Goes ongerust over werken aan spoor Chauffeur bakkerij gewond na worsteling met overvaller in Veere Allévo geeft geen garantie over ontslagen Restaurant voor ouderen in jersey www.amadore.nl >1 n PZC Vrijdag 19 oktober 2007 2 9 Uw gastheer in Vlissingen, Middelburg en Goes! Gemeente pikt afsluiting van spoorovergangen niet. door Harmen van der Werf GOES - De Goese burgemeester D. van der Zaag pikt het niet als voor werkzaamheden aan het spoor de komende week zes spoor overgangen tussen 's-Heer Arends- kerke en Lewedorp tegelijkertijd worden afgesloten. „Het feest kan dan niet doorgaan", liet hij gistera vond weten. „We zullen dan maat regelen moeten nemen." Gisteren kwam voor het eerst naar buiten dat spoorwegbeheerder Pro rail voor de spoorwerken van zater dag 20 oktober tot en met zondag 28 oktober zes spoorwegovergan gen wil afsluiten. Bewoonster E. Maljaars van de Nieuwe Kraaijertsedijk bij Lewe dorp trok aan de bel. Ook de spoorwegovergang in de Nieuwe Kraaijertsedijk gaat er ruim een week uit. Bewoners van de dijk moeten dan kilometers omrijden om in Lewedorp te komen, bij voorbeeld om kinderen naar de voetbalclub te brengen. „En wat denk je van de brandweer en am bulance? Hoe moeten die hier straks op tijd komen, als er iets ge beurt. Dat kan helemaal niet." Bij Prorail had Maljaars geen oor gevonden voor haar klachten. Zij had ondertussen wel iets bijzon ders ontdekt: dat Prorail geen ont heffing heeft voor afsluiting van de spoorovergangen. „Ze zeggen wel een vergunning te hebben", wist Maljaars, „maar die is niet Spoorwegbeheerder Prorail be- roept zich voor afsluiting van zes spoorwegovergangen op 'toe stemming van Middelburg', ter wijl die in Goes liggen. Overvaller maakt zich uit de voeten met onbekend geldbedrag. door Selma Osman VEERE - „Heb jij iets gehoord?" De overval op een 53-jarige winkelme dewerker gaat donderdag als een lopend vuurtje door de winkels in het stadje Veere. „Nee, waar?", klinkt het verbaasd. Een overvaller drong woensdag avond rond half acht het magazijn van bakker Bliek aan het Oranje plein binnen. Na een worsteling met een chauffeur van de bakkerij ging hij er met wat op de grond ge vallen geld vandoor. De chauffeur is met een hoofdwond naar het ziekenhuis gebracht. Volgens een medewerker van de af deling personeelszaken van de broodfabriek gaat het naar omstan digheden redelijk met de man. „Hij is thuis en heeft een hersen schudding." De chauffeur belde di rect na de overval zijn baas. Die alarmeerde de politie. Van de da der is niet meer bekend dan dat hij een capuchon droeg. De mede werkers van de bakkerswinkel en de daarnaast gelegen lunchroom zijn flink geschrokken. Zij hoor den het nieuws toen ze op hun werk kwamen. Ook Sylvia Despi- nois van de viskraam op het Oran jeplein kijkt op van het misdrijf Ze sluit meestal rond dezelfde tijd als dat het autootje van Bliek arri veert. „Opletten doe je automa tisch", vertelt ze. „Ik ken alle ge zichten hier, dus iets vreemds valt snel op." pW In Veere is woensdagavond een chauffeur van een bakkerij over vallen. De man raakte gewond en is behoorlijk van streek. Van de dader ontbreekt elk spoor. door Frank Balkenende GOES - Zorgaanbieder Allévo wil op voorhand niet garanderen dat bij een eventuele reorganisatie van de thuiszorg geen gedwongen ont slagen vallen. Bij Allévo zijn vijf honderd arbeidsplaatsen in gevaar. Directeur T. van Carnpen reageert terughoudend op de wens van de gezamenlijke vakbonden. Die wil len dat de zorgaanbieder vooruitlo pend op een mogelijke reorganisa tie in thuiszorg, nu al een 