SINGLE KERSTREIZEN Zeeland De Geere mixt eten en vermaak KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 j Vertrekdatum: 23 december 1^eooi*deiin0 ])e m(x(k kamer vanaf Vertrekdatum: 23 december Uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22049 Uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22098 Voor meer Kers Vertrekdatum: 23 december Uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22047 waarom zou je verder zoeken 5- en 6-daagse reizen per bus of vliegtuig naar Duitsland, Frankrijk of Italië PZC Zaterdag 20 oktober 2007 3 3 Tijdens de feestdagen de prachtigste chateaux en idyllische Nieuw in ons kerstprogramma en ook speciaal voor singles: Beleef een heel bijzondere kerst in een heus oud klooster- valleien van het trotse Loiredal ontdekken? Het kan met KRAS! Paderborn, met verblijf in een gloednieuw hotel! Het is mogelijk met KRAS! KERST AAN DE LOIRE v.a. 369 5-daagse busreis Deze geliefde streek, ook wel de 'Tuin van Frankrijk'genoemd, dankt haar populariteit voornamelijk aan de talloze schitteren de kastelen. We tonen u natuurlijk enkele van deze 'chateaux' en verkennen ook de romantische dorpjes aan de oever van de trotse Loire. Bon Noël! KERST IN PADERBORN v.a. 399 5-daagse busreis We maken interessante uitstapjes naar onder meer Hameien, bekend van het sprookje over de rattenvanger en de popu laire wintersportplaats Willingen in het Teutoburgerwald. Uiteraard vieren we de kerstdagen op gepaste wijze met een heerlijk 5-gangen diner! KERST IN ROME EN LATIUM v.a. 689 6-daagse vlieg-/busreis Dankzij de ligging net even buiten Rome is het klooster, gesticht door Benedictus zelf, een prima uitvalsbasis voor een grondige verkenning van Rome met zijn Vaticaan, het Colosseum en de romantische Trevifontein. Maar ook het mooie Latium komt aan bod! meeste gasten weten dat en vinden het geen probleem", zegt Eury, een perso neelslid. Wij ook niet, maar deze woensdagavond is het rustig. Rustig, wat aantal eters be treft, niet wat de entourage betreft. Het is een gezellig geroezemoes. In het begin van de avond klinkt wereldmuziek pret tig op de achtergrond, later wordt een klassieke CD gedraaid. Enige stoorzender is het poolbiljart, waarvan de ballenbak af en toe met geweld wordt geleegd. Maar twee poolers genieten weer van het partijtje poolen. De Geere is in alles een eetcafé, waar vermaak en eten sa mengaan. Die combinatie nemen drie studenten serieus. Ze hebben een vrolijk 'werkoverleg' en eten een hapje. Een man op leeftijd zit alleen aan zijn tafeltje en maakt niet de indruk het niet naar zijn zin te hebben. Voor alleengaanden is het een prima plek. Hij eet de daghap (8,50 euro, andijvie met suddervlees). Ik ben de gelegenheidsvegetariër en kies vooraf voor blauwe kaas in een loempiaa tje (8,50 euro). De vegetarische schotel (13,50 euro) bestaat uit champignons, ha zelnoten en kaas in een buideltje. Het buideltje ligt op een tomatencoulis. Het voorafje is lekker, maar van het hoofdgerecht ben ik niet onder de in druk. De coulis is scherp en hard van smaak én grof bereid. De gepelde toma ten lijken zo uit een pak van de super markt te komen. De inhoud van het bui deltje is erg donker van kleur. Het is aar dig geprobeerd, maar doet me te veel denken aan een soort alternatieve keu ken van de jaren zeventig. De gebakken pastinaken zijn wel lekker, al zijn ze iets te lang in de oven gegaard. De bijgerech ten maken iets goed - zoals de bloem kool, wortels en Griekse salade. De frie ten zijn aan de droge kant. Mijn disgeno- Eetcafé De Geere in Middelburg. foto Ruben Oreel te test de biefstuk (13,50 euro), die een wat wildachtige smaak heeft. Vreemd dat er niet gevraagd is, hoe de biefstuk ge bakken moest worden. De Geere kiest voor de doorsnee-smaak en dat is een bijna doorbakken biefstuk. We gunnen De Geere nog een kans. Gelukkig, de amandeltaart en het stoofpeer sorbetijs zijn lekker. Dit is wat we van een eetcafé verwach ten. Maar alles bij elkaar komen we tot de conclusie dat onze vegetarische vriend erg snel tevreden is. We zijn het wel weer roerend met hem eens dat ie dereen bij De Geere serieus genomen wordt. En de sfeer? Die is prettig en ge moedelijk. Eetcafé De Geere, Langeviele 51, 4331 LR Middelburg, tel. 0118613083. Rol- stoelvriendelijk, pinnen kan. Geen rookvrije ruimte. Prijs/kwaliteit Entourage: Bediening aan tafel: Helderheid van de kaart: Horen, zien en ruiken: Op drukke dagen kun je verwachten dat je bij een ander aan tafel moet schuiven. Dat kan een bijzonder tafel gesprek opleveren. Conclusie: Als je gezelligheid zoekt en tegelijkertijd een hapje wilt eten, dan is De Geere een goede keus. Op vege tarisch gebied is er voor De Geere veel winst te boeken. Kijk voor eerdere afleveringen op: www.pzc.nl/smaakvan onvoldoende goed matig uitstekend voldoende l/4ti Een bevriend vegetariër uit Zeeuws- Vlaanderen wees ons op Eetcafé de Gee re. Ze hebben een wisselend vegetarisch menu, dat uitgeschreven is op een langge rekt schoolbord. „Ie voelt je er geen bui tenstaander als vegetariër." En het eten? „Ach", zei hij, „ik ben al blij dat ik uit eten kan gaan en niet hoef te zeggen dat ik vegetariër ben." Onze vriend voegde er nog aan toe dat het in Zeeland veel beter gesteld is met de vegetarische keuken dan tien jaar gele den. „Toen kon je nergens vegetarisch eten en voelde je je een roepende in de woestijn." We volgen zijn advies op en gaan deze woensdagavond naar De Geere. Aan lan ge tafels zitten veel stellen. We verwach ten dat we aan moeten schuiven, maar er is nog precies een tafel vrij voor twee per sonen. „Als het druk is, kunnen er wel gasten bij u aan tafel komen zitten. De In de Smaak van Edith en Raymond besteden we deze week aandacht aan vlees- en visloos eten. We hebben ge twijfeld om de vegetarische maaltijd als apart thema te behandelen. Bekend mag worden verondersteld dat door vege tarisch te eten het milieu minder belast wordt. We zijn toch gezwicht. Edith ging naar De Geere in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35