Meningen 3 november www.rossinipark.ni 1 O Zaterdag 20 oktober 2007 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Opstappen SP Een reactie op het artikel over het opstappen van 26 SP-politici (16-10). Van deze raadsleden heb ben er een paar hun zetel terugge geven. De rest blijft zitten. Ze heb ben kritiek op het gebrek aan de mocratie in de partij. Wat ze daar mee bedoelen is niet duidelijk maar er is ook een andere reden en dat is geld. Voordat ze gekozen worden weten ze wat dat inhoudt. Een deel van hun salaris wordt in de partijkas gestort, maar zodra ze hun zetel hebben ingenomen gaat dat een rol spelen. Als je het niet eens bent met de politieke doelstel lingen van je partij dan lever je je zetel in. Dat is ten minste geloof waardig. Of je komt er eerlijk voor uit dat je toch maar liever het volle salaris wilt hebben. Het is natuur lijk een beetje raar dat je het volko men eens bent met de partijregels en dat je na een jaar ineens veran dert van mening en de conclusie trekt: geld gaat voor idealen. A. van den Berge Arnelaan 31, Middelburg Al Core De heer Ernst Rozendaal verwacht dat de heer Al Gore ook in aanmer king komt voor de Four Freedoms Award. (PZC, 17 okt.) Dat zal best kunnen. Maar hij komt die natuur lijk niet ophalen. Want dat bete kent dat hij weer moet vliegen en dat is slecht voor het milieu. Of zou Al Gore net zo'n man zijn, zo als we die hier ook wel kennen. Ie mand die overal overbodige 'na tuurgebieden' aanlegt, ondertus sen ons ook een schuld gevoel aan praat over autorijden en onze 14 daagse vliegvakantie naar Spanje. Maar intussen zelf wel elke zomer de hele wereld overvliegt voor zijn eigen vakantie. Nee, dan liever me vrouw Karla Peijs Die doet echt aan energie besparing. (PZC, 18. okt.) De 5 ambassadeurs die Zee land per jaar willen bezoeken kun nen zich melden, om dan tegelijk ren en jongeren zonder werk ook uit het land te sturen? Net als de heer Wilders werkt zij mee aan het klimaat van onverdraagzaam heid binnen onze samenleving en polariseert zij naar hartelust! Wie stuurt haar voorgoed het bos in zo dat wij hier nooit meer van zullen mogen horen? Nederland, blijfbij uw zaakjes! Ed Blom Grevelingenhout 141, Bruinisse Haven Zeebrugge De Zeebrugse haven (19/ro) is ver gelijkbaar met Zeeland Seaports; een natuurlijk havengebied, diep vaarwater en een maritiem verle den. Verbindt dat met de dyna miek van een rijk achterland en een goed belegde boterham is je deel. Maar waarom doet Zeebrug ge het altijd beter? Container-, gas- en autoterminals, de visserij, kelt de talenbrij in de Europese in stellingen (PZC, 11 okt). Hij geeft echter niet aan welke verbetering hij zou willen invoeren. Talen zijn een wezenskenmerk van de onder scheiden landen en negering van dit kenmerk zou onrechtvaardig zijn; de landen zouden het trou wens niet aanvaarden; Nederland bijvoorbeeld hecht nu sterk aan zijn eigen identiteit. Gebruik van de talen van alle landen van de Eu ropese Unie is een democratisch en niet te verwaarlozen recht. Men zou als voertaal afwisselend de taal van een van de landen kun nen gebruiken gedurende een be paalde periode. Te vergelijken met het voorzitterschap van de Europe se raad van ministers. Maar dit is waarschijnlijk praktisch niet uit voerbaar. Een veel betere en veel gemakkelijkere oplossing is het in voeren van de neutrale internatio nale plantaai Esperanto. Gemakke- Meeuwen In de PZC (13 okt.) staat een magni fieke tekening van meeuwen bo ven de branding. Dat deze vogels hondsbrutaal kunnen zijn, zag ik op een mooie dag in Kortgene. j Een logerende jongen leerde ik op