Meubelmagie van de bovenste plank v45 PZC Zaterdag 20 oktober 2007 Een klein huis en (veel) grote meubels gaan niet samen. Tenminste, tot ontwerper Joost Callaars op de proppen kwam met zijn concept Telescopic Line. uniek is. Het is een innovatief con cept, dat je in principe kunt toepas sen op allerlei soorten materialen. En op bijna alle soorten meubels, zoals kasten, wijnrekken, stoelen, parkbankjes, bedden, enzovoorts." Het geheim van het door Callaars ontworpen concept is de gelaagde structuur van de meubelstukken. „Daardoor kunnen ze volledig in elkaar integreren, maar kunnen ze ook heel gemakkelijk en snel uit el kaar worden gehaald." Volgens Callaars bieden de door hem ontworpen meubels dé oplos sing voor huishoudens die vaak ruimte tekort komen, maar toch functionele, stijlvolle en kwalita tief goede meubels in huis willen hebben. „Ruimtegebrek is iets van alle tijden. Persoonlijk heb ik daar nu nog geen last van, maar ik weet zeker dat zodra ik ga samenwonen met mijn vriendin, het gebrek aan ruimte ook bij mij een rol gaat spe len. Mijn Telescopic Line-concept is er zuiver op gericht de aanwezi ge ruimte optimaal te benutten. Dat is niet alleen praktisch, maar verhoogt ook het woongenot, om dat je meer ruimte overhoudt voor jezelf" Callaars geeft een voorbeeld. „Stel je voor dat je een eet tafel hebt met daaraan vier stoelen. Ontvang je visite, dan kun je eenvoudig van vier stoelen acht stoelen maken, zonder dat je de zolder op hoeft om gestapelde exemplaren te halen. De stoelen zijn dermate stevig ontwikkeld, dat de draagkracht altijd op peil is, ook als je een tweede stoel 'uit' de eerste stoel haalt." Erg praktisch is het volgens Cal laars ook als je van één bed heel snel twee bedden kunt maken, om dat je daarmee iemand die blijft slapen een fatsoenlijke slaapplek kunt bieden. De door Callaars ontworpen kas ten zijn volgens hem eveneens een regelrechte uitkomst. „Dankzij de gelaagde structuur en een schuifmechanisme kan de kast heel eenvoudig naar wens worden verlengd zonder verlies van in houd. En net zo simpel is deze weer ineen te schuiven. Eindelijk dus een oplossing die zorgt dat wanneer je meer spullen hebt, je die ook daadwerkelijk ergens kunt opbergen." Ondernemer Callaars (31) ontwik kelt al meer dan tien jaar concep ten. Die zijn zeker niet allemaal ge richt op meubels, want op diverse gebieden heeft hij ideeën uitge werkt. „Twee jaar geleden ben ik bedrijfsmatig begonnen met het uitwerken van plannen. Natuurlijk speelt, naast het potentieel, je per soonlijke achtergrond mee als je een bepaald concept kiest om ver der te ontwikkelen. Mijn vader is meubelmaker van beroep, dus het was voor mij al snel duidelijk dat ik de eerste Telescopic Line-pro- ducten van hout zou maken. Tij dens de ontwikkelingsfase heeft hij flink meegeholpen het concept concreet te maken." Onlangs heeft Callaars zijn Telesco pic Line-producten gepresenteerd. Het bedrijf Niovo heeft verschillen de test- en showroom modellen ontwikkeld. In 2008 zullen de ont wikkelde meubels, eventueel in sa menwerking met een partner, op de markt verschijnen. www.niovo.nl door Tom Vos foto's Jeroen Appels/VAF Dankzij een vernuftig 'schuifsys- teem' passen de stoelen volledig in elkaar. Ontwerper Joost Cal laars vindt z'n concept ideaal voor kleinbehuisden. Wat is het ultie me ruimtebe- sparende meu belstuk dat geen afbreuk doet aan uitstraling en kwaliteit? De Erpse ondernemer Joost Cal laars, oprichter en eigenaar van het bedrijf Niovo, heeft zich gron dig over die vraag gebogen en niet zonder resultaat. Hij stelt een baan brekend meubelconcept te hebben ontwikkeld, Telescopic Line. Hij verwacht daarmee in te kunnen spelen op de woonwensen van de moderne tijd en heeft er inmid dels octrooi op aangevraagd. Aan de ontwikkeling van het meu belconcept ligt een duidelijke filo sofie ten grondslag. „Ruimte wordt steeds schaarser en duurder en daardoor is het volgens mij steeds belangrijker dat we daar slimmer en zuiniger mee om gaan", zegt Callaars. „Iedereen heeft natuurlijk meubels nodig om lekker te wonen. Maar tegelij kertijd zouden die meubels ook zo praktisch en ruimtebesparend mo gelijk uitgevoerd moeten zijn. „Mijn ontwerp komt erop neer dat je van één stoel in een handom draai twee stoelen kunt maken zonder dat het de kwaliteit of de uitstraling aantast", vervolgt Cal laars. „De stoelen passen namelijk volledig in elkaar. Het is echt een nieuw idee, dat bij mijn weten Joost Callaars: „Het is echt een nieuw idee, bij mijn weten uniek."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 119