PZC Compromis over spoorovergangen w O A191VI CI hCCS€illlJ BEVELANDEN-THOLEN 36 en 37 25 38 Renovatie bad Kapelle wordt fors duurder Judo vallende ster Herinrichting haven begint snel Peuters 't Arendsnest verhuizen naar gebouw stichting Poelwijck M m Lokale held zorgt voor saamhorigheid Zaterdag 20 oktober 2007 P Mode van nu met oog voor folklore Tip? redgoes@pzc.nl Bereikbaarheid gegarandeerd voor hulpdiensten. door Harmen van der Werf COES - Niet alle zes spoorovergan gen tussen 's-Heer Arendskerke en Lewedorp gaan de komende week tegelijkertijd dicht. Hierover is gis teren een akkoord bereikt tussen de gemeente Goes, hulpdiensten, aannemer BAM Rail en spoorweg beheerder Prorail. De gemeente Goes ging de bespre kingen in met de eis dat 'hooguit twee overgangen' tegelijkertijd af gesloten mogen zijn. Het is niet ge lukt om dat voor elkaar te krijgen. BAM Rail kon bij de werkzaamhe den aan het spoor onmogelijk aan die wens voldoen. De werkzaam heden die vandaag zijn begonnen en tot en met zondag 28 oktober duren, zouden dan vertraging op lopen. De gemeente Goes wilde dat niet op haar geweten hebben. De hulpdiensten gaven bovendien aan te kunnen leven met een tus senvoorstel van BAM Rail. De be reikbaarheid voor brandweer en ambulance is in het nieuwe sche ma gegarandeerd. De belangrijkste overgang op het traject, die in de Nieuwe Kraaijert- sedijk bij Lewedorp, gaat er nog 'slechts' één dag uit. De weg van Lewedorp naar het Veerse Meer waaraan vrij veel woningen staan, is volgens de nieuwe planning 'al leen' de hele maandag dicht. De ook niet onbelangrijke overgang in de Vlaamseweg tussen Lewedorp en 's-Heer Arendskerke mag niet gelijktijdig met de Nieuwe Kraaij- Gelijktijdige afsluiting van zes spoorovergangen is van de baan, maar de gemeente Goes moest ook eis 'hooguit twee overgan gen tegelijk dicht' inslikken. ertsedijk op slot. Vanaf maandag nacht tot begin vrijdagmiddag wordt daar gewerkt. In Eindewege bij 's-Heer Arends kerke is de overgang in de Arend- straat vanaf vanochtend vroeg tot woensdagmiddag laat afgesloten. T. de Jonge, hoofd openbare ruim te in Goes, erkende dat dit lang is. „Maar daar is een omleiding moge lijk via de Benoordenweg direct langs het spoor. Die route zal ook worden aangegeven." Autobedrijf Eindewege ligt achter de overgang in de Arendstraat. Ei genaar B. van Doezelaar is ongeluk kig met de afsluiting, maar 'wat moet je ertegen doen?' „Ik lig er ook niet wakker van." Bewoonster E. Maljers - en niet zoals gisteren gemeld Maljaars - van de Nieuwe Kraaijertsedijk doet dat wel. Zij bracht donderdag de bal aan het rollen over de gelijktijdige afslui ting van de overgangen. „We zit ten al sinds half september in het lawaai. We gaan uit logeren. Straks barst de hel los." Tot en met zondag 28 oktober rij den bussen in plaats van treinen tussen Vlissingen en Roosendaal. Goederenvervoer blijft wel moge lijk, op doordeweekse dagen van 23.00 tot 7.00 uur. door Willem van Dam kapelle - De renovatie van het zwembad van sportcentrum 't Groene Woud in Kapelle wordt aanzienlijk duurder dan was ver wacht. De gemeente Kapelle was ervan uitgegaan, dat de opknapbeurt van het bad 555.000 euro zou gaan kos ten. Inmiddels is duidelijk gewor den dat de kosten waarschijnlijk het dubbele zullen bedragen: 1,1 miljoen euro. Volgens wethouder J. Herselman is vooral het leidingenstelsel erg slecht. De renovatie van het dertig jaar oude zwembad staat op het pro gramma voor 2009. Herselman sluit niet