een steigertje krabben vangen met een stok, touwtje en afgekloven kippenpoot. Na een kwartiertje werd de hengel neergelegd. Een grote zilver meeuw zag zijn kans schoon en vloog weg met de kippenpoot en de hengel richting Wolphaartsdijk. Wie de hengel enz. vindt, weet dat meeuwen meer doen dan gra cieus spelen. I. Dekker St. Joanna, Kloetingseweg 47 Goes Ontpolderen Ben zelf gaan kijken in de Hedwige/Prosperpolders. Buiten dijks een uniek natuurgebied, het Verdronken Land van Saeftinge, een oerlandschap wat ook in Zee land nauwelijks nog bestaat. Bin nendijks van aardig polderland schap met bospartijen (Hedwige) tot foeilelijke grootschalige akker bouwpercelen plus kerncentrale Doel, een enkele boerderij en ty pisch Belgische, even foeilelijke, lintbebouwing (Prosperpolder). Niets unieks aan Volstrekt helder wordt dat in een belangenafwe ging van de individuen enerzijds (de grondeigenaar: voor hem een correcte zak centen; enkele grote pachtboeren: compenseren met land elders; overige bewoners/werkmensen: bouw vlakbij een mooi nieuw huis op een ruime kavel voor ze) versus de natuur anderzijds, de natuur het met grote voorsprong wint. Hier zal een zeer beperkt eigen belang moeten wijken voor een groot al gemeen belang. Ontpolderen: ja, van harte! Om de unieke getijden- rivier Westerschelde inclusief flora en fauna tenminste een kans te ge ven te overleven. Dat is ons aller belang. Piet Blok Heer Janszdorp 15, Kamperland in een touringcar te worden rond gereden. Ik ben wel benieuwd hoe veel ambassadeurs nog van deze royale geste gebruik zullen maken. Kees Foks Herenweg 30, Aardenburg Rita Verdonk Rita Verdonk, vrouw des vader lands? Volgens de laatste peilingen kan Rita Verdonk rekenen op 29 zetels in het parlement en zal zij, met haar partij, de tweede plaats innemen in het politieke spec trum! Hoe bestaat zoiets? Ligt het aan de opiniepeilers of is ons volk nu echt de weg kwijt? Mevrouw Verdonk heeft absoluut geen bood schap voor de kiezer te bieden. Haar grootste talent is harteloos heid en kortzichtigheid. Niemand kent haar partijprogram. Is zij van plan om, na de asielzoekers naar huis te hebben gestuurd, alle oude papieroverslag en zelfs de marine zorgt voor werkgelegenheid. Het gaat vaak om, voor onze neus weg gekaapt werk, dat letterlijk tussen de woonwijken wordt uitgevoerd. 'Ons dagelijks brood' dus herken baar geëtaleerd. Nee, wij koesteren onze geschiedenis en turen, ter wijl we de ouderen verzorgen, lie ver over de leegte van onze polder- tjes, trots op ons voornaamste ex portproduct: afgestudeerde kinde ren. Intussen schrijven we trots het volgende hoofdstuk van onze maritieme geschiedenis: de Vlis- singse verwording van Global city tot Dorp aan de rivier. Jan-Peter zal nog even moeten wachten op zijn volgende VOC. Rob Schouw Leharlaan 5, Vlissingen Talenbrij Minister Plasterk van onderwijs he lijk te leren, immers geen uitzon deringen; iedereen moet het leren en men kan alle vergaderingen in die taal houden, zonder discrimi natie van welke taalgroep dan ook. S. Smits Lange Noordweg 3, 's-Heerenhoek Minicamping In de PZC van 19 oktober staat dat de minicamping van de familie De Vissser uit Zoutelande op de kam peer- en caravan beurs in Utrecht is uitgeroepen tot de beste mini camping van Nederland. Een felici tatie waard. Ik viel bijna van mijn stoel van verbazing te lezen dat uit gerekend deze minicamping door de gemeente Veere wordt uitgeslo ten van uitbreiding naar 25 eenhe den. Veere heeft kennelijk weer al lerlei regeltjes bedacht die tot ge volg hebben dat uitgerekend deze minicamping, waar uitbreiding in