NK komt te vroeg voor Willeboordse Goed bezet jeugdtoernooi van start in Oost-Souburg "Geniet van de natuur en de aangename temperatuur in Bush, Desert en Ocean!" www.burgerszoo.nl Prismal Daar moetje naar toe. Boston Red Sox weer in de race 46 Zaterdag 20 oktober 2007 PZC W Argentijnse rugbyers winnen kleine finale parijs - De Franse rugbyers heb ben hun WK in eigen land op trieste wijze afgesloten. In de strijd om de derde plaats in het Parijse Pare des Princes verloren de Fran sen gisteren van een ontketend Ar gentinië. Het werd 34-10, net als in de openingswedstrijd van het toer nooi, op 7 september in het Stade de France. De Fransen kwamen maar tot één try, de Argentijnen drukten vijf keer de bal achter de lijn. Sparta blijft zonder overwinning doetinchem - De Graafschap heeft gisteravond thuis tegen Sparta de vierde zege van het seizoen be haald. Het werd 4-0. Sparta is nog de enige ploeg in het betaald voet bal zonder zege en heeft vijf pun ten uit vijf gelijke spelen. In de eerste divisie won koploper RKC Waalwijk opnieuw. De equipe van trainer Zeljko Petrovic versloeg BV Veendam met 5-2. RBC Roosendaal speelde 3-3 tegen TOP Oss. Colfster Van der Graaff begint goed in Bologna bologna - De Thoolse golfster Marjet van der Graaff is een stap dichter bij een profbestaan. Ze overleefde gisteren in Bologna de voorronde van de Qualifying School voor de Europese Tour. Van der Graaff maakte in de afgelo pen drie dagen drie rondes over de baan in Italië en kwam uit op 5 on der par. Daarmee kwam ze in de top 25 en plaatste ze zich voor de fi naleronde. Met 93 anderen strijdt ze daarin om dertig plaatsen in de Europese Tour van 2008. Zieke Valverde helpt Evans in het zadel VARESE - De Spaanse wielrenner Alejandro Valverde heeft zich giste ren afgemeld voor de Ronde van Lombardije. Hij is ziek. Daardoor is de eindzege in de ProTour vrij wel zeker voor Cadel Evans. De Australiër kreeg de leiding in de schoot geworpen toen de UCI don derdag besloot leider Danilo Di Lu- ca te schrappen. De Italiaan is door het olympisch comité van zijn land voor drie maanden ge schorst. Liefst 119 tennissers en 209 wedstrijden op gravelbanen. door Sven Bakker oost-souburg - Op de tennisba nen in Oost-Souburg begint mor gen het leans Inn open jeugdtoer nooi. Hoewel het nog maar de tweede editie is, heeft het toer nooi dit jaar 119 deelnemers getrok- door Roeland van Vliet Judoka gaat wel naar invitatietoernooi in Tokio. goes - Elisabeth Willeboordse doet op ro november niet mee aan het Nederlands kampioen schap judo in Rotterdam. Het toer nooi past niet in haar lange voor bereiding op de Olympische Spe len van volgend jaar. De uit Middelburg afkomstige ju doka (-63 kilo) heeft zich al zo goed als zeker geplaatst voor Pe king. Ze moet in 2008 één keer vormbehoud tonen. Dat kan on der meer door in de top vijf te ko men tijdens een World Cup. „Al bij het eerste wereldbekertoernooi van 2008, dat in het laatste week end van januari is, wil ik dat pro beren te halen. Daar is dus mijn trainingsschema op afgesteld", zei Willeboordse gisteren. Na het WK in Rio de Janeiro (14 september) en de Super World Cup in Rotterdam (28 september) nam ze enige tijd rust. Wille boordse: „Komende week ga ik de trainingen weer opstarten. Het NK, dat over drie weken is, komt daardoor veel te vroeg. En het heeft geen zin om daar wel aan mee te doen, terwijl ik er niet klaar voor ben." Willeboordse, viervoudig Neder lands kampioene, nam het besluit wel met pijn in haar hart. „Ik vind het eigenlijk heel vervelend. Ik vind dat je als topper aanwezig moet zijn op een NK. Voor de ju doka's net onder mij is het nor maal gesproken de enige kans om ken. In totaal zullen 209 wedstrij den gespeeld worden. Het is voor de spelers en speelsters dit jaar de laatste kans een gra veltoernooi te kunnen spelen. Veel van de deelnemers zijn afkomstig uit Zeeland, maar ook kinderen uit Noord-Brabant, Limburg, U- trecht