Henk Kesler: Nederland is een land vol zuurpuimen £j_u üilj 9990 Door komst Topklasse volgend seizoen al een versterkte promotie Compleet Tel. 0113 - 33 00 04 KEUKENSTUDIO VÏAT i PZC Vrijdag 19 oktober 2007 43 Initiatief van KNVB zet heel het amateurvoetbal straks op z'n kop. door Raymond Willemsen ZEIST - De KNVB wil in het sei zoen 2009/2010 twee of drie Top klassen in het leven roepen. Dat heeft verstrekkende gevolgen voor de rest van het amateurvoetbal. De gehele competitie in Neder land gaat op de schop. Over minder dan twee jaar moet de Topklasse een feit zijn. Deze af deling (twee of drie klassen) vormt een laag tussen de eerste di visie en de hoofdklassen van het amateurvoetbal. De KNVB wil op deze manier de doorstroming van de beste amateurs naar de profs verbeteren. Als de Topklasse is ge realiseerd, zal dat ook consequen ties hebben voor de rest van het amateurvoetbal. Hoofdklassers zullen doorstromen naar de Topklasse en dus komen er daarmee weer plekken vrij in de afdelingen die daaronder ressor teren. Daar komt nog eens bij dat de amateurclubs graag naar een nieuw model willen. Geen compe tities van 12, maar van 14 clubs. Dat houdt in dat er per seizoen geen 22 maar 26 competitieduels worden afgewerkt. „Uit een enquête kwam naar vo ren dat veel clubs graag langer in het seizoen doorvoetballen", zegt Hans Bol van de KNVB in Zeist. „Door met poules van 14 te wer ken, is dat ook mogelijk. Er moe ten dan wel vier extra speeldagen worden gecreëerd. De winterstop zal in dat geval korter worden." Een ander gevolg van het spelen met 14 in plaats van 12 clubs in een klasse is een versterkte promo tieregeling. Om alle afdelingen in de voetbaldistricten op peil te krij gen, komen er in het seizoen 2008/2009 extra promotieplekken vrij. „De versterkte promotie moet volgend seizoen al gestalte krijgen, want een jaar later gaat de Topklas se van start", zegt Bol. „Er wacht de clubs dus een volledig ander voetbaljaar." Als de plannen doorgaan, zal er ze ker tot en met de derde klassen in poules van 14 worden gespeeld. De amateurclubs, die zich in de voorjaarsvergadering van 2008 over de plannen moeten uitspre ken, worden deze maand ingelicht over de plannen van de KNVB. 1^ De KNVB wil in het seizoen 2009/2010 de Topklassen in het leven roepen. Dat heeft verstrek kende gevolgen voor het ama teurvoetbal in Nederland. Directeur betaald voetbal ligt niet wakker van kritiek op Oranje. door Leon ten Voorde den haag - De oervervelende en slechte interland Nederland - Slo venië (2-0) van woensdagavond werkte een dag later nog door bij Foppe de Haan. De coach van long Oranje en het Olympisch elf tal hoorde in het PSV-stadion de spreekkoren waarin zijn naam werd gescandeerd. Het publiek gaf daarmee aan bondscoach Marco van Basten een signaal van onvrede af. „Ik zei van daag nog tegen mijn vrouw: ik zou willen dat ik thuis was gebleven. Ik vond het helemaal niks", aldus De Haan. De Haan voelde zich ongemakke lijk en opgelaten. „Ik zat daar toch een beetje met plaatsvervangende schaamte. Dat komt omdat je mee leeft met je collega, die zich ook belazerd moet voelen door zijn spelers. Maar ja, zo werkt het. Als trainer ben je nou eenmaal vaak 'het lulletje' om het zo maar eens te noemen. Elke trainer heeft dan ook al heel wat eelt op de ziel, maar leuk is het niet." Het is De Haan niet ontgaan dat Oranje de laatste tijd heel anders Henk Kesler wordt benaderd. „De zuurgraad is flink toegenomen. En dat komt, omdat we te weinig goed voetbal spelen. We kunnen goed voetbal len en hebben ook spelers die bij hun clubs regelmatig uitblinken, maar het is geen team. Het is niet 'Het spel was niet goed en dan hebben de mensen het recht om zo te reageren' geolied en het kost heel veel moei te om dat voor elkaar te krijgen." Ondanks die conclusie wil De Haan zich niet overgeven aan het negatieve. „We moeten met z'n allen een keer diep ademhalen en dan gaan we gewoon naar het EK." Henk Kesler, als directeur betaald voetbal is hij de baas van Van Bas ten, wijst er op dat Nederland 'een land vol zuurpruimen' is. „We zijn heel snel ontevreden. Daar heb ik verder geen problemen mee, maar zelfben ik van nature een heel op timistisch mens. Let maar op: als we ons straks officieel hebben ge plaatst, steekt de EK-koorts van zelf weer de kop op." Kesler heeft niet wakker gelegen van de ongezouten kritiek van het publiek dat zich met spreekkoren en fluitconcerten afkeerde van Van Basten en Oranje. „Het spel was niet goed en dan hebben de mensen het recht om zo te reage ren. Dat heeft Marco zelf ook aan gegeven en ik vind ook dat de spe lers daar heel volwassen op heb ben gereageerd." Kesler heeft niet de indruk dat 'het volk' zich inmiddels massaal heeft afgekeerd van de nationale ploeg en zijn coach. „Ik zie het ge fluit van woensdag meer als een momentopname. Tegen Bulgarije speelden we pas geleden ook niet goed, maar toen bleef iedereen wel als een man achter het elftal staan. Ik ga me pas zorgen maken als we tegen Luxemburg in een le ge Kuip spelen." 'mm '4êé Kloosterweg 6 Kapelle industrieterrein 'De Smokkelhoek' (W Openingstijden: maandag t/m do. 9.30 - 17.30 uur vr. 9.30 - 21.00 uur - za. 9.30 - 16.00 uur M f\ A 's-Avonds op afspraak vrijdag koopavond? wm gaskookplaat RVS schouwkap mmms vaatwasser combi-oven asm koffiecentre stEMCNs stoomoven koelkast eenhendel mengkraan Volledig uitgerust met SIEMENS apparatuur Granieten aanrechtblad Granieten werkblad, verlichting, plaatsen en aansluiten Plaatsen en aansluiten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45