Zeeland Daltonschool gaat inwonen bij Pontes PZC Hal gemeentehuis wordt verbouwd bLnUUWtN-ÜUiVhLAfN 36 en 37 25 38 Automobilist rijdt tegen gevel Judo Cf L_1/~M ItAftKI Pil l!\/CI A IV Lokale held zorgt voor saamhorigheid Zaterdag 20 oktober 2007 Groot deel obs Binnen de Veste verhuist wegens verbouwing. door Ali Pankow zierikzee - Honderdveertig leerlin gen van openbare Daltonbasis school Binnen de Veste in de Raamstraat in Zierikzee gaan voor de rest van dit schooljaar inwonen bij Scholengemeenschap Pontes Pieter Zeeman aan het Hatfield- park. De tijdelijke verhuizing is noodzakelijk wegens de groot scheepse verbouwing van deze ba sisschool. De drie kleutergroepen en groep drie blijven in de Raam straat tijdens de werkzaamheden. Deze leerlingen worden gehuisvest in de vier noodlokalen rond het schoolplein. Met man en macht is er gisteren gewerkt om meubilair en leermid delen voor de midden- en boven bouw van de Daltonschool te ver huizen. Op de maandag na de herfstvakantie nemen de leerlin gen 's middags hun intrek op hun tijdelijke stek. De ochtend van die dag wordt gebruikt voor de laatste loodjes van het inrichten daar. „Pontes is zeer gastvrij. Zij stellen een deel van de bovenverdieping van de voormalige technische school voor onze zes groepen be schikbaar", zegt directeur J. van Koeveringe van Binnen de Veste. Volgens hem betreft dit wel een grootscheepse organisatie die bij veel ouders wat angst heeft opge roepen. Hij kan zich dat goed voor ga Ingrijpende verbouwing obs Bin- nen de Veste vergt grootscheep se verhuizing. Midden- en boven bouw gaan tijdelijk inwonen bij Pontes Pieter Zeeman. stellen. „Voor de kinderen veran dert er ook nogal wat. Alleen met de gewijzigde verkeerssituatie al dient terdege rekening te worden gehouden. Ter voorbereiding is er contact geweest met de politie en hebben we veiligheidshesjes uitge deeld aan de leerlingen", vertelt Van Koeveringe. De ouders zijn met nieuwsbrieven op de hoogte gesteld van alle veranderingen en de leerlingen zijn vooraf rondge leid bij Pontes. „Opvallend daarbij was de gastvrij heid van de middelbare scholie ren. Velen stonden direct gereed onze jongere scholieren wegwijs te maken in dat gebouw", consta teert Van Koeveringe. Hij ziet in woning bij Pontes als de beste op lossing. Pogingen wat dichter bij de Raam straat een plekje te vinden, zoals in gebouw De Driehoek aan het Kerkhof en in de brandweergarage aan Regenboogstraat, stuitten op te veel bezwaren. „Voor sommige ouders ontstaat er best een lastige situatie doordat ze tijdelijk op twee locaties kinderen moeten brengen en ophalen", zegt de directeur. De aanleiding van al le overlast maakt echter veel goed. Maandag begint de zogeheten 'ver nieuwbouw' van Binnen de Veste. Daarmee krijgt de Daltonschool eindelijk de ruimte waar al tiental len jaren behoefte aan is. Meer dan 25 jaar heeft deze school ge bruik moeten maken van noodlo kalen om alle groepen een plekje te kunnen geven. De school krijgt nu elf lokalen met de mogelijk heid van uitbreiding tot veertien. De verwachting is dat de verbouw de school nog net voor de zomer vakantie volgend jaar in gebruik kan worden genomen. Mode van nu met oog voor folklore Tip? redzzee@pzc.nl zierikzee - Op het Jannewekken in Zierikzee is gistermorgen rond ïi.oo uur op het Jannewekken een 85-jarige automobilist tegen de ge vel van een woning gereden. De man verleende op het kruispunt van de Gasthuisboomgaard en het jannewekken in eerste instantie voorrang aan een van rechts ko mende auto bestuurd door een 38-jarige vrouw uit Schouwen-Dui- veland. Zij sloeg linksaf de Gast huisboomgaard in. Op het mo ment dat de auto voorlangs reed, gaf de 85-jarige man plotseling vol gas waarna hij eerst op de andere auto botste en daarna de gevel van een woning ramde. De 85-jarige bestuurder bleef ongedeerd. Zijn vrouw werd met pijn op de borst overgebracht naar het ziekenhuis. Gemeente krijgt verzamelgebouw met loket werk en inkomen. door Piet Kleemans zierikzee - De centrale hal van het Schouwen-Duivelandse gemeente huis in Zierikzee wordt ingrijpend verbouwd. Er komt een één 'loket' voor werk, inkomen en zorg. De verbouwing begint op maandag 29 oktober. Eén loket voor werk, inkomen en zorg moet zorgen dat wie op zoek is naar werk of aanspraak maakt op een uitkering snel kan worden geholpen en geen lange zwerf tocht langs allerlei instanties hoeft te maken. Ook voor werkgevers die op zoek zijn naar werknemers biedt de voorziening in het gemeentehuis voordelen, doordat vraag en aan bod van arbeid hier samenkomen. Het inrichten van deze voorzie ning vloeit voort uit de wet struc tuur, werk en inkomen. Voor het loket is een verbouwing van de centrale hal nodig. De ver bouwing richt zich op het midden gedeelte, onder de glazen koepel van het gemeentehuis. Hier komt een zogeheten 'beursvloer' waar banenzoekers en werkgevers te rechtkunnen. Na een eerste contact te hebben ge legd op die beursvloer worden in In de centrale hal van het Schou wen-Duivelandse gemeentehuis in Zierikzee komt één loket voor voor werk, inkomen en zorg. Dat vergt een verbouwing. de achterliggende kantoorruimten vervolggesprekken gevoerd. De pri vacy van de cliënt komt derhalve niet in het gedrang. De centrale balie van de afdeling Werk, Inkomen en zorg (WIZ) blijft voorlopig in gebruik. Ook de locatie van de balies Ruimte en Mi lieu en Burgerzaken en Belastin gen blijft ongewijzigd. Wel komt er tussen de balie van Ruimte en Milieu en de beurs vloer een glazen tussenwand om eventuele geluidshinder te voorko men. Voor de herinrichting van de centrale hal is het nodig een aantal systeemwanden en een tussen muur te verwijderen. Het is de bedoeling dat de verbou wing in het gemeentehuis nog voor de kerstdagen afgerond wordt. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Op die Middelburgse basisschool mogen de kinderen tijdens de schoolvoorstelling liedjes zingen, toneelstukjes opvoerendansen of bijvoorbeeld hun sport uitbeel den. Koen en Rik hadden hun witte judopak aangetrokken om een korte demonstratie te geven. Ze maakten een elegante bui ging en de Middelburgse jongens lieten voor hun enthousiaste schoolgenootjes heup- en andere worpen zien. Nadat Koen Rik nog eens stevig in de houdgreep had genomen, sloten ze af met een echte judogroet. „Wat was dat?", vroeg de juf. „Dat was Ja pans", antwoordde Koen. „Zeg het nog eens. „Dat was Japans." Boven: Met hulp van twaalf professionele verhuizers werden meubilair en leermiddelen overgebracht van Binnen de Veste naar Scholengemeenschap Pontes. Onder: Leerkracht Janny Kunst probeert in de tijdelijke huisvesting al wat orde te scheppen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53