PZC25 Onrust over spoorwerken bijöngS0,ul Allévo geeft geen garantie 33 Goes hele dag gehuld in stank Licht of donker BEVELANDEN-THO 31 Welen Briiietjesdijk bij Nisse snakken naar baggerbeurt GroenLinks en PvdA eisen openheid over veiligheid kerncentrale Tip? redgoes@pzc.nl Goes pikt gelijktijdige afsluiting van zes spoorovergangen niet. door Harmen van der Werf goes - De Goese burgemeester D. van der Zaag pikt het niet als voor werkzaamheden aan het spoor de komende week zes spoor overgangen tussen 's-Heer Arends- kerke en Lewedorp tegelijkertijd worden afgesloten. „Het feest kan dan niet doorgaan", liet hij gistera vond weten. „We zullen dan maat regelen moeten nemen." Gisteren kwam voor het eerst naar buiten dat spoorwegbeheerder Pro rail voor de spoorwerken van zater dag 20 oktober.tot en met zondag 28 oktober zes spoorwegovergan gen wil afsluiten. Bewoonster E. Maljaars van de Nieuwe Kraaij- ertsedijk bij Lewedorp trok aan de bel. Ook de spoorwegovergang in de Nieuwe Kraaijertsedijk gaat er ruim een week uit. Bewoners van de dijk moeten dan kilometers om rijden om in Lewedorp te komen, bijvoorbeeld om kinderen naar de voetbalclub te brengen. „En wat denk je van de brandweer en am bulance? Hoe moetep die hier straks op tijd komen, als er iets ge beurt. Dat kan helemaal niet." Bij Prorail had Maljaars geen oor gevonden voor haar klachten. Zij had ondertussen wel iets bijzon ders ontdekt: dat Prorail geen ont heffing heeft voor afsluiting van de spoorovergangen. „Ze zeggen wel een vergunning te hebben", wist Maljaars, „maar die is niet van de gemeente Goes, maar van de gemeente Middelburg. Terwijl dit toch geen Middelburgs grond gebied is." Navraag leerde dat Prorail zich in- Spoorwegbeheerder Prorail be- roept zich voor afsluiting van zes spoorwegovergangen op 'toe stemming van Middelburg', ter wijl die in Goes liggen. derdaad op toestemming van Mid delburg beroept. Woordvoerder A. de Waard erkende dat er een vergissing is gemaakt in de loca ties. „Maar", voegde hij als excuus toe, „we moeten alle zeilen bijzet ten om het Zeeuwse spoor voor 1 januari 2009 aan te pakken." Dat is vanwege geluidregels voor goede renvervoer. Goes heeft Prorail twee eisen ge steld: hooguit twee overgangen te gelijk afsluiten en overleg voeren met de hulpdiensten. Het laatste was gisteren nog niet gebeurd, al dus een woordvoerster van Goes. Prorail moest nog een aangepast werkplan maken. krabbendijke - Een 35-jarige auto mobiliste uit Krabbendijke is giste rochtend rond half acht gewond geraakt bij een aanrijding op de Oude Rijksweg in haar woon plaats. Ze kreeg geen voorrang van l een 27-jarige automobilist uit de gemeente Reimerswaal die over Luchtenburg reed, komende uit de richting van Waarde. De vrouw is met pijnlijke ribben overgebracht I naar het Oosterscheldeziekenhuis [in Goes. Drie kinderen (leeftijden t>nbekend) die bij haar in de auto ■pten, bleven ongedeerd. Directeur: gedwongen ontslagen in thuiszorg zijn niet uit te sluiten. door Frank Balkenende goes - Zorgaanbieder Allévo wil op voorhand niet garanderen dat bij een eventuele reorganisatie van de thuiszorg geen gedwongen ont slagen vallen. Bij Allévo zijn vijf honderd arbeidsplaatsen in gevaar. Directeur T. van Campen reageert terughoudend op de wens van de gezamenlijke vakbonden. Die wil len dat de zorgaanbieder vooruitlo pend op een mogelijke reorganisa tie in thuiszorg, nu al een 'doorlo pend sociaal plan' in elkaar steekt. De bonden zetten in op: geen ge dwongen ontslagen, een goede pro cedure voor personeel dat binnen Allévo een andere baan krijgt én behoud van het volledige salaris bij overplaatsing. Van Campen vindt het prematuur om nu al dit soort garanties af te geven: „Ik ben bereid om samen met de bonden naar een oplossing te zoeken voor de financiële pro blemen in de thuiszorg. Daarom gaan we binnenkort aan tafel. Maar om nu al garanties vast te leg gen, gaat mij wat te snel." De Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO) zadelt zorgaan bieders op met financiële tekorten. Omdat er anders (door gemeen ten) wordt geïndiceerd, vallen de uurvergoedingen voor gediplo meerde thuishulpen vaak lager uit en werken ze onder kostprijs. goes - Goesenaren die zich giste ren buiten de deur hebben bege ven, kan het niet zijn ontgaan: de hele dag hing er een penetrante mestgeur in de stad. De stank was afkomstig van een stuk landbouw grond aan de rand van de Goese Polder, tussen de Deltaweg en de Donkerstraat. Bij de gemeente en de milieuklachtenlijn van de pro vincie zijn geen klachten binnenge komen over de stank. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Zaterdagavond 27 oktober, tij dens de Nacht van de Nacht, wordt het donker in Zeeland. Geen spotlights op monumenten, geen licht in de kas. Want duis ternis is mooi en de nacht is van de uil en de vleermuis. De ge meente Schouwen-Duiveland weigert mee te werken aan het initiatief. De reden die wethou der Gilles Houtekamer ervoor aandraagt, is simpel: burgemees ter en wethouders voeren nog geen beleid op het gebied van Licht Duisternis, hoewel dat er wél aankomt. Nu is van SGP-po- litici bekend dat zij een lijntje met Boven hebben, maar het is toch verrassend te constateren dat hun invloed zó ver reikt. Vrijdag 19 oktober 2007 Bloemstukken als waardering voor chauffeurs Connexxion kocht voor sportvisvijvers. Het baggerwerk kan beginnen. Uit de twee welen die begin zestiende eeuw zijn ontstaan bij dijk doorbraken, moet 15.000 kubieke baggerslib worden wegge haald. Onder meer snoek en voorn worden er straks uitgezet. Het baggerkarwei kost 385.000 euro. foto Willem Mieras door opeenhoping van bladeren, plantenresten en ingewaaid zand. Een overbevolking aan karpers die de bodem omwoelen op zoek naar voedsel, deed de waterkwaliteit ook geen goed. Inmiddels is 162 kilo karper uit de kleine weel weggevist en door waterschap Zeeuwse Eilanden aan een handelaar ver- nisse - Tegen het einde van het jaar moeten de kleine en gro te weel aan de Briiietjesdijk bij Nisse er weer spie en span bij liggen. Voor jaren, als het even meezit. De welen, die met eni ge fantasie samen de vorm van een bril hebben, krijgen een grondige baggerbeurt. De watertjes waren aan het verlanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53