De kosten zijn geraamd op zes miljoen euro. De provincie staat voor drie miljoen aan de lat Provincie probeert meer vrachtverkeer de snelweg op te krijgen. door Frank Balkenende goes - De komende twee weken pakt de provincie de N664 tussen Goes en Heinkenszand aan, als ook het kruispunt bij Deltaweg in Goes. Een beetje verkeershinder voorziet de provincie wel, maar niet buitensporig. De maatregelen zijn bedoeld om vooral vrachtverkeer te ontmoedi gen op de tweebaansweg tussen Goes en Heinkenszand te nemen. Die heette vroeger officieel N254, tegenwoordig echter N664. De provincie laat het werk van maandag 22 oktober tot vrijdag 2 november uitvoeren. In Goes wordt kruispunt 's-Heer Hendriks- kinderendijk-Deltaweg-N664 on der handen genomen, inclusief De provincie neemt aan bewo- ners toegezegde maatregelen om vrachtwagenverkeer van de N664 te weren. Het werk zorgt voor enige verkeershinder. en Borsele voor één miljoen euro. Wanneer de aanleg begint, is nog onduidelijk. Het ligt voor de hand om grond voor het Sloebos te ver werven, als de provincie toch de boer op moet voor grond voor ver dubbeling van de Sloeweg. De weg- verbreding is gepland in 2013. „We hoeven daar niet per se op te wach ten", stelt wethouder M. Vermue- Vermue (CDA). Andere goede doelen die het colle ge wil dienen met het netto-over schot 2007 zijn: de aanleg van een vrije loopstrook in de Dorpsstraat in Heinkenszand, het onderhouds plan monumentale torens, uitvoe ring van de nieuwe sportnota en tijdelijke personeelsuitbreiding. Het netto-overschot op de begroting is in Borsele 746.000 euro. Van dat geld gaat bijna vier ton naar een spaarpotje voor de aanleg van het nieuwe Sloebos. aanpassingen op de rotonde op het Tiendenplein, waar tijdelijke voorzieningen wijken voor defini tieve. Zo komt er een betonnen band tussen de busbaan en de bui tenste rijstrook op de rotonde. Bij het kruispunt Deltaweg aan de zijde van de stad blijven de opstel stroken zoals ze zijn: twee linksaf richting de A256 (richting snel weg), eentje rechtdoor naar de N664 en eentje rechtsaf richting Noord-Beveland. Aan de andere zijde, bij 's-Heer Hendrikskinderen, wordt de tijde lijke enkele opstelstrook richting Goes definitief. Vroeger waren er twee, maar om verkeer te weren van de N664 is besloten er één bij wijze van proef te schrappen. Daar door ontstaan langere wachtrijen voor het verkeerslicht, wat bestuur ders moet aansporen vanaf Hein kenszand via de snelweg naar Goes te rijden. De vrije 'rechtsaffer' op de A256, de stad Goes in, blijft, maar er staat inmiddels wel een snel op groen springend verkeerslicht om te zorgen dat automobilisten rus tig de stad inrijden. www.dendekkermuziek.com Den Dekker Muziek 0113-330330 Kapelle yerseke - In dorpshuis De Zaete in Yerseke is maandag 29 oktober om 19.30 uur een informatieavond over het bouwplan Steehof fase 2. Het plan omvat de bouw van tien starterswoningen, waarvoor ko pers bij de gemeente een startersle- ning kunnen afsluiten. Belangstel lenden kunnen zich na afloop van de bijeenkomst inschrijven bij de gemeente. De inschrijvingstermijn loopt tot en met 5 november. Een andere maatregel om verkeer, met name vrachtwagens die uit de tunnel en het Sloegebied komen, van de N664 te halen, wordt bij 's-Heer Arendskerke uitgevoerd. Vlak na het viaduct laat de provin cie slingers in de weg aanbrengen. Ook verrijzen er drempels. Voor vrachtwagenchauffeurs wordt het een lastiger, tijdrovender parcours. De provincie hoopt dat ze straks de snelweg kiezen. Op beide plaatsen wordt zowel overdag als 's nachts gewerkt. Op de A256/N256 (de route vanaf de snelweg richting Zierikzee wordt het verkeer over één rijstrook ge leid. 