Zeeland hebben we een volle tent Keukentafelgesprek krijgt vervolg Hulst naar Den Haag om WMO Dictee van de regio Avond met PvdA z PZC Vrijdag 19oktober2007 I 27 College Hulst bespreekt met ministerie korting op WMO-budget. HULST - Een delegatie van burge meester en- wethouders van Hulst is uitgenodigd bij de directeur-ge neraal van het ministerie van Volksgezondheid Welzijn en Sport in Den Haag om de WMO-bezuinigingskwestie te be spreken. De gemeente krijgt van het Rijk vanaf het komende jaar 868.000 euro minder voor de uitvoering van de Wet Maatschappelijke On dersteuning. De lagere uitkering is het gevolg van een nieuwe verdeel sleutel. Het Hulster gemeentebe stuur is zo verbolgen over de kor ting dat een brandbrief naar de Vereniging van Nederlandse Ge meenten en het ministerie van VWS is gestuurd. Burgemeester Jan-Frans Mulder heeft daarnaast contact gezocht met de vaste T\vee- de Kamercommissie en de kwestie aangemeld. Dit alles heeft geresul teerd in een uitnodiging voor woensdag 7 november. Wethou der Frans de Vries verwacht geen resultaten voor het budget voor 2008, maar hoopt dat Hulst voor 2009 weer een budget krijgt waar hij mee uit de voeten kan. OOSTBURG - In de bibliotheken van Oostburg en Sas van Gent wordt dinsdag 30 oktober vanaf 19.30 uur het Groot Zeeuws- Vlaams Dictee gehouden. Het dictee - in het Nederlands, niet in dialect - is geschreven dor auteur/kunstenaar Rob van Bedaf en voormalig landelijk dicteewin naar Mare de Smit. Het past in de actie 'Nederland Leest', waarbij het boek 'De gelukkige klas' van Theo Thijssen centraal staat. Deelnemers moeten zich van tevo ren inschrijven aan de balies of via het mailadres van van de twee uit leencentra in Oostburg en Sas. Conny de Visser in de discoruimte van de jeugdsoos. foto Wim Kooyman drink je geen alcohol. En als de avond klaar is, gaan we mee naar buiten, om de jeugd te begeleiden. Zo heeft de gemeente in feite voor een schijntje niet alleen een goede voorziening, maar handhaving van de orde er gratis bij." De soos heeft de komende weken het een en ander op het program ma staan. Vanavond is er om 21.00 uur een Jumpparty met de dj's Denny S, Dennie T en DJ Roene. De entree is 2 euro. Woensdag 24 oktober is er om 13.30 een sport- en spelmiddag, in clusief film voor de jongste groep. Entree 1,5 euro. Op 26 oktober is er een uitgebreid Halloween-feest door heel het dorp. De eerstvolgende 30+-fuif is op 10 november. Van 21.00 tot 22.00 uur is het Happy Hour. Vier jaar jeugdsoos De Jeugdsoos Biervliet is opgericht in 2003 en zit bovenin het dorpshuis. Ze werkt volledig zonder gemeentelijke subsidie, maar mag wel de ac commodatie voor niks gebruiken. De soos betaalt evenementen en de aanschaf van attributen uit de op brengst van eigen activiteiten. Het bestuur telt acht mensen en er is continu een twintigtal vrijwilligers inzetbaar. Jongeren van 8 tot 18 jaar maken er gebruik van. Grote kavelruiloperatie op komst in West-Z-Vlaanderen. door Frank van Cooten SLUIS - Het 'keukentafelgesprek' met boeren krijgt een vervolg. Om te inventariseren hoe zij denken over hun eigen toekomst zijn het afgelopen jaar met 25 boeren in West-Zeeuws-Vlaanderen indivi duele gesprekken aan de keukenta fel gevoerd. Volgens gedeputeerde en voorzit ter van de gebiedscommissie Mar ten Wiersma zijn deze gesprekken hoog gewaardeerd. „Boeren vin den het prettig hun eigen kansen en mogelijkheden aan te geven. Daarom geven we in januari een vervolg aan deze waaiergesprek- ken", zei Wiersma gisteren na af loop van de vergadering van de ge biedscommissie in het Sluise Bel fort. Deze gesprekken zijn ook belang rijk in het kader van de grote kavel ruiloperatie die in de komende vijf jaar plaats moet gaan vinden. In totaal achttienhonderd hectare verandert van eigenaar. Het gaat om 360 hectare te ruilen gronden binnen het kavelruilproject Passa- geule, 594 hectare te ruilen gron den in de kustzone en 846 hectare te ruilen gronden in het achter land. Wiersma beseft dat het een lastige en complexe klus is. „Doel van de ze kavelruil is losliggende kavels beter op elkaar aan te laten sluiten en/of boeren de gelegenheid bie den grond met een andere struc tuur voor bepaalde teelten te be werken. Met de keukentafelge sprekken hopen we aan de weet te komen hoe de grondeigenaren daar over denken." Naast de kavelruil is het de bedoe ling dat vier boerenbedrijven ver huizen van de kust naar het achter land. Dat kan handig zijn voor een boer die bijvoorbeeld wil uitbrei den maar aan de kust geen ruimte voor deze uitbreiding heeft. In totaal 315 hectare wordt de ko- pn Boeren stellen de individuele ge- sprekken over hun eigen toe komst zeer op prijs, zegt gedepu teerde Wiersma. Deze waaierge- sprekken krijgen een vervolg. mende vijf jaar nieuw natuurge bied (280 hectare ecologische hoofdstructuur en 35 hectare re- creatienatuur). Ook is in de perio de tot en met 2013 zes kilometer aan dijkherstel voorzien. Bij Groe- de komt een nieuwe binnendijk om het dorp beter te beschermen tegen overstromingsgevaar. Water schap Zeeuws-Vlaanderen past het plan voor de aanleg van een fiets pad bovenop de dijk aan naar aan leiding van het bezwaar van de na bij gelegen naturistencamping. Wiersma noemde dat gisteren een goed voorbeeld van een 'uitsteken de samenwerking tussen tegenge stelde belangen'. „Dat merk ik ook in de gebiedscommissie. De ver schillende sectoren proberen reke ning te houden met elkaar." TERNEUZEN - De PvdA-afdeling Ter- neuzen houdt dinsdag 23 oktober een politieke avond in jazzcafé Porgy 8c Bess in Terneuzen. Sprekers zijn de Terneuzense wet houder Cees Liefting die stilstaat bij jeugdzaken en politiek, PvdA-statenlid Wouter van Zand- brink die zijn zegje doet over na tuur en milieu en PvdA-Tweede Kamerlid Luuk Blom, die allerhan de algemeen politieke thema's aan snijdt. De bijeenkomst wordt geleid door Jan Lonink, burgemeester van Ter- neuzen. De politieke avond in Porgy 8c Bess begint om 20.00 uur. Na de inleidingen is er ruimte voor vragen en discussies.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69