Economie Jaarcongres Horeca Nederland in Zeeland Kritische spaarder belaagt Postbank Mededelingen van het waterschap Fortis leent geld voor overname Miljoenenboete Terugkeer in melkproductie baan faalt vaak 38 I Vrijdag 19 oktober 2007 PZC Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Ontwerpbesluit wijziging lozingsvergunning Koninklijke Zeelandia HJ. Doeleman b.v. Op 15 oktober 2007 is naar aanleiding van een ambtshalve wijziging een ontwerp lozingsvergunning op grond van de Wet verontreiniging oppervlakte wateren vastgesteld voor de lozing van afvalwater afkomstig van, Koninklijke Zeelandia HJ. Doeleman b.v. gevestigd aan de Straatweg 4 in Zierikzee. Wij zijn van plan de vergunning onder het stellen van voorschriften ambtshalve te wijzigen. Het ontwerpbesluit ligt vanaf 22 oktober tot en met 3 december 2007 ter inzage: bij de receptie van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg, elke werkdag van 08.00 tot 17.00 uur. Voor inzage op een ander tijdstip kunt u een afspraak maken; door de cluster milieu van de afdeling R&M in de leesruimte van het gemeentehuis van de gemeente Schouwen-Duiveland, Laan van St. Hilaire 2 in Zierikzee van 08.30 tot 17.00 uur. Gedurende deze termijn kan iedereen schriftelijke zienswijzen inbrengen tegen de ontwerplozingsvergun- ning. Deze zienswijzen moeten worden gestuurd naar het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Verkeersbesluiten Op Walcheren zijn de volgende verkeersbesluiten genomen: Op de Lekweg, Reyersweg, Reyersdwarsweg, Moeringweg, Schroeweg, Landbouwweg, Oostelijke Bermweg, Havenweg, Visodeweg, Westhoekweg, Schotteweg, Fort de Ruyterweg, Schoone Waardinweg, Zandweg, Oude Welzingseweg, Louwerse's wegeling, Bosschaartsweg, Zuidweg, Scheeweg, Nieuwlandseweg, Langeweg, Rammekensweg, Groene Landweg, Zeedijkweg, Barentsweg, Deinsvlietweg, Donkereweg, Kortenswegje, Zuidwateringstraat, Rammekensweg, Schorerpolderweg, Krukweg, Koedijk en Trekdijk wordt een maximum snelheid van 60 km/h ingevoerd volgens de actiepunten van het startprogramma Duurzaam Veilig; kruising van de Wolphaartsweg met de Lange Zuidweg in Borssele, instellen van een voorrangs regeling, door het plaatsen van de verkeerstekens: B3, B6 en B7 van bijlage 1 van het RVV 1990. Op Zuid-Beveland zijn de volgende verkeersbesluiten genomen: op de Korenhalmdijk in 's-Gravenpolder, wordt een verbod op vrachtwagens ingevoerd tussen de Lange Mariedijk en Korenhalmdijk nr. 19, door het plaatsen van het verkeersteken, C7 van bijlage 1 van het RW 1990; het fietspad over de waterkering tussen de Oosthaven- dijk en de Oude Zeedijk in Kattendijke, instellen van een onverplicht fietspad, door het plaatsen van het verkeersteken, G13 van bijlage 1 van het RW 1990; het fietspad langs de Oude Zeedijk en de Steldijk in Kattendijke, intrekken van het onverplichte fietspad en het instellen van een verplicht fietspad, door het plaatsen van het verkeersteken G11 van bijlage 1 van het RW 1990; op de Akkerseweg, Anna Mariaweg, Bathsedijk Bergkilweg, Brugweg, Damesweg, Duivenhoek, Dumoulinweg, Dwarsweg, Eleondraweg, Emanuel- polder, Fortweg, Frederikaweg, Gemaalweg, Grens- weg. Grindweg in de Emanuelpolder, Kapucijnenweg, Koedijk, Korenweg, Kreekrakweg, Oostelijke Schelde- rijnweg, Putkilweg, Rillandseweg, Sint Martijnsweg, Sophiadwarsweg, Sophiaweg, Spuiweg, Valckenisse- weg, Valkenissepolder, van der Haveweg, Vierlingweg, Volckerdorpweg, Volckerweg, Walingkoningweg, Westelijke Schelderijnweg, Zimmermanweg, Zuidhof, Zusterzand, Adriaansweg, Eendenpoelweg, Groene- weg, Hansweertsestraatweg, Hogenakkerweg, Inkeldijk, Kadijk, Kanaalweg, Kersenweg, Klaverweg, Lageweg, Langeweg, Meezeweg, Meidoornweg, Middenweg, Polderweg, Puthoekseweg, Sandeeweg, Schapenweg, Sluisweg, Vroondijk, Vroonweg, Westveerpolder, Zanddijk, Zouteweg, Zwarteweg, Arendshoekweg, Baandijk, Baarlandstelleweg, Blazekop, Coudorpseweg, Delischeweg, Everings Binnendijk, Everingseweg, Fransjesweg, Groenedijk, Grote Reinhoutsedijk, Haagdijk, Hellenbrugstraat, Herverkavelingsweg, Hollepolderseweg, Hooglandse- dijk, Iseweg, Kamerpolderdijk, Kruipuitsedijk, Landweg, Magere Hoekseweg, Molenpolderdijk, Molenweg, Naaldendijk, Nissestelle, Oude Noordweg, Oudelandse Polderdijk, Oudelandsedijk, P.J. Israëlweg, Papotweg, Paulushoekseweg, Rietveldweg, Ruigendijk, Sint Jacobspolderweg, Steendammeweg, Stelsedijk, Stelseweg, Stormpolderdijk, Stuyvesantseweg, Tolhoekweg, Trenteweg, van Renesseweg, Vijfzoodijk, Vijfzooweg, Vissersdijk, Vogelsangsedijk, Vreelandse- weg, Watervlietseweg, Weg over de Zeedijk, Weldijk, Weltevrededijk, Westdorpseweg, Wolfhoekseweg, Zakdijk, Zeedijk, Zuiddijk, Zuidpolderdijk en Zweemersdam wordt een maximumsnelheid van 60 km/h ingevoerd volgens de actiepunten van het startprogramma Duurzaam Veilig. Op Tholen is het volgende verkeersbesluit genomen: op de Stoofweg tussen de Langeweg en de Oude landsedijk wordt een maximumsnelheid van 60 km/h ingevoerd. Ter Inzage Het verkeersbesluit en de bijbehorende stukken liggen vanaf 19 oktober tot en met 30 november 2007 ter inzage op het hoofdkantoor van waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 in Middelburg. Voor een mondelinge toelichting op de stukken kunt u telefonisch een afspraak maken met Ineke Hart, telefoonnummer 0118-621000. Bezwaar Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedere belanghebbende vanaf 19 oktober tot en met 30 november 2007 tegen dit besluit bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet een datum en motivering bevatten en kan gezonden worden aan waterschap Zeeuwse Eilanden, Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg. Als een bezwaarschrift is ingediend, kan de bezwaar maker ook een verzoek indienen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet gericht worden aan de voorzieningenrechter van de Recht bank, sector bestuursrecht. Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. neeltje jans - Koninklijke Horeca Nederland houdt zijn jaarcongres op 6 november in Deltapark Neel tje )ans. 'Beleef Zeeland' is het the ma van de conferentie die door 6oo deelnemers wordt bezocht. Een onderdeel is de verkiezing van de 'markantste horecaondernemer 2006/2007'. Uit twaalf regionale winnaars wordt de landelijke win naar bekendgemaakt. Zeeland wordt vertegenwoordigd door Christoffel van Zetten en Karei van IJsseldijk van Strandhotel Duinheuvel en hotel Wilhelmina in Domburg. Voorzitter Bernard Wientjes van VNO-NCW opent het congres. Voorzitter Hajé de Ja ger van Koninklijk Horeca Neder land belicht actuele onderwerpen in een interview met dagvoorzit ter Luit Ezinga. door Jasper van de Kerkhof amsterdam - De Postbank wordt bestookt door klanten die veront waardigd zijn over de lage spaar- rente van de bank. Vooral prijs vechters profiteren van de opgelaai de discussie over de te lage renteta rieven van de grote banken. Hoeveel spaarders de Postbank de rug toekeren, is niet bekend. Prijsvechter Credit Europe spint garen bij het rumoer over de lage rentetarieven van de grote banken. De bank, die volgens vergelijkings site Independer de hoogste rente van Nederland biedt, opende de af gelopen dagen twee keer zo veel spaarrekeningen als normaal. „De toestroom is zeer opvallend", zegt woordvoerster Claudia Uhlen- berg vanuit het Duitse hoofdkan toor. „Kennelijk doet de rentedis cussie in Nederland ons goed. We voeren onze reclame op om er nog meer van te profiteren." Credit Eu rope is met dertigduizend spaar ders overigens een bescheiden spe ler op de Nederlandse markt. ASN Bank, de 'groene' bank die traditioneel hoog scoort in de lijst jes met lucratieve spaarrentes, merkt dat er ineens meer informa tie wordt aangevraagd. „Maar het is nog te vroeg om een verband te leggen tussen de be richtgeving over de lage rentes van de grote banken en de aanwas van nieuwe spaarders", aldus de bank. Ook de SNS Bank vindt het nog te vroeg om een verband te leggen, maar speelt wel in op de discussie. SNS adverteerde deze week opval lend