'doorlo pend sociaal plan' in elkaar steekt. De bonden zetten in op: geen ge- 1 dwongen ontslagen, een goede pro- cedure voor personeel dat binnen Allévo een andere baan krijgt én behoud van het volledige salaris bij overplaatsing. Van Campen vindt het prematuur om nu al dit soort garanties af te geven: „Ik ben bereid om samen met de bonden naar een oplossing te zoeken voor de financiële pro blemen in de thuiszorg. Daarom gaan we binnenkort aan tafel. Maar om nu al garanties vast te leg gen, gaat mij wat te snel." De Wet Maatschappelijke Onder steuning zadelt zorgaanbieders op met financiële tekorten. Omdat er anders (door gemeenten) wordt geïndiceerd, vallen de uurvergoe dingen voor gediplomeerde thuis hulpen vaak lager uit. van de gemeente Goes, maar van de gemeente Middelburg. Terwijl dit toch geen Middelburgs grond gebied is." Navraag leerde dat Prorail zich in derdaad op toestemming van Mid delburg beroept. Woordvoerder A. de Waard erkende dat er een vergissing is gemaakt in de loca ties. „Maar", voegde hij als excuus toe, „we moeten alle zeilen bijzet ten om het Zeeuwse spoor voor t januari 2009 aan te pakken." Dat is vanwege geluidregels voor goede renvervoer. Goes heeft Prorail twee eisen ge steld: hooguit twee overgangen te gelijk afsluiten en overleg voeren met de hulpdiensten. Het laatste was gisteren nog niet gebeurd, aldus een woordvoerster van de gemeente Goes. Prorail moest nog een aangepast werk plan maken. VLISSINGEN - Leerlingen van Scho lengemeenschap Scheldemond hebben gistermiddag een senioren restaurant geopend in zorgcen trum Weyevliet, dat tegenover Scheldemond ligt. Het restaurant is elke dinsdag en donderdag geopend van 12.00 uur tot 13.30 uur. Naast de bewoners van Weyevliet, kunnen 55-plussers uit de omge ving het keuzemenu komen eten. Op donderdagen serveren de leer lingen van Scheldemond de maal tijd. Zaterdag 20 en zondag 21 oktober 2007 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via te lefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. (0111)406111. Reserveer nu voor Kerst en Oud Nieuw! In onze restaurants dineren met live entertainment! Vraag nu naar onze speciale menu's! Het maandmenu van oktober: Vooraf een heerlijk duo van gerookte vissoorten met dille-mosterdsaus. Dan volgt als hoofdgerecht een spies van ossenhaas met bospaddestoelen saus en als afsluiting een heerlijke tiramisu. Brasserie Grand Hotel Arion Grand Café Stefano's Grand Café Raymondo Vlissingen Grand Café Raymondo Goes Grand Café - Hotel Jersey Restaurant Hotel Arneville tel.: 0118 - 410 502 tel.: 0118 - 418 019 tel.: 0118 - 441 441 tel.: 0113 - 230 066 tel.: 0113 - 232 323 tel.: 0118 - 638 456 Jersey is de ideale plek voor een gezellig diner met vrienden of familie. Na het diner zorgt Grand Café Jersey ervoor dat u nog lang niet naar huis hoeft. Op ontspannen wijze toveren wij het Grand Café om tot een "club-sfeer" die er voor zorgt dat u gezellig nog even blijft. DJ's van deze week: Donderdag: DJ Le Ber Vrijdag: DJ Michael Man Zaterdag: DJ Le Ber RESERVEER NU 0113 - 23 23 23 Ervaar de Jersey ClubNights! Kom op tijd, einde 02:00 uur. Iedere zondag van 12.00 tot 14.30 uur serveert Brasserie Arion de bekende zondagsbrunch. Voor de kinderen zijn er op 18 en 25 november en 2 december Sinterklaasbrunches! Reserveer alvast voorde uitgebreide zondagsbrunch 25,- per persoon, kind 3 t/m 12 12,50. RESERVEER NU 0118 - 410 502 Tel: 0118 - 410 502 Fax: 0118 - 416 362 E-mail: info@amadore.nl kletsen proeven drinken slapen lachen eten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65