Zeeland PZC Terugdringen drugdtoerist is niet reëel Geen flats meer naast Waterfront Ambtenaar oncollegiaal bejegend, Sassenaars kunnen maar niet onrechtmatig beledigd kennismaken met sport ZEEUWS-VLAANDEREN 31 25 33 Bloemstukken als waardering voor chauffeurs Connexxion Vrijdag 19 oktober 2007 GroenLinks en PvdA eisen openheid over veiligheid kerncentrale Tip? redtern@pzc.nl Secundaire doel is het gedoogde aanbod op de vraag af te stemmen. door Eugène Verstraeten terneijzen - Het belangrijkste be leidsdoel van de gemeente Temeu- zen om het aantal drugstoeristen terug te dringen is 'geen reëel doel'. Burgemeester en wethouders zeg gen dat in de toelichting bij de ge meentebegroting voor volgend jaar. Onderzoeksbureau Intraval heeft onderzocht op welke wijze het koopgedrag beïnvloed kan wor den, waardoor men niet meer naar Terneuzen komt. Uit het on derzoeksrapport is al gebleken dat er weinig bruikbare instrumenten zijn. Gelet op de ervaringen in an dere grensplaatsen vreest het colle ge dat het terugdringen van het drugstoerisme niet te realiseren is. Het secundaire doel, het beter af stemmen van het gedoogde aan bod op de vraag, is volgens het col lege wel haalbaar, 'maar vraagt een inspanning van alle partijen'. Het doel van het nieuwe koffieshopbe- leid van de gemeente is om de er varen buurtproblemen en de over last in de Terneuzense binnenstad op alle niveaus terug te brengen naar een lager peil dan het niveau van 2002. Om te zien of dat lukt zal in 2010 een vervolgmeting van de overlast plaatsvinden. Uitgangspunt is dat de huidige twee koffieshops in de binnenstad worden verplaatst naar een locatie Burgemeester en wethouders van de gemeente Terneuzen den ken dat het doel om het aantal drugstoeristen terug te dringen niet haalbaar is. tussen de grens en de huidige loca tie. Uitgangspunt voor de gemeen te is daarbij dat de verplaatsing de gemeente geen extra geld mag kos ten. „De exploitanten worden ge acht zelf zorg te dragen voor het verwezenlijken van de nieuwe lo catie", aldus B en W. Buiten deze locaties zal via het zogenoemde Damoclesbeleid hard worden opge treden tegen de handel buiten de gedoogde verkooppunten. Om de huidige verkeersoverlast van de drugstoeristen te beperken heeft de gemeente onlangs aan de invalswegen borden geplaatst die de Belgische en Franse drugstoeris ten de weg naar de koffieshops wij zen. De gemeente hoopt daarmee nodeloos verkeer in de woongebie den te voorkomen. Ook wordt ge probeerd de koffieshopbezoekers naar het parkeerterrein bij de Scheldedijk te dirigeren. De maat regel lokte veel kritiek uit en leid de zelfs tot vragen door Kamerlid De Roon van de Partij voor de Vrij heid (PW). Verkeerswethouder Co van Schaik kreeg deze week echter steun van minister Hirsch Ballin van Justitie die geen be zwaar zei te hebben tegen de weg wijzers. Hirsch Ballin zei juist be grip te hebben voor de gekozen op lossing van de gemeente Terneu zen om de verkeersoverlast voor de burgers te beperken. Van Schaik zegt overigens heel veel positieve reacties te hebben ge kregen van inwoners van Terneu zen die de maatregel toejuichen Op de website www.geenstijl.nl wordt ook aandacht besteed aan de wegwijsborden. In het filmpje dat daar te zien is wordt inwoners naar hun mening gevraagd. De reacties zijn ook daar voor het me rendeel positief Plan appartementen bij Oostelijk Bolwerk Terneuzen van de baan. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen ziet af van de bouw van 40 ap partementen tussen de woonto rens van Waterfront en het Stads huis. Dat betekent dat de bewo ners van de drie bungalows aan het Oostelijk Bolwerk, die zouden moeten wijken voor het plan, zich voorlopig geen zorgen hoeven te maken. Wethouder Frank van Hulle zei dat gisteren naar aanleiding van het bereiken van het hoogste punt van het in aanbouw zijnde appar tementencomplex Neptunus tus sen Waterfront en de Veste. Tegen de bouw op het Oostelijk Bolwerk kwam vorig jaar veel weerstand. De gemeente heeft daarom beslo ten het bestemmingsplan Water front niet verder uit te werken. Met het project Neptunus zijn alle hoogbouwmogelijkheden aan de Westerschelde in Terneuzen be nut. „Wij willen een link leggen tussen de binnenstad en het water en dan moet je daar geen muur van hoogbouw gaan neerzetten", zegt Van Hulle. „Ook aan het oos ten is de grens bereikt." De wethouder opende gisteren of ficieel het modelappartement in Neptunus. Van de 47 appartemen ten zijn er nu al 33 definitief ver kocht en zijn er vier serieuze gega digden, zegt directeur M. van der Staal van Aannemersbedrijf Van der Poel. De prijzen beginnen bij 248.000 euro. Volgens Van der Staal hebben veel belangstellenden gewacht tot te zien is hoe de flats uiteindelijk zullen worden. Dat kan zaterdag want dan is er van 10.00 tot 15.00 uur een open dag in het modelappartement. Autobiografie mag voor sommigen onplezierige herinneringen bevatten. door René Hoonhorst MIDDELBURG - Eduard Corveleijn hoeft zijn boek 'Vele ambachten, nauwelijks ongelukken' niet aan te passen. Voorzieningenrechter H. Witsiers oordeelt dat de Aarden burger zijn voormalige collega Rob de Vrieze niet 'onrechtmatig' heeft beledigd in zijn boek. De Vrieze is tegenwoordig ambte naar van de gemeente Sluis. Corve leijn was eind vorige eeuw zijn chef in de toenmalige gemeente Sluis-Aardenburg. Corveleijn noemt hem in zijn boek een 'rotte appel in de mand' en stelt dat hij geen hoogvlieger was en trager en onsympathieker dan andere mede werkers. De voorzieningenrechter vindt dat Corveleijn erg 'onvrien delijk' en 'oncollegiaal' is jegens De Vrieze. Maar - constateert Wits iers - het boek is een autobiogra fie, wat de auteur 'een grote mate van vrijheid' geeft. „Dat betekent dat hij als herinnering of mening in zijn boek passages mag opne- Rechter: Aangehaalde passages overschrijden de grenzen van het geen geoorloofd is niet, mede omdat duidelijk is dat het om een persoonlijke mening gaat. men die onplezierig kunnen zijn voor sommige mensen." De vrij heid van een schrijver is niet onbe perkt, maar de aangehaalde passa ges overschrijden hetgeen geoor loofd is niet, mede omdat duide lijk is dat het om een persoonlijke mening gaat." De Vrieze wordt daarom - tot tevredenheid van Corveleijn - in het ongelijk gesteld en veroordeeld tot betaling van de kosten van het proces. De Oost- burgse ambtenaar is 'zeer teleurge steld' over de uitspraak en beraadt zich nog met zijn advocaat over eventuele vervolgstappen. Hij hoopt dat de officier van justitie nog actie onderneemt op zijn aan klacht wegens smaad. Verenigingen verzorgen diverse demonstraties voor plaatsgenoten. terneuzen - In samenwerking met acht verenigingen houdt de ge meente Terneuzen zaterdag 20 ok tober van 13.00 tot 17.00 uur een sport- kennismakingsdag onder het motto 'Sas in beweging' in de Gemeentelijke Sporthal te Sas van Gent. Iedereen vanaf zes jaar kan gratis meedoen aan volleybal, tafel tennis, thai- en kickboksen, tur nen, voetbal, koersbal en freestyle dansen. Daarnaast verzorgt een aantal verenigingen demonstraties en zijn er info stands. De deelnemende (sportverenigin gen komen uit de directe omge ving van Sas van Gent en maken gebruik van de gemeentelijke sporthal. Om 13.00 uur beginnen de open trainingen van de Sasse Tafeltennisvereniging (STV) en Thai- en Kickboksvereniging Le Gaulois. Volleybalvereniging Savok start de open training met onder meer volleybalspeeltuin en circula tievolleybal. Verder doen aan de manifestatie gymnastiekvereni ging THOR en voetbalvereniging Corn Boysmee. Dit evenement wordt in opdracht van de gemeen te, in het kader van de breedte sport, mede georganiseerd door Winn Events uit Sas van Gent. Het hoogste punt van het in aanbouw zijnde appartementencomplex Neptunus tussen Waterfront en de Veste werd gisteren bereikt. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67