ieder geval voor was bedoeld, uit te sluiten. Op een van de mooiste zomerse zondagen van het jaar is men in staat om een aantal toeris ten te trakteren op een parkeer bon, tijdens een van de grootste sportevenementen in de provincie is men in staat geheel onnodig 20 parkeerprenten uit te delen in Zou telande en nu dit weer. Ik ben be nieuwd wanneer in bestuurlijk Veere eindelijk eens het kwartje gaat vallen dat positief denken een aanzienlijk groter rendement ople vert dan dit soort geneuzel. L. Wattel Kalfhoekseweg 1Oostkapelle l'Escaut 2 Een positief bericht dat woningcor poratie 1' Escaut in Vlissingen gaat denken over een klanten bonussys teem (PZC, 17-10). Klanten die structureel decennialang een posi tieve bijdrage aan hun woonomge ving leveren dienen hiervoor be loond te worden. Trouwe klanten zijn immers goud waard, zij zor gen ook voor een gestaag groeien de stroom huurinkomsten. Boven dien bevorderen ze de stabiliteit in de wijken en hebben een binding met hun woonleefomgeving. l'Es caut vaart er wel bij dat deze nette klanten een positieve uitstraling hebben op hun buurt. Een bonus kan een stimulans zijn om de leef baarheid in de wijken nog meer te bevorderen. Tegelijk is een bonus een uitda ging voor minder goede klanten om hun houding en gedrag in posi tieve zin te veranderen. In het be drijfsleven is het normaal dat werk nemers die een extra inspanning leveren ook gehonoreerd zien. Sug gestie: klanten die al jaren lang een positieve inbreng leveren aan hun wijken, korting geve op de hur. Waardering is hierbij op zijn plaats. Moment suprème, nu de bonus nog. W. C Murre Irislaan 16, Vlissingen Kinderrechter Met een gevoel van ontsteltenis en onbegrip hebben wij het verslag gelezen van de Yersekse Margo Boone (PZC, 18-10). Als dit anno 2007 nog kan gebeuren dat een kinderrechter zo'n beslissing neemt. Daar het overduidelijk is dat deze kinderrechter zich in het geheel niet kan inleven in een si tuatie die voor een kind de beste is. Een kind uit een verscheurd ge zin behoort in dit opzicht toegewe zen te worden aan de moeder. Bij zo'n verdrag mag de menselijke kant niet vergeten worden. Zoals zo dikwijls in deze zaken zit er een rechter die de werkelijkheid uit het oog verliest en niet in het voordeel van een kind handelt. Waar komen dit soort mensen vandaan? Meneer/mevrouw heb ben schijnbaar geen warme thuis haven gehad. Wat voor rechtsspraak hebben wij nog in Nederland? Een kind gebo ren uit een Nederlandse moeder en geboren in Nederland toegewe zen aan die Nederlandse moeder behoort toe aan die moeder. Die moeder heeft dat kind negen maanden gedragen, heeft haar op de wereld gezet, heeft er de zorg over gehad. Wat wij ons wel afvragen, is sla pen deze zogenaamde kinderrech ters ook wel lekker. Knaagt dit niet aan hun geweten? J. Mijnsbergen. Witte de Withstraat 55, Terneuzen bouwfonds mab ontwikkeling Uitnodiging: informatiedag Rossinipark Bouwfonds MAB Ontwikkeling en Het Nieuwbouwhuis nodigen u uit voor de informatiedag over appartemen tencomplex Rossinipark in Goes. We bieden u op zaterdag 3 november de gelegenheid om - aansluitend op de start van de bouw - de bouwlocatie aan het Rossinipad te bezoeken. Tussen 11:00 en 15:00 uur bent u van harte welkom om kennis te maken met het schitterende terrein waar deze markante woontorens zullen worden gebouwd. Tijdens een persoonlijk gesprek kunt u zich laten informeren over de luxe appartementen in dit exclusieve nieuwbouwproject. Inlichtingen en verkoop: Het Nieuwbouwhuis, Goes. Telefoonnummer: 0113 271977.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10