zussen bezeten van hun vak Controles samen Schelpenopslag Vlake mag van Raad van State blijven draaien VAN DER SLOOT s V.O.F. Van Beveren-Morks Havenplein 3 4301 jd Zierikzee Telefoon Oil 1-413951 www.deurloozierikzee.nl Horecabedrijven krijgen straks maar één keer de gemeente op bezoek. door Martijn de Koning zierikee - De gemeente Schou- wen-Duiveland gaat controles bij horecabedrijven vanaf volgend jaar zoveel mogelijk bundelen. Dat is efficiënter voor de gemeente en brengt minder overlast voor de on dernemer met zich mee. „Nu krijgen bedrijven soms nog drie keer per jaar een andere afde- ling op bezoek", legt ambtenaar W. van Brouwershaven uit. „De één kijkt naar de veiligheid, de an- hier komt voor de milieuvoorschrif ten en een derde controleert of al les volgens het bestemmingsplan is. Door beter te plannen hopen we dat ondernemers ons straks maar één keer per jaar meer zien." De gemeente wil verder overtre ders van de regels vaker strafrech terlijk gaan vervolgen. Dat gaat niet alleen op voor horeca-onder- nemers, maar ook voor andere be drijven. Nu wordt vaak nog geko zen voor het bestuursrecht. „Dat werkt een stuk langzamer", legt Van Brouwershaven uit. „Stel: een ondernemer heeft geen brandblus ser. Als we dan het bestuursrecht toepassen, moeten we hem vier keer een brief sturen voordat we een dwangsom kunnen opleggen. Met strafrecht kunnen we meteen een proces-verbaal uitdelen." Meestal geeft de gemeente eerst een waarschuwing. „We zijn er niet op uit bedrijven uit te kleden. Maar we kunnen snel ingrijpen. Ie mand die bijvoorbeeld een vat olie in de goot leeggooit, pakken we meteen strafrechtelijk aan." Een derde doel is het terugdringen van het aantal meldingen van ge luidsoverlast. Volgens de gemeen te kan dat door niet alleen te be straffen, maar ook met onderne mers over de oorzaak (bijvoor beeld te dunne muren) te praten. Nog geen einde in zicht van al jaren slepend juridisch conflict. door Harmen van der Werf vlake - European Shell Store BV is door de Raad van State opnieuw in het gelijk gesteld over een zich al jaren voortslepend conflict over opslag van mossel-, kokkel- en oes terschelpen in een loods aan de Ka- naalweg bij het Zuid-Bevelandse Vlake. Het bedrijf van transporteur W. Minnaard uit Krabbendijke mag bij Vlake in elk geval voorlopig doorgaan met het opslaan en be werken van oesterschelpen. Dat heeft het Haagse rechtscollege be paald. De rechtszaak tegen de op slag van met name oesterschelpen was opnieuw aangespannen door de familie Kole-Mol uit Vlake die al ruim vijftien jaar tegen de op slag strijdt. 'Stankoverlast' was lan ge tijd hun belangrijkste argu ment. „Er komt een walgelijke, pu re destructiegeur uit de loods", zei den ze in een eerdere rechtszaak. In de zaak over de oesterschelpen gebruikten zij andere argumenten: er zouden giftige stoffen kunnen vrijkomen bij de opslag van oester schelpen en de opslagloods zou te dicht bij het beschermde natuurge bied Yerseke Moer staan. In de schelpen zit nog een kleine hoeveelheid vlees die eruit moet rotten, voordat de schelpen te ver werken zijn tot veevoer. Volgens de Raad van State is het 'niet aan nemelijk' dat bij het rotten giftige stoffen vrijkomen. De loods ligt wel dichtbij de Yerseke Moer. Of daarom een extra vergunning no dig is, komt later aan bod bij een volgende rechtszaak. Verkoop, ponyrijden en blussen in Bruinisse bruinisse - De Schutse Schou- wen-Duiveland houdt morgen een verkoop in het Nederlands Her vormd Verenigingsgebouw in Brui nisse. Naast de markt zijn er een aantal activiteiten. Zo staan er tussen 10.30 uur en 12.00 uur pony's klaar om een rondje op te rijden. Verder mag iedereen 's ochtends de brand weer helpen 'blussen'. De markt duurt van 9.30 uur tot 15.00 uur. De opbrengst gaat naar gehandicapte mensen. Vertraagde slapsticks in De Bewaerschole burgh-haamstede - Performance- kunstenaar Aaron Williamson geeft vanavond en morgen een op treden in De Bewaerschole in Burgh-Haamstede. De presentaties zijn onderdelen van de series slow slapsticks. Williamson werpt daar in vragen op over echtheid en over de relaties tussen ruimte, object en actie. Hij creëert langzame, stati sche performances in absurde si tuaties die dan worden versneld om er videowerk van te maken. De twee verschillende performan ces beginnen om 20.00 uur. Nog even volop actie bij trampolinecentrum westenschouwen - Vanaf het trampolinecentrum Westenschou- wen valt nog zes dagen lang te pro fiteren van het brede aanbod aan excursies dat in de omgeving wordt georganiseerd. Het trampoli necentrum is nog geopend van za terdag 20 tot en met maandag 22 oktober en van vrijdag 26 tot en met zondag 28 oktober, tussen 13.00 en 17.00 uur. Daarna gaat de deur voor de winter dicht. Vanaf het trampolinecentrum vertrekt onder meer een boomkruinenex peditie en paddenstoelentocht. De Raad van State heeft enkele omwonenden van de opslag loods voor schelpen bij Vlake op nieuw in het ongelijk gesteld in een voorlopig vonnis. SCHOf NMOL5E Lange Delft 48, Middelburg Ineke Legemaate-de Vlieger (links) en zus Marry Kloet-de Vlieger met hun winnende ontwerpen in de categorie tailleurs. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63