is grensverleggende vakantie Drijvend boothuis Ouddorpse post KNRM komt in zicht TE HUUR: Nieuwe bieb voor Cornelia Spzc Zaterdag 20 oktober 2007 2 7 Baukje Singer Band in Zierikzees eetcafé zierikzee - Liefhebbers van blues en bluesrock kunnen zaterdag 27 oktober hun hart ophalen in eetca fé De Banjaard aan de Nieuwe Ha ven in Zierikzee. De band bestaat uit Ineke Voorzaat (zang, tuba), Leen Boere (bas), Riny van Alm- kerk (drums), Paul de Bakker (gi taar) en Peter van Veen (drums). Aanvang 22.00 uur. Klaverjassen in dorpshuis Serooskerke serooskerke - Klaverjassen, hob- bymarkt of mosselavond. In het dorpshuis van Serooskerke zijn de komende tijd veel activiteiten. Voor aanstaande woensdag staat een klaverjasprogramma gepland. De wedstrijd wordt georganiseerd onder de vlag van de dorpsge meenschap en begint om 20.00 uur. Opgeven kan via nummer 0111- 671165 of 671828. Verkoopochtend bij Bruse kijk- en koophal bruinisse - De vrijwilligers van de Kijk- en Koophal aan de Industrie weg in Bruinisse houden zaterdag 27 oktober bij de hal een verkoop ochtend van vers gebakken vis. De opbrengst van de verkoping is ten bate van de kerkrentmeesters van de hervormde gemeente Brui nisse. De verkoping begint om 9.00 en duurt zolang de voorraad strekt. VERHUUR I MAKELAARDIJ Middelburg, Balans 5 Bedrijfsruimte van ca. 105 nr Goede zichtlocatie in centrum 1.150,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Nederstraat IC Keurig 3- kamer hoekappartement Centrum Middelburg, toplocatie 650,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Breestraat 77 Monumentaal Herenhuis Centrum. 4 kmr. Zeer ruim. Karakteristiek 985,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Sint jacobstraat 18A Ruime 3-kamer bovenwoning Gestoffeerd/ged. Gemeubileerd 650,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Coosje Buskenstraat 15 Compact 2-kamer appartement Gestoffeerd/ Boulevard 595,- p/mnd excl. G/W/E Arnemuiden, Oranjeplaat 36 Bungalow gelegen bij het Veesremeer. Gestoffeerd/Gemeubileerd. 1.475,- p/mnd excl. G/W/E. Nieuw Namen, Hulsterloostraat 14 Vrijstaande woning ca. 100 nr Rustig en landelijk gelegen 950,- p/mnd excl. G/W/E Uw woning profesioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. www.SipsVerhuur.nl 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen zierikzee - Met een fikse dosis dro ge humor wist J. de Dreu gister middag bewoners van verpleeg huis Cornelia aan zich te binden. De Dreu (van klederdrachtgroep Mooi Zeeland) was gekomen om de feestelijke opening van de nieu we bibliotheek van de Cornelia luister bij te zetten. Hij vertelde verhalen over vroeger in het Zeeuws en samen met de kleder dracht van hemzelf en zijn part ner was dat voor velen een feest der herkenning. De nieuwe bibliotheek is mogelijk geworden door een schenking uit een nalatenschap van een cliënt. Tot nu toe waren de bewoners van de Cornelia aangewezen op een wisselcollectie van de Zeeuwse bi bliotheek. De nieuwe boeken zijn leesboeken, maar ook platenboe ken en grootletterboeken. De officiële opening werd verricht door Ariene van Westen, oprich ter van de poëziekamer Schou- wen-Duiveland. Werk aan nieuwe insteekhaven met loopbrug afgerond. door Piet Kieemans ouddorp - De eerste fase van de bouw van het drijvend boothuis voor de post Ouddorp van de Ko ninklijke Nederlandse Reddings Maatschappij (KNRM) is afge rond. Het werk aan de insteekha ven is afgerond. Het drijvende boothuis heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Al les bij elkaar kostte het zo'n zeven jaar praten, tekenen, weer praten en opnieuw tekenen eer de kogel door de kerk kon. Hoog tijd, want de reddingspost moest het doen met stalling van de boot in een loods in Ouddorp. Dat hield in dat als de redders in actie moesten komen de boot eerst op een trailer moest worden geladen en daarna via een trailer helling te water kon worden gela ten. Dat vergt kostbare tijd en de KNRM verwacht met de nieuwe stek voor de redders dan ook aan zienlijke tijdwinst te boeken. De KNRM heeft er 550.000 euro in geïnvesteerd en ook natuur- en re creatieschap de Grevelingen droeg haar steentje bij in de vorm van een beschermende dam van breuk stenen en plaatsing van twee meer palen. De kosten voor aanleg van de in steekhaven met loopbrug nemen Groen Services Zuid-Holland - be heerder van het Grevelingengebied - en Rijkswaterstaat Zuid-Holland voor hun rekening. Het is de bedoeling dat begin 2008 het nieuwe botenhuis gereed komt. Daar houdt het qua vernieu wing niet mee op voor de Oud- dorpse redders want er komt ook een nieuwe boot. Dat wordt er een van het type Atlantic 75, het zelfde als de Neeltje Struijs die dienst doet op het Haringvliet. Het botenhuis wordt door de KNRM zelf bekostigd. De nieuwe reddingboot wordt bekostigd door een trouwe privé-donateur van de KNRM. De gemeente Goedereede is blij met de komst van het nieu we reddingstation. Op Schou- wen-Duiveland is bij station Noordland enkele jaren geleden een drijvend boothuis in gebruik genomen. Aan de bouw van dat boothuis ging jaren van discussie vooraf Ook in Veere beschikken de red ders over een drijvend onderko men voor de reddingboot. De eerste fase van de bouw van het nieuwe drijvende boothuis voor de KNRM-post Ouddorp is afgerond. Begin 2008 moet het botenhuis klaar zijn. Nicolien Kooman reist niet als luie toerist, maar is verpleegster tijdens de Wielewaal-vakanties voor mensen met een beperking. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55