en Gelderland komen naar Oost-Souburg om hun partijen af te werken. Mede daardoor is het jeugdtoernooi reeds uitgegroeid zich te bewijzen tegenover mij. Ik weet uit het verleden hoe het is om het NK te winnen als de num mer één er niet. Maar ja, ik vind de Olympische Spelen nu een maal belangrijker." De Zeeuwse sportster doet echter wél mee aan het prestigieuze invi tatietoernooi in Tokio, dat begin december is. Ze kreeg een uitnodi ging na haar derde plaats op het WK. „Ik heb met bondscoach Mar jolein van Unen overlegd en we kwamen tot de conclusie dat ook dat toernooi niet gelegen komt. Maar het is zo'n mooi toernooi, dat we er toch heen gaan. We heb ben nu afgesproken, dat ik me niet laat leiden door wat er daar gebeurt." Elisabeth Willeboordse werkt in Japan ook een vierdaagse trai ningsstage af. Ze is in totaal twee weken in het land waar de sport vandaan komt. „Het is voor de eerste keer dat ik daar ben", zei ze. „Dat is misschien wel een beetje gek voor een topjudoka. Ik verheug me er daardoor enorm op." Dat is niet in de laatste plaats om dat het Japanse judo haar wel ligt. Willeboordse: „Het Europese judo is erop gericht om niet geworpen te worden, in Japan is men daaren tegen veel aanvallender en veel technischer. Zo ben ik ook liever. Ik hoop daar ook weer heel wat te leren." Elisabeth Willeboordse laat het NK judo in november schieten, maar gaat in december wel in op de uitnodiging van een toernooi in Japan. tot één van de grootste van Zee land. „De jeugd en het plezier in hèt tennis staat bij ons toernooi voorop", aldus toernooiorganisa- tor Wilco de lager. In de jongenscategorie tot en met Het Jeans Inn open jeugdtoer- nooi is pas toe aan de tweede editie, maar toch sterk bezet. De jeugdspelers komen uit heel het land. veertien jaar zal de strijd waar schijnlijk gaan tussen Eddy Sprink- huizen uit Nisse en Bart Ovaa van de organiserende vereniging. Bij de meisjes tot veertien jaar is Li- sanne in 't Veen (Nieuwerkerk) de grote favoriete. De wedstrijden worden van zondag tot en met vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur afgewerkt. Op de slot dag beginnen om 10.00 uur de fi nales. CLEVELAND - Boston Red Sox-honkballer Julio Lugo springt over de aanstor mende Asdrubal Cabrera van de Cleveland Indians heen, nadat hij hem al uit heeft gemaakt. Boston won het vijfde duel in de finale van de American League met 7-1. Cle veland staat nog wel voor in de best-of-seven: 3-2. foto Tannen Maury/EPA uit üM 8 êêmëëS VOETBAL Betaald voetbal. Eredivisie. De Graafschap-Sparta 4-0 (0-0). 66. Schone 1-0, 77. Powel 2-0, 83. Hese 3-0, 86. De Groot 4-0. Scheidsrechter: Van Sic- hem. Gele kaart: Keiler (De Graafschap), Gudde, Slot (Sparta). Aantal toeschou wers: 11.000. De Graafschap: Van Fessem; Schuurman, Keiler, Volmer en Fung-a-Wing; Meijer, Hese (84. Johnson), Schone en Frankel (76. Van den Ouweland); De Groot en Po- wel (80. Tarvajarvi). Sparta: Westerveld; De Roover, Gudde, Adeleye en Jaggy; Slot (84. Roberts), Lin- denbergh en Polak; Dissels (74. John), Em- nes (71. Rose) en Boukhari. Eerste divisie. Emmen-FC Zwolle 0-1, TOP Oss-RBC 3-3, Stormvogels-Den Bosch 0-1, Dord- recht-Volendam 1-1, Helmond Sport- Cambuur 1-1, RKC-Veendam 5-2, MW- Haarlem 2-0, GA Eagles-Omniworld 1-0, AGOW-Eindhoven 2-0, ADO Den Haag-Fortuna Sittard 3-0. Stand aan kop: RKC 13 9 3 1 30 35 - 18 Den Bosch 13 8 2 3 26 23 - 17 GA Eagles 13 8 0 5 24 27 - 18 FC Zwolle 13 6 4 3 22 24 - 16 MW 13 6 4 3 22 19 - 15 Volendam 13 6 3 4 21 27 - 17 Dordrecht 13 6 3 4 21 25 -16 KNVB-beker Zuid I: Domburg-Renesse 4-2, Acht-EFC 2-4, Braakhuizen-UNA 2 1-2. Voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Elke week in de zaterdagkrant 1 m - TjyAMj www.ambiance-zonwering.nl IWKMB Horren Rolluiken Garagedeuren Velux .Veranda's Binnenzonwering _parasols Buitenzonwering „nze showroom'. Profiteer mee^^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 48