Binnenland Vrijuit na brand op Schiphol Vijver Tuin Illegaal blijft aantrekkelijk voor werkgevers Ieo Thijssenplein De Gelukkige Klas staat centraal tijdens manifestatie Nederland Leest 4 Zaterdag 20 oktober 2007 pzc Hoge Raad: geen vervolging van oud-ministers. den haag - Het Openbaar Ministe rie (OM) hoeft de oud-ministers Piet Hein Donner van Justitie en Rita Verdonk van Vreemdelingen zaken niet te vervolgen voor de Schipholbrand. Dat heeft de Hoge Raad gisteren bepaald in een pro cedure die was aangespannen door dertig slachtoffers en nabe staanden. Bij de brand in het cellencomplex Schiphol-Oost kwamen in de nacht van 26 op 27 oktober 2005 elf vreemdelingen om het leven. De 24-jarige Libiër Achmed Al-J. werd afgelopen zomer tot drie jaar cel veroordeeld, omdat hij de brand zou hebben veroorzaakt door een peuk weg te schieten in zijn cel. De Hoge Raad stelt, even als eerder het Gerechtshof, dat al leen de Kroon en de Tweede Ka mer opdracht kunnen geven Don ner en Verdonk te vervolgen. De advocaat van de slachtoffers sluit een gang naar het Europees Hof niet uit. 12.000 m2 planten - vissen en natuur Vijver en tuinaanleg Rana Natuurpark Vijvercentrum Welleweg 35 Dreischor tel. 0111-401459 internet inf. www.hetgroenekikkertje.nl Ma.+zo. gesi. DEN haag - Minister Ronald Plasterk (Cultuur en Onderwijs, tweede van links) heeft gisteren het startsein gegeven voor de manifestatie Neder land Leest. Daarbij staat een maand lang het boek De Gelukkige Klas van schrijver Theo Thijs- sen centraal. Nederland Leest moet mensen aan moedigen om tegelijkertijd hetzelfde boek te le zen, zodat ze er later met anderen over kunnen praten en discussiëren. Het boek verschijnt in een oplage van bijna een miljoen. Schrijver Jan Siebelink (tweede van rechts) noemde De Geluk kige Klas in zijn lofrede „een springlevend en kos telijk boek". Hij omschreef de perikelen van meester Staal als „een krachtig pleidooi voor de magie tussen een leerkracht en zijn klas". Vol gens minister Plasterk raakt het verhaal, dat ge publiceerd is in 1926, onderwerpen die vandaag de dag nog steeds in het middelpunt van de be langstelling staan. De bewindsman zei zich ge heel achter het klassikale systeem waarover wordt geschreven, te scharen. Plasterk opende aan het Spui ook het eerste Theo Thijssenplein. Tijdens de campagne krijgen pleinen in honderd gemeenten in het hele land deze naam. foto anp VAN STRAATEN Scholen beboet voor te weinig lesgeven den haag - Zestien middelbare scholen en tien mbo-opleidingen die het afgelopen jaar veel minder uren les hebben gegeven dan ver plicht is, krijgen een boete van staatssecretaris Marja van Bijster- veldt van Onderwijs. De belangen vereniging van scholen, de VO- raad, denkt dat Van Bijsterveldt op dit besluit terug zal komen. De scholen kregen pas vorig najaar de lesurennorm te horen. Fusie UWV en CWI kost 1500 banen den haag - Uitkeringsinstantie UWV en het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) gaan fuseren. Minister Piet Hein Donner van So ciale Zaken schat dat daardoor 1500 arbeidsplaatsen verdwijnen. Hij zei dat gisteren na afloop van de ministerraad. Of er gedwongen ontslagen vallen, kon de minister nog niet beoordelen. De fusie moet ertoe leiden dat mensen be ter aan werk worden geholpen. Besnijdenis verjaart pas vanaf achttiende den haag - Het kabinet wil de ver jaringstermijn voor vrouwenbesnij denis laten ingaan op het moment dat het slachtoffer achttien wordt. Daardoor neemt de kans toe dat de vrouw aangifte doet, omdat ze meer tijd krijgt om als volwassene na te denken over wat er is ge beurd. Nu gaat de verjaringstermijn, die twaalf jaar is en blijft, in zodra het misdrijf is gepleegd. Twee doden bij vliegtuigbotsing lelystad - Door een botsing tus sen twee vliegtuigjes in de lucht bij Lelystad Airport zijn gistermid dag twee mensen om het leven ge komen. Een vliegtuigje stortte neer en brandde uit. De twee inzit tenden kwamen om het leven. Het andere maakte een geslaagde noodlanding, waarbij de inzitten den ongedeerd bleven. Waarom de vliegtuigen botsten, wordt nog onderzocht. Peter R. de Vries schrapt uitzending amsterdam - Een voor zondag ge plande aflevering van het televisie programma van Peter R. de Vries gaat niet door. De uitzending zou gaan over een in 2004 voor kinder misbruik veroordeelde zeilinstruc- teur. De beslissing volgt op een uit spraak van de rechter in een door de zeilleraar aangespannen kort ge ding. Die bepaalde dat De Vries geen beeld- en geluidsfragmenten van de man mag uitzenden. Bse gevonden bij koe in Brabantse Beers beers - Bij een zeven jaar oude koe van een melkveebedrijf in het Brabantse Beers is de 'gekkekoeien- ziekte' (bse) geconstateerd. Zeven andere runderen van hetzelfde be drijf zijn uit voorzorg afgemaakt. De inspectiedienst AID onder zoekt de herkomst van het voer. Besmet slachtafval kan een van de oorzaken van de ziekte zijn. Het is het 84e geval van bse in Neder land den haag - Bijna een op de tien werkgevers neemt volgens een gro ve schatting illegalen aan. De voor naamste redenen daarvoor zijn van financiële aard: zij zijn goed koop en werken hard, zo blijkt uit onderzoek van het ministerie van Sociale Zaken. Controle op illegale werknemers blijft nodig, conclu deert minister Piet Hein Donner van Sociale Zaken. Driekwart van de 7000 werkgevers die aan het on derzoek hebben meegewerkt, ver wacht dat bijna alle werkgevers zouden werken met buitenlanders zonder een werkvergunning voor hen aan te vragen, wanneer er niet gecontroleerd zou worden. De boete op het in dienst hebben van illegalen bedraagt 8000 euro per illegaal. EPIAAAiA. PANG Nier SF ZJ ËN v£,frassing! .fhikkigcklas F van i' .-£■5o t p»»l Kr <- -,t m 1 „w-., -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4