Abrupt einde voor Boogerd Internationals weken aan de kant PZCI41 43 Vrijdag 19 oktober 2007 Lewis Hamilton is overtuigd van zijn eigen kwaliteiten Nederland is volgens Henk Kesler een land vol zuurpruimen Tip? sport@pzc.nl Rabo-renner ziet af van deelname aan de Ronde van Lombardije. door Edward Swier KAPELLEN - Het gezonde verstand heeft gezegevierd. Zijn gevoel zei hem dat hij in de Ronde van Lom bardije niet mocht ontbreken, sen timenten deden hem hoop hou den. Maar fysiek is het domweg onmogelijk. Michael Boogerd heeft nog te veel last van de afgelo pen vrijdag opgelopen knieblessu re en de daaruit voortvloeiende, met antibiotica bestreden, wondroos. De carrière van de 35-ja- rige Rabo-renner is daarmee abrupt ten einde gekomen. De Ronde van Lombardije zou zijn laatste officiële wedstrijd wor den, nu volgen nog slechts officieu ze afscheidswedstrijdjes in Valken burg (komende zondag) en op Cu racao (3 november). Al met al is de wegwedstrijd op 30 september op het WK in Stuttgart zijn laatste officiële optreden gebleken. „De Ronde van Lombardije moest mijn laatste grote wedstrijd wor den, de laatste kans om in schoon- Michael Boogerd in actie tijdens het echte wedstrijd als profwielrenner. heid te stoppen. Nu moet ik het stellen met mijn twaalfde plaats op het WK. Daar heb ik intussen wel vrede mee." Boogerd was veertien jaar beroeps renner. In die periode reed hij lou ter in Nederlandse dienst, voor de ploegen WordPerfect, Novell en WK in Stuttgart. Het was zijn laatste foto Vincent Jannink/ANP Rabobank. Boogerd won 53 koer sen, waaronder twee Touretappes (1996 en 2002), Parijs-Nice (1999), de Amstel Goldrace (1999) en drie Nederlandse titels (1997, 1998 en 2006). Boogerd reed twaalf keer de Tour. In 1998 werd de Hagenaar vijfde in het eindklassement. Na het opstaan was Boogerd er gis teren al snel uit. Woensdag had hij tot twee keer toe kort op de roller- bank in huis gezeten, maar een dag later voelde het al meteen niet goed. „Ik moet realistisch zijn, mijn knie doet veel pijn en ik kan hem niet buigen. Dit heeft geen zin." Meteen na zijn val op vrijdag op Tholen had Boogerd zichzelf be loofd hoe dan ook naar Lombar dije te reizen. Naarmate de week vorderde kreeg hij daar een steeds slechter gevoel over. „Want het moet natuurlijk geen zielige verto ning worden." Zondag, in Valkenburg, is hij er hoe dan ook bij. Op een, mede door hem zelf georganiseerd af scheidsfeest, zal Boogerd nog een keer aan de zijde van tal van vrien den, collega's en ex-renners de Cauberg beklimmen. „Ik zal er zijn. En ik kom hoe dan ook bo ven. Al is het met een tandem." Michael Boogerd gaat morgen niet van start in de Ronde van Lombardije. Daarmee is een abrupt einde gekomen aan de carrière van de Rabo-renner. Robin van Persie voelt de pijn aan zijn knie nadat hij ongelukkig onderuit is gegaan in het duel met Slovenië. foto Fred Ernst/AP Van Persie, Robben en Van der Vaart zijn niet inzetbaar bij hun club. eindhoven - De EK-kwalificatie- wedstrijd van het Nederlands elf tal tegen Slovenië (2-0) van woens dag is voor een drietal internatio nals niet zonder gevolgen geble ven. Robin van Persie, Arjen Rob ben en Rafael van der Vaart raak ten allemaal geblesseerd en kun nen voorlopig niet in actie komen. Van Persie is naar verwachting vier weken uitgeschakeld. „De eer ste diagnose wijst uit dat Robin een knieblessure heeft die hem zo'n vier weken aan de kant houdt", aldus Arsenal-trainer Ar- sene Wenger. „Later zal blijken of de blessure inderdaad zo