heeft een dikke trui aan Man gewond na val van regenpijp Bijna vier ton voor nieuw bos TE HUUR: W PZC Zaterdag 20 oktober 2007 2 7 Erik en Elies Franke hebben aan de Kaai in Veere één van de eerste passiefhuizen van Nederland gebouwd. pes zijn daar ook al toegepast in de sociale woningbouw, in appar tementencomplexen, kantoren en scholen. In die landen zijn ook installaties ontwikkeld die ventilatie, warmte- terugwinning, tapwater- en ruim teverwarming combineren. Sinds kort is er ook in Nederland een be drijf dat zo'n combi-installatie kan leveren. Ook de benodigde bouw materialen liggen in Nederland nog niet voor het grijpen. Vrijwel alle installaties en materialen in middelburg - Een 44-jarige man uit Oost-Souburg is gisteren aan het eind van de middag zwaarge wond geraakt. Hij probeerde via de regenpijp op het dak van een bedrijfsgebouw aan de Ampère- weg in Middelburg te klimmen. het Veers passiefhuis komen uit Duitsland. Franke haalde z'n bui tenlichtbuizen in Amerika, en de zoektocht naar een tochtvrije brie venbus bracht hem in Zweden. Dat andere landen al veel verder zijn, komt doordat daar veel in op dracht van particulieren wordt ge bouwd. „In Nederland is de wo ningbouw vrijwel volledig in han den van projectontwikkelaars en woningbouwcorporaties. Die zijn geneigd de standaardregels van de traditionele bouw te volgen. Daar- Tijdens de klim brak de regenpijp af Volgens de politie wilde hij het dak op omdat er een lekkage was. De man is met de traumahelikop ter naar het ziekenhuis in Rotter dam gebracht. Over de ernst van door is, vooral bij de grote bedrij ven, veel vakmanschap verloren ge gaan. De woningbouw hier is zo lek als een mandje. Wil je het an ders, dan ben je vaak aangewezen op kleine aannemers die hun vak verstaan." In Oostkapelle en Serooskerke wist Franke die nog te vinden. Hij nam ze mee naar Duitsland, waar ze speciale cursus sen volgden. Nederlandse woningbouwcorpora ties ontdekken het passiefhuis nu ook. In gemeenten als Roosendaal, zijn verwondingen is niets be kend. Volgens omstanders is in het pand twee weken geleden een wietplantage ontdekt. De politie kon niet bevestigen dat de inval bij de plantage aan de Ampèreweg in derdaad in dat pand was. foto Lex de Meester Almere en Sliedrecht worden de principes binnenkort toegepast in renovatie- en nieuwbouwprojec ten. Ondertussen bracht de Veerse passiefwoning afgelopen zomer nog een bijkomend voordeel aan het licht. De dikke isolatieschil zorgde ervoor dat de bewoners geen last hadden van verkeersla waai en het rumoer van toeristen op de Kaai. Maar, zegt Elies Fran ke, er blijft altijd nog wel wat te wensen. „Een oud kacheltje voor de gezelligheid." door Harmen van der Werf heinkenszand - De komst van een nieuw Sloebos tussen de Sloeweg en Nieuwdorp is de gemeente Bor- sele ernst. Het Borsels college van B en W wil alvast 396.000 euro in een spaarpotje stoppen voor het groenproject. Het geld komt uit het netto-overschot op de begro ting 2007 dat in totaal 746.000 eu ro bedraagt. Het nieuwe Sloebos moet een buf fer vormen tussen de steeds druk kere Sloeweg (naar de Westerschel- detunnel) en het toekomstige be drijventerrein Sloepoort aan de ene kant en Nieuwdorp aan de an dere kant. De kosten zijn geraamd op zes miljoen euro. De provincie staat voor drie miljoen aan de lat en Borsele voor één miljoen euro. Wanneer de aanleg begint, is nog onduidelijk. Het ligt voor de hand om grond voor het Sloebos te ver werven, als de provincie toch de boer op moet voor grond voor ver dubbeling van de Sloeweg. Forever Falling zegt optreden in de Piek af vlissingen - Het optreden van For ever Falling dat vanavond in De Piek zou plaatsvinden, gaat niet door. Het optreden is afgezegd om dat de drummer een ongeluk heeft gekregen. De band As Long as it Burns valt in. Dat optreden begint om 21.30 uur. Een uur later staat Moment of Truth op het pro gramma. De entree is gratis. Herfstkleurenpalet bij museum Terra Maris oostkapelle - Terra Maris in Oost kapelle houdt maandag om 14.00 uur het Herfstkleurenpalet. In de omgeving van het museum voor natuur en landschap wordt herfst- materiaal verzameld waar vervol gens een stilleven van geschilderd wordt. Volwassenen betalen zes euro en kinderen vijf euro. Aan melden moet bij Terra Maris op 0118-582620. Dagverzamelbeurs in ontmoetingscentrum middelburg - Afdeling Zeeland van de vereniging De Verzamelaar houdt vandaag een grote dagverza melbeurs in ontmoetingscentrum Dauwendaele in Middelburg. Er worden onder meer oude ansicht kaarten, postzegels en munten aan geboden. Het centrum bevindt zich aan de Vrijlandstraat. De zaal is open van 9.00 tot 16.00 uur. De entree is gratis. Middelburg, Balans 5 Bedrijfsruimte van ca. 105 m-' Goede zichtlocatie in centrum 1.150,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Nederstraat 1C Keurig 3- kamer hoekappartement Centrum Middelburg, toplocatie 650,- p/mnd excl. G/W/E Middelburg, Breestraat 77 Monumentaal Herenhuis Centrum. 4 kmr. Zeer ruim. Karakteristiek 985,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Sint Jacobstraat 18A Ruime 3-kamer bovenwoning Gestoffeerd/ ged. Gemeubileerd 650,- p/mnd excl. G/W/E Vlissingen, Coosje Buskenstraat 15 Compact 2-kamer appartement Gestoffeerd/ Boulevard 595,- p/mnd excl. G/W/E Arnemuiden, Oranjeplaat 36 Bungalow gelegen bij het Veesremeer. G estoffeerd/Gemeu b i I eerd 1.475,- p/mnd excl. G/W/E. Nieuw Namen, Hulsterloostraat 14 Vrijstaande woning ca. 100 nr Rustig en landelijk gelegen 950,- p/mnd excl. C./W/E Uw woning profesioneel verhuren Wij zijn op zoek voor kandidaat huurders naar huurwoningen en huurappartement. Bel ons voor een vrijblijvend advies. w w w. S i ps Ve r h u u r. n I 0118-414223 Badhuisstraat 152 Vlissingen ...neem óók een kijkje bij van zeeland! m» Slechts 500 meter vartaf de Mortiere in Middelburg WOONPLAZA MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29