uit, dat besloten wordt om 'bepaalde zaken' eerder aan te pakken, gezien de zorgwekkende staat waarin de leidingen verkeren. Mogelijk wordt zelfs de gehele re novatie naar voren geschoven. Het bad wordt geëxploiteerd door Optisport. De gemeente Kapelle is eigenaresse van het complex en moet daarom de renovatiekosten betalen. Vorig jaar werd de sporthal ver bouwd. Dat kostte 330.000 euro. Tip? redactie@pzc.nl Op die Middelburgse basisschool mogen de kinderen tijdens de schoolvoorstelling liedjes zingen, toneelstukjes opvoeren, dansen of bijvoorbeeld hun sport uitbeel den. Koen en Rik hadden hun witte judopak aangetrokken om een korte demonstratie te geven. Ze maakten een elegante bui ging en de Middelburgse jongens lieten voor hun enthousiaste schoolgenootjes heup- en andere worpen zien. Nadat Koen Rik nog eens stevig in de houdgreep had genomen, sloten ze af met een echte judogroet. „Wat was dat?", vroeg de juf. „Dat was Ja pans", antwoordde Koen. „Zeg het nog eens." „Dat was Japans." THOLEN - Wethouder Eric Goossen moet het evenement Dansen met Thoolse sterren noodgedwongen aan zich voorbij laten gaan. Goossen maakte onlangs een onge lukkige val, niet tijdens het dansen overigens, waarna zijn been in het gips moest. Daarom kan hij 23 no vember niet de strijd aanbinden met onder anderen weervrouw Marjon de Hond en wethouder Marianne Velthuis. Als troost mag Goossen aanschuiven als derde ju rylid. Het gala vindt plaats in Meul- vliet. De opbrengst gaat naar Villa Pardoes. Jachthaven in Stavenisse is komende zomer weer helemaal bij de tijd. door Rob Paardekam STAVENISSE - De herinrichting van de haven in Stavenisse moet nog voor het komende zomerseizoen een feit zijn. Er is dan een volledi ge jachthaven met 176 ligplaatsen en een passantensteiger. Het plan om de haven in Stavenis se grondig aan te pakken bestaat al sinds 2003. Toen besloot de raad al le havens in de gemeente een volle dig recreatieve invulling te geven. Nu ligt er een concreet plan voor Stavenisse. De ruimte in de haven wordt straks veel efficiënter benut, waardoor er plaats is voor 225 jach ten. Daarvan worden er in eerste instantie overigens maar 176 aange legd. Pas als de provincie in een la ter stadium dé extra ligplaatsen verdeelt en Stavenisse daarbij zit, komen de andere 49 er ook. Van handelsactiviteiten is na de herin richting, op één uitzondering na, geen sprake meer. Alleen de sleep boot Zephyrus behoudt zijn plek. Belangrijk onderdeel van de herin richting is het vervangen van ver ouderde steigers. Sommige zijn zo slecht dat de veiligheid over niet al te lange rijd in het geding zou ko men. Verder worden elektriciteits- en watervoorzieningen vernieuwd en moet een afscheiding ervoor zorgen dat niet iedereen de haven in kan lopen. Als de raad volgende maand een krediet van 885.000 euro verstrekt, kunnen de werkzaamheden deze winter worden uitgevoerd. 's-HEER ARENDSKERKE - 'Wij gaan verhuizen, wij gaan verhuizen, wij gaan verhuizen', zo zongen de leidsters van peuterspeelzaal 't Arendsnest in 's-Heer Arendskerke gisterochtend, met alle peu- tertjes en ouders in hun kielzog. De peutertjes bliezen luid op hun toeters van karton, terwijl ze in optocht van de oude locatie in het Heer Arendshuis naar de nieuwe stek in het gebouw van stichting Poelwijck liepen. Daar bouwden ze een nieuw 'arendsnest' van takken. De peuter speelzaal zal de ruimte delen met de buiten schoolse opvang. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59