's Avonds vanaf zeven uur tot 's morgens is het kruispunt Delta weg afgesloten, behalve op de don derdagse koopavond. Verkeer wordt omgeleid via de A. Fokker straat in Goes-Zuid. Overdag kan het verkeer het kruispunt (de stad in en uit) wel passeren, af en toe met wat oponthoud. Het deel N664 tussen Eindewege en de Noordzakweg is 's avonds en 's nachts ook afgesloten. Ver keer vanuit Vlissingen-Oost wordt omgeleid via 's-Heerenhoek. Omvangrijk bouwplan Zuidhoek in Kapelle officieel begonnen. door Willem van Dam kapelle - De bewoners van de om vangrijke nieuwbouwwijk Zuid hoek in Kapelle worden straks door een metershoge wal be schermd tegen geluidshinder die wordt veroorzaakt door het ver keer op de A58. Met de aanleg daarvan wordt eind volgend jaar begonnen. Het gemeentebestuur van Kapelle heeft daarover over eenstemming bereikt met Rijkswa terstaat. Gisteren werd door wet houder Herselman en de Kapel- se kinderburgemeester Froukje Goessens de symbolische eerste paal voor de Zuidhoek geslagen. De geluidsbuffer komt tussen de A58 en de Oude Rijksweg. De wal moet niet alleen de bewoners van de Zuidhoek van geluidsoverlast vrijwaren, ook de de toekomstige bewoners van het nieuwbouw- wijkje bij de Klinker hebben er baat bij. De gemeente Kapelle en Rijkswaterstaat praten al een paar jaar over de aanleg van een geluid- werende wal. Vooral de lengte er van vormde een voortdurend te rugkerend onderwerp van discus sie. Volgens wethouder Herselman zijn beide partijen er nu 'nage noeg' uit. De wal wordt 1,2 kilome ter lang en komt tussen de Zwarte Weel (bij de Klinker) en het Zuid- hoeksebaantje (ter hoogte van Vierwegen). De aarden wal wordt drie meter hoog. Daar bovenop worden mogelijk geluidwerende schermen met een hoogte van twee meter geplaatst. De kosten (inclusief schermen) worden ge raamd op ongeveer 1,5 miljoen eu ro en komen volledig voor reke ning van de gemeente Kapelle. De belangstelling voor De Zuid hoek begint inmiddels aardig aan te trekken. In de nieuwe wijk wor den de komende tien tot vijftien jaar ongeveer zeshonderd huizen gebouwd. Aanvankelijk viel de in teresse een beetje tegen. Volgens wethouder Herselman is het tij nu gekeerd; van de meer dan twee honderd uit te geven kavels, is WI De belangstelling voor een wo- ning in de Kapelse nieuwbouw wijk De Zuidhoek komt volgens wethouder J. Herselman aardig op gang. Gemeente wil route naar binnenstad veiliger maken voor fietsers. door David Duijnmayer goes - Een puinhoop is het, een le vensgevaarlijke straat vol hobbels en bobbels. De reacties van fietsers en bewoners zijn duidelijk: de hui dige verkeerssituatie in de Nieuwstraat in Goes laat heel wat te wensen over. Dat de gemeente nu van plan is om de straat anders in te richten, juichen zij dan ook toe. In het ontwerp van de gemeente blijft de straat eenrichtingsverkeer, ook voor fietsers. De belangrijkste aanpassingen zijn parkeervakken op trottoirhoogte, een bredere stoep aan de oostkant en op de rij baan gebakken klinkers en vijf drempels. De gemeente verwacht dat de herinrichting drie maanden in beslag zal nemen en streeft er naar in januari te beginnen. Janny Bruggeman fietst een paar keer per week door de straat. „Er zitten overal richels, het is echt een gevaarlijke straat. Ik ben hier wel eens gevallen en ben sinds dien extra voorzichtig", zegt ze. Ze vindt herinrichting een goed idee, maar over de klinkers heeft ze twij fels: „Worden die niet erg glad?" Ook andere fietsers staan niet te springen om klinkers. „Ik zou het gewoon asfalteren", zegt Kelly Openeer, die dagelijks vanuit de Goese Polder naar haar werk in de stad fietst. Bewoner Chris Piebin- ga is juist wel blij met klinkers: „Het lijkt me de beste oplossing. Op asfalt rijden auto's veel te hard. Ik moet nu al uitkijken voor mijn leven als ik de deur uitstap. Vooral de schooljeugd maakt het heel bont. Die fietsen gewoon over de stoep tegen de rijrichting in." Een ander probleem zijn de taxi busjes die voor Huize den Berg blijven stilstaan en voor opstoppin gen zorgen. Fietsers moeten dan vaak uitwijken naar de stoep. Mar- greet Houterman, werkzaam bij Huize den Berg, heeft weer andere P'T ff:-..-1*1 "iH Lla «pil De Nieuwstraat in Goes krijgt een ander aanzicht. foto Willem Mieras klachten: „Wij lopen hier vaak met rolstoelen en mensen met een verstandelijke beperking. De stoep is eigenlijk veel te smal, die zou breder en egaler moeten zijn." En dat is hij ook, in het ontwerp van de gemeente. „Prachtig", reageert Kelly Openeer sarcastisch, „dan gaan ze straks helemaal op de stoep fietsen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60