Geen supermarkt Fonteyne langs A58 Besluit Kenniswerf in december 36 en 37 38 Bietenboot wordt geladen voor de race Excursie Veere Judo A l A i rncDC' Lokale held zorgt voor saamhorigheid Zaterdag 20 oktober 2007 Mode van nu met oog voor folklore Tip? redwalch@pzc.nl middelburg - Terwijl in Friesland de strontrace wordt geva ren, doen de Zeeuwen de bietentocht. Niet met druie komêst, maar met sukerpeeje. Feiko Koudenburg is een van 26 schip pers, die in drie dagen vaart van Sint Annaland naar Bruinisse. Zijn Jeanette is ervaren. Vroeger voer het schip, dat toen nog Anna Catharina heette, als 'agrarische koerier' tussen Middel burg en Antwerpen. Nu is het beladen met vier ton Oostkapel- se suikerbieten. Van de acht jaar dat de race bestaat, doet Kou denburg er al vijf mee. Hij verwacht niet als eerste aan wal te komen. Varen met vol zeil is immers verboden en de volle vracht is zwaar voor het oude beestje. Het schip is van 1892 en zelfs de kruiwagen, die is antiek. foto Ruben Oreel Winkelketens in levensmiddelen staan liever goed in het zicht. door Forra de Jong vlissingen - In de Fonteyne in Vlissingen komt mogelijk geen su permarkt meer. BAM Vastgoed sluit niet uit dat de voor een super markt ontworpen ruimte op de -2 verdieping, aan een ander soort winkel verhuurd wordt. Jan Ruitenberg van BAM Vastgoed geeft aan dat de ruimte moeilijk te verhuren is aan een supermarktke ten. „Wij hebben een ruimte ont worpen die bedoeld is voor een su permarkt. De realiteit is dat deze nog niet verhuurd is. Een onder- veere - IVN geeft dinsdag om 14.00 uur een excursie in het Veer- se Bos. Vertrek is bij kamphuis Veersegat, Landschuurweg 5. PART N E RS ECHTE MAKELAAR 0 118-616617 grondse supermarkt is bijzonder. Bekende supermarktketens zijn er alleen nog niet enthousiast over omdat ze graag in het zicht willen staan. Het is denkbaar dat we nu huurders in een andere branche gaan zoeken." Ruitenberg weet nog niet wat voor soort winkel er dan op de ver dieping zou moeten komen. „Het moet een winkel zijn die veel ruimte nodig heeft, want de win kelunit is groot. We kunnen et na tuurlijk ook altijd nog aan denken om de ruimte te splitsen." Makelaar Arthur Aerssens heeft nog wel hoop dat er een geschikte supermarkt gevonden wordt. „Wel ke supermarkt er komt, weten we nog niet. Maar ik kan wel vertellen door Miriam van den Broek vlissingen - De Vlissingse gemeen teraad hakt in december knopen door over de toekomst van de Ken niswerk De afgelopen maanden is er een visie opgesteld waarin staat wat de Kenniswerf precies is en wat ermee beoogd wordt. Dat rap port wordt binnenkort gepresen teerd en in december aan de raad voorgelegd. Hoewel er al tien jaar over de Ken niswerf gepraat, geschreven en ge- dat er gegadigden zijn en dat we gesprekken voeren." Het is niet alleen de -2 verdieping in de Fonteyne die leeg staat. Vol gens Ruitenberg is tot nu toe onge veer vijfendertig procent van de 6300 m2 winkelruimte niet ver huurd. Arthur Aerssens vindt dit niet zorgwekkend. „Natuurlijk ver huur je alles liever meteen bij de oplevering, maar ik heb er vertrou wen in dat binnenkort alles is ver huurd. Het plan moet zich bewij zen. De Lange Zelke is zo goed als In de Fonteyne komt misschien geen supermarkt meer. De ruim te staat nog steeds leeg. BAM overweegt huurders uit een ande re branche te zoeken. pland wordt, is er nooit een al lesomvattende visie voor het ge bied gemaakt, zegt wethouder T. Verhage. „Wat verschenen is, wa ren allemaal stukjes en brokjes van verschillende pluimages. Ook het vorig jaar gepresenteerde Mas- terplan Kenniswerf van het RPCZ is op de een of andere manier nooit in de raad terechtgekomen. Maar al die delen zijn nu samenge voegd in de visie." Van die visie is inmiddels ook al vol. Dat de rest nog niet verhuurd is, komt ook doordat iedereen in winkelland op het moment terug houdend is. Dat is een gevolg van de recessie." Ruitenberg geeft aan dat de ver huur van panden aan de Oude Markt het lastigst is. „De Oude Markt stond niet bekend als een winkelstraat. Nu alles daar klaar is, zie je dat er al meer belangstelling voor komt. Dat de verhuur afgelo pen periode minder vlot ging, ligt niet aan een recessie. De Oude Markt moet zichzelf gewoon nog bewijzen. Hier heb ik alle vertrou wen in. Nu de Fonteyne een paar bekende namen heeft die grote op pervlaktes huren, willen andere winkels daar naast zitten." een stedenbouwkundige vertaling gemaakt door het bureau Enno Zuidema Stedenbouw uit Rotter dam. Daarin staat concreet hoe veel gebouwen er in het gebied moeten komen. Het stedenbouw kundig plan wordt eveneens aan het einde van het jaar aan de raad voorgelegd. Als derde krijgt de raad het rap port met daarin de planexploitatie van de Kenniswerf Ook hieraan wordt nu de laatste hand gelegd. kapelle - De bewoners van de om vangrijke nieuwbouwwijk Zuid hoek in Kapelle worden straks door een metershoge wal be schermd tegen geluidshinder die wordt veroorzaakt door het ver keer op de A58. Met de aanleg daarvan wordt eind volgend jaar begonnen. Het gemeentebestuur van Kapelle heeft daarover over eenstemming bereikt met Rijkswa terstaat. Tc.; Tip? redactie@pzc.nl Op die Middelburgse basisschool mogen de kinderen tijdens de schoolvoorstelling liedjes zingen, toneelstukjes opvoeren, dansen of bijvoorbeeld hun sport uitbeel den. Koen en Rik hadden hun witte judopak aangetrokken om een korte demonstratie te geven. Ze maakten een elegante bui ging en de Middelburgse jongens lieten voor hun enthousiaste schoolgenootjes heup- en andere worpen zien. Nadat Koen Rik nog eens stevig in de houdgreep had genomen, sloten ze af met een echte judogroet. „Wat was dat?", vroeg de juf. „Dat was ja pans", antwoordde Koen. „Zeg het nog eens." „Dat was japans."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27