ernstig is." Wenger kan Van Persie deze weken naar eigen zeggen moeilijk missen. „Dit is een grote tegenval ler. Robin is een aanvaller die erg belangrijk is voor ons team. We zullen er alles aan doen om hem zo snel mogelijk weer fit te krij gen." Robben moet ook een maand van af de kant toekijken. Onderzoek door de medische staf van Real Madrid wees gisteren uit dat hij een spierscheuring heeft opgelo pen in de linkerdij. Robben kwam woensdag na een half uur in het veld als vervanger van aanvoerder Van der Vaart, die na een lange pass eveneens naar zijn hamstring greep. De linksbui ten uit Bedum hield het zelf ruim een half uur vol, waarna Ryan Ba- bel mocht opdraven. Van der Vaart is er van het drietal het minst erg aan toe. De speler van Hamburger SV heeft een scheurtje in de linkerhamstring, zo wees onderzoek uit. Hij kan drie weken niet spelen. Zijn teamgenoot Nigel de jong raakte dinsdag bij een training van het Nederlands elftal al gebles seerd aan de lies en komt voorlo pig ook niet in actie voor de ploeg van trainer Huub Stevens. UCI schrapt Di Luca uit klassement ProTour aigle - De internationale wielren- unie heeft Danilo di Luca uit het klassement van de ProTour ge schrapt. De Italiaan was koploper, met alleen de Ronde van Lombar dije nog op het programma. De UCI reageerde met deze maatregel op de schorsing die het Italiaans olympisch comité Di Luca eerder oplegde. Hij werd voor twee maan den geschorst wegens het onder houden van contacten met arts Carlo Santuccione, die wordt ver dacht van dopingpraktijken. Som en Okken gaan in zee met nieuwe coach arnhem - Atleten Bram Som en Arnoud Okken en coach Honoré Hoedt hebben hun samenwerking beïndigd. De Europese kampioe nen op de 800 meter (outdoor en indoor) worden voortaan getraind door voormalig topatlete Grete Koens. De drie-eenheid Som-Ok- ken-Hoedt hief zichzelf op in rela- - tieve stilte, omdat, menen ze alle drie, het de hoogste rijd was. Na twaalf (Som) en tien (Okken) jaar samenwerking met hun trainer was 'de koek op', zegt Hoedt zelf. Felicitaties president Poetin voor Hiddink moskou - De Russische president Vladimir Poetin heeft bondscoach Guus Hiddink en de nationale ploeg gefeliciteerd met de 'prachti ge' zege op Engeland (2-1). „Ik wil de selectie, alle fans van sport en alle voetbalfans feliciteren met de ze uitmuntende overwinning." „Ik wil het team bedanken voor de geweldige inzet. En natuurlijk had den we het geluk dat de ploeg wordt geleid door een uitstekende coach, meneer Hiddink", aldus Poetin. Rugbyers Zuid-Afrika gesteund door Mandela Johannesburg - Nelson Mandela kan de finale van het WK rugby in Parijs morgen niet bijwonen, om Zuid-Afrika aan te moedigen te- gen Engeland. In plaats daarvan heeft hij een videoboodschap op genomen om de favoriete 'spring- bokken' een hart onder de riem te steken. Mandela roept de Zuid- Afrikaanse rugbyers op „hard en eerlijk" te spelen en „het hoofd ge heven te houden wat de uitslag ook moge zijn." Hij heeft alle ver trouwen in een goed resultaat. Waterreus stopt bij New York Red Bulls eindhoven - Ronald Waterreus heeft het bestuur van de Ameri kaanse club New York Red Bulls la ten weten dat hij na dit seizoen een punt achter zijn loopbaan zet. De 36-jarige doelman had nog een optie in zijn contract om dat met één seizoen te verlengen, maar vol gens Waterreus is het mooi ge weest. Het voetbalseizoen in Ame rika loopt tot half november. Daar na keert hij terug naar Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43