Buurt klaagt over heien op Spuiplein Met zo'n 60 a 70 bezoekers VOLVO Studievoorlichting op Reynaertcollege Hulst CAPPENDIJK TERNEUZEN 23.995,- Licht of donker Gewoon gezellig Verkeershinder Langeweg 2 6 Vrijdag 19 oktober 2007 pzc Aannemer meldt dat verzekering garant staat voor eventuele schade. door René Hoonhorst BRESKENS - Bewoners en nering doenden van de Grote Kade, Spui plein en Haven Westzijde in Bres- kens werden deze week onver wachts opgeschrikt door het la waai van heipalen die de bodem van het Spuiplein worden inge- De omwonenden wisten wel dat de bouw van drie winkels aan het plein binnenkort zou beginnen. Ze hadden echter verwacht dat ze een aankondigingsbriefje van de aannemer in de bus zouden krij gen. Ook waren ze onaangenaam verrast dat er werd geheid voor de bouw, omdat ze er op rekenden dat de funderingspalen in de grond werden geboord in plaats van geheid. Bovendien verbaast een aantal omwonenden zich er over dat bij hen geen opnamerap port van de staat van hun huis is opgemaakt. Directeur H. Berkelaar van het Ter- neuzense aannemersbedrijf Bliek Vos meldt dat de bouwer over een eerder door de gemeente opge maakt rapport beschikt. Het rap port wordt aangevuld met nieuwe gegevens die intussen zijn opgeno men. Enkele bewoners vinden het raar dat de nieuwe opname niet bij hen is gemeld en bij sommin gen pas na het begin van de werk zaamheden plaatsvindt. Berkelaar benadrukt dat de verzekering van de aannemer eventuele schade aan omliggende panden dekt. Maar sommige bewoners kondi gen aan voor de zekerheid toch een aangetekend briefje te sturen dat ze Bliek Sc Vos 'aansprakelijk stellen voor alle schade aan opstal len en eigendommen'. Geen van de omwonenden wil met zijn naam in de krant, omdat ze bang zijn dat supermarkteige naar Ronald Lohman denkt dat ze tegen de bouw van zijn winkels zijn. „En het gaat er niemand om de bouw van de Plus-supermarkt te vertragen. We hopen dat Loh man volgend voorjaar zijn winkels kan openen. Dat enkele mensen planschade claimen, staat daar he lemaal los van." Dat de aannemer palen heit op het Spuiplein is puur een kosten- zaak. Om een concurrerende prijs te kunnen bieden, zal een aanne mer altijd heien als het even kan. En het is niet verplicht om op het plein in Breskens te boren en schroefpalen te gebruiken, beves tigde een woordvoerster van de ge meente gisteren. De aannemer is overigens toch even gestopt met heien, omdat hij onverwacht op een - niet op tekeningen staande - oude kademuur stootte. Die muur moet bloot liggen om te zien op welke wijze een stevige fundering voor het winkelcomplex kan wor den gelegd. Als de situatie binnen korte tijd duidelijk is, hoopt de aannemer voor het eind van de maand klaar te zijn met heien. Omwonenden Spuiplein ageren niet tegen de bouw van de drie winkels, maar willen zeker weten dat eventuele schade aan hun ei gendommen wordt vergoed. ZEEUWSE Zaterdagavond 27 oktober, tijdens de Nacht van de Nacht, wordt het donker in Zeeland. Geen spotlights op monumenten, geen licht in de kas. Want duisternis is mooi en de nacht is van de uil en de vleermuis. De gemeente Schouwen-Duiveland weigert mee te werken aan het ini tiatief. De reden die wethouder Gilles Jeugdsoos in Biervliet kan zichzelf financieel uitstekend bedruipen. door Ronald Verstraten biervliet - De naam is goed geko zen: 'The Attic'. Engels voor zol der, want daar zit de Jeugdsoos Biervliet, in de top van het voor malige stadhuisje. Jongeren van 8 tot 18 jaar maken er gebruik van. Mooie ruimte, goed geoutilleerd. Dat heeft de soos vooral aan zich zelf te danken. Zo wijst bestuurs lid Conny de Visser op de barkruk ken. Die konden ze kopen dankzij de opbrengst van de 30-plus fuif Die houden ze één keer per jaar. „Destijds in het leven geroepen om geld te hebben voor het limo nadebal voor de jongste groep. En zo hebben de ouders en vrijwilli gers zelf ook eens uitje", vertelt ze. Kaal gekocht werden de krukken gelakt door mensen van de reclas sering. Andere attributen in de ruimte konden dan weer aange schaft worden dankzij giften van Dow of het Oranjefonds. En de ge meente kost het geen cent. „We mogen het gebouw gebruiken en hoeven geen vaste lasten betalen." Daar staat tegenover dat de soos binnen het schilderwerk bijhoudt, zorgt dat het netjes blijft en waakt over de inventaris. Die taken lo pen in andere delen van het pand naadloos over in de handen van de stichting Dorpshuis, die daar dan weer gebruik van maakt. Bene den is er een grote zaal voor bijeen- 'We hebben zo'n flikkerlicht gekocht. Dan zien ze wat er met hun drankgeld gebeurt' komsten en een kleinere. De tegen woordig goed tegen geluidsover last geïsoleerde zolder, blijkt verras send groot. De ruimte ligt tegen over een speelzaal voor de jong- sten. Die is betaald door het Oran jefonds en ingericht door vrijwilli- Het Dorpshuis in Biervliet. mÊÊÊÊÈBBB foto Wim Kooyman Tip? redactie@pzc.nl Houtekamer ervoor aandraagt, is simpel: burgemeester en wethou ders voeren nog geen beleid op het gebied van Licht Duisternis, hoe wel dat er wél aankomt. Nu is van SGP-politici bekend dat zij een lijntje met Boven hebben, maar het is toch verrassend te con stateren dat hun invloed zó ver reikt. 140 oud-leerlingen geven uitleg over hun studie hoger onderwijs. HULST - De studie-informatie avond vanavond op het Reynaert college aan de Zoutestraat in Hulst is niet alleen bedoeld voor ouders en leerlingen, maar ook voor alle andere belangstellenden. Bezoe kers kunnen een praatje maken met zo'n 140 oud-leerlingen van de school, nu student in het Ho ger Beroepsonderwijs of Weten schappelijk Onderwijs (universi teit) om informatie in te winnen over zo'n honderd verschillende opleidingen in het Hoger Onder wijs. Voor de oud-leerlingen is de ze avond een soort van reünie. Voor de huidige leerlingen is deze avond een unieke kans om dicht bij huis informatie te verzamelen over het hoger onderwijs van stu denten, die afkomstig zijn van de zelfde middelbare school. Voor toe komstige studenten en hun ouders levert deze avond vaak zeer veel nuttige informatie op met het oog op hun toekomstige keuze voor vervolgstudie. Voor menig leerling is de studie- en beroeps keuze vaak een doolhof, waardoor deze avond een bijdrage hieraan kan leveren. De deur staat open tussen 20.00 uur en 22.00 uur. gers. The Attic loopt met donkere balken in de punt die het zo ken merkende silhouet van het oude gemeentehuis bepaalt. „Met zo'n 60 a 70 bezoekers hebben we een volle tent. Daarmee zijn we tevre den: zo is het leuk, groter hoeft niet voor ons." De Visser is beheerster van het dorpshuis. Daar steekt ze 15 tot 20 uur per week in, buiten haar werk in de zorgsector. Haar man Sjaak zit ook in het soosbestuur. „Dus bij ons in het gezin draait het wel een beetje om dit gebouw en alles wat er in zit." Afgelopen zaterdag waren ze op de Vrijwilligersdag in Terneuzen. „Het viel me op dat een aantal jeugdsozen heel veel ge brek heeft aan bezoekers en ook dat ze moeilijk aan geld kunnen komen voor activiteiten. Maar wij hebben hier best een goed draaien de tent. Wij doen de 30+-feesten en de jumpparty's voor de oudere jeugd. Van de opbrengst doen we dan iets. Zo hebben we zo'n flik kerlicht gekocht voor boven in de soos. Dan zien ze wat er met hun drankgeld gebeurt." Van de groep jongeren in de middelbare school leeftijd komt een vaste kern van zo'n 25 bezoekers naar de tweewe kelijkse soosavonden op vrijdag. Jumpparty's zijn er twee keer per jaar en daar komen gebruikelijk ook heel wat jongeren op af uit omliggende dorpen. „Je moet niet uitgaan van hele hordes voor de deur. We hebben tenslotte maar 1800 inwoners. Maar voor zo'n klein dorp doen we best heel veel." Uit eigen kring verzorgen de jongeren de bar en de muziek. Per soosavond houden er altijd mini maal drie ouderen toezicht. Zo is voor toegang tot de jumparty legi timatie verplicht. En op straat gaan lopen is er niet bij, net zo min als op gewone soosavonden. Want het bestuur wil geen over last: „Naar buiten? Prima. Maar dan kom je er ook niet meer in." Gebonden aan APV en Horecawet houden ze de afsluiting van evene menten beschaafd: „Tussen 1.00 en en 2.00 uur wiebelen we ze bui ten." Dat is in het verleden wel eens an ders geweest. In de jaren vóór de soos waren er in Biervliet nogal eens klachten over jeugd en over last. „Maar het is ook zo, dat de mensen die toen de touwtjes in hadden het niet zo nauw namen. Bij ons is een van de regels: als je oppasser bent bij de jeugd, dan STRANDPAVILJOEN Duinweg Oostkapelle Dagelijks geopend axel - Vanaf maandag 22 oktober tot en met vrijdag 16 november 2007 voert de provincie Zeeland werkzaamheden uit aan de Lange weg N258 in Zeeuws-Vlaanderen. Het verkeer dient rekening te hou den met wegomleidingen. De weg wordt voorzien van een nieuwe as- faltlaag en van een bijna een me ter brede berm van zogenoemde doorgroeistenen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68