s Nieuwe trainer, nieuwe aanpak 'Bekerstrijd zonder amateurs' Topserie De Bruijn in Mexico Aanmoedigingspremies toegestaan in profvoetbal 44 43 46 m Zeldzame oorwassing voor Nadal Rugbyer Wilkinson is met Engeland op weg naar titelprolongatie Willeboordse: niet naar het NK, wel naar Japan Zaterdag 20 oktober 2007 Tip? sport@pzc.nl £§te k 1 i f x rUU-- Hand van Adrie Koster wordt zichtbaar bij Ajax. door Dick Sintenie AMSTERDAM - Een vreemde ge waarwording: terwijl Adrie Koster voor het eerst als Ajax-trainer de pers toespreekt, wordt buiten het stadion geroepen om het vertrek van voorzitter John Jaakke en di recteur Maarten Fontein. Welkom in de wereld die 'Ajax' heet. Een wereld die voor de trouwste fans volledig op zijn kop staat na de uitschakeling op alle Europese fronten en het plotselin ge vertrek van trainer Henk ten Ca- te. Als diens (tijdelijke) opvolger Koster zijn licht laat schijnen over de wedstrijd tegen NEC, bieden ongeveer driehonderd supporters symbolisch de ontslagbrief van Jaakke en Fontein aan. Het zijn zaken die Koster zouden kunnen afleiden van het werk waarvoor hij is aangesteld, maar nuchterheid regeert bij de Zeeuw. „Het is wat hectisch allemaal, maar ik loop lang genoeg mee om te weten hoe het werkt." Veel van zijn tijd wordt momen teel opgeslokt door persoonlijke ge sprekken. Met spelers en met zijn nieuwe assistenten Hennie Spijker man en Alfons Groenendijk. De twee wilden de klus van de naar Chelsea vertrokken Ten Cate graag overnemen, maar de clubleiding Ajax voetbalt vanavond tegen NEC. Het is de eerste wedstrijd voor de nieuwe trainer, de uit Zierikzee afkomstige Adrie Kos ter. besloot tóch Koster (trainer van Jong Ajax) door te schuiven naar de Arena. Koster: „Ik begrijp dat Hennie en Alfons daar moeite mee hebben, dat zou ik in hun plaats ook hebben gehad. Trainers hebben tenslotte ook ambitie. Maar beiden accepteren de situatie zoals die nu is en daarmee is de kous af." Met Jaap Stam, die aanvoerder blijft, Edgar Davids en Klaas-Jan Huntelaar zat de nieuwe trainer deze week om de tafel. „Omdat ik wil weten wat er in de groep leeft. En ik constateer een enorme gre tigheid, ondanks het feit dat er de afgelopen maanden veel gebeurd is. Maar dat hangt niet als een klamme deken over de selectie." Koster heeft naar eigen zeggen een goede indruk van de spelers en de mogelijkheden. „Ik weet dat de ploeg internationaal is tekortge schoten, maar als iedereen straks fit is, moet Ajax mee kunnen doen om de landstitel." Ajax trainde gisteren achter geslo ten deuren. „Ik wilde toch probe ren in alle rust wat dingen door te nemen, ook tactisch. Dit elftal is gebaat bij veel trainen, om einde lijk eens automatismen in te slij pen. Dat is er dit seizoen niet van gekomen met al die midweekse wedstrijden." Nieuwe trainer, nieuwe aanpak. Koster liet weten dat John Heitin- ga, die onder Ten Cate meestal op het middenveld speelde, vanavond tegen NEC het centrale verdedi gingsduo vormt met Jaap Stam. Bovendien neemt hij jeugdspeler Siem de Jong, die onlangs debu teerde in het eerste van Ajax, defi nitief op in de A-selectie. MADRID - Rafael Nadal, de nummer twee van de wereld, heeft gisteren op het tennistoernooi van Madrid verrassend verloren van David Nalbandian. De Argentijn vernederde de Spanjaard voor eigen publiek: 6-1 6-2. Nadal was onherkenbaar in de kwartfinale. Hij was kennelijk fysiek en men taal nog niet hersteld van zijn zwaarbevochten zege donderdagavond op An dy Murray. foto Emilio Naranjo/EPA Hulster driebander overleeft voorronden wereldbeker met glans. door Frits Bakker mexico stad - In een Mexicaanse biljartzaal met tweeduizend toe schouwers kreeg de Hulstenaar lean Paul de Bruijn gisteren een staande ovatie. De Zeeuwse biljar ter maakte in een toernooi voor de wereldbeker in zijn partij tegen de Mexicaan Covarrubias de maxi male serie van vijftien caramboles. Het was veruit de hoogste score in drie dagen voorronden in Mexico Stad, waar het zesde toernooi voor de World Cup is. 'De voorronden, met vooral veel Mexicaanse spelers, overleefde de Hulstenaar met glans. Vooral in de openingspartij tegen Rodolfo Covarrubias was De Bruijn in top vorm. Hij won de eerste set met 15-6 in acht beurten, kwam in de tweede met 0-12 achter in vier beurten, maar ging in de vijfde beurt uit met een serie van vijf tien. „Ik kreeg het Spaans be nauwd van de ovatie die over me heen kwam", vertelde hij later. „Het zit hier elke dag stampvol met twee- tot drieduizend toe schouwers. Dat geeft een heerlijk gevoel." In zijn tweede partij ging het De Bruijn iets minder af De Mexi caan Miguel Almarez stribbelde nog even tegen tot 1-1, maar werd in de beslissende set met 15-11 in veertien beurten verslagen. Danilo di Luca stapt naar Sporttribunaal Milaan - Danilo di Luca stapt naar het Internationaal Sporttribunaal in Lausanne om zijn schorsing van drie maanden aan te vechten. De Italiaanse wielrenner is door het olympisch comité van zijn land uit gesloten wegens vermeend doping- gebruik. Di Luca overweegt even eens juridische stappen tegen internationale wielrenunie die hem uit de ProTour-stand schrapte. alkmaar - Aanmoedigingspre mies in het Nederlandse betaalde voetbal zijn niet verboden. Dat heeft de KNVB AZ in een brief la ten weten. AZ had de voetbalbond om uitleg gevraagd, nadat de Alkmaarders vo rig seizoen op de laatste speeldag de titel verspeelden door met 3-2 te verliezen bij Excelsior. Eén van de spelers van Excelsior liet zich kort na die zege ontvallen dat Ajax de voetballers van de Rot terdamse club een premie had be loofd als het AZ punten afhandig zou maken. Ajax maakte namelijk ook nog kans op de titel. De KNVB laat weten dat de kwes tie is besproken in de adviescom missie tuchtrecht. „De commissie is van oordeel dat van spelers altijd verwacht mag worden dat zij hun uiterste best doen; door het aanbie den van aanmoedigingspremies ontstaat derhalve geen situatie die verboden zou moeten worden", zo staat te lezen in de brief aan AZ. Ajax-directeur Fontein laat een proefballonnetje op. AMSTERDAM - Ajax-directeur Maar ten Fontein wil amateurclubs uit het bekertoernooi weren en een poulesysteem invoeren. Hij liet dit proefballonnetje op tijdens de pre sentatie van de jaarcijfers van de beursgenoteerde club. Fontein lanceerde het plan reage rend op een voorstel van Michel Platini. De voorzitter van de Uefa wil winnaars van Europese beker toernooien met ingang van het sei zoen 2009-2010 belonen met een ticket voor de Champions League. In het huidige bekertoernooi, waar een knockout-systeem geldt, zijn al twee topclubs uitgeschakeld: PSV en AZ. Ajax struikelde bijna over amateurclub Kozakken Boys. Uitsluiting van amateurclubs en een poulesysteem moeten volgens Fontein garanderen dat de Neder landse afgevaardigde sterk genoeg is voor de Champions League. Of Platini's plan doorgaat, is aller minst zeker. Het uitvoerend comi té van de Uefa moet in november nog over het voorstel stemmen. De G14, waar ook Ajax deel van uit maakt, is fel tegen het idee. Ook de voetbalbond KNVB ziet Platini's voorstel niet zitten. Vooruitlopend op de stemming van de Uefa op perde Fontein desondanks dat het Nederlandse bekertoernooi anders opgezet zou moeten worden. Ajax pleit voor een andere opzet van het nationale bekertoernooi. De Amsterdammers vinden dat de amateurclubs geweerd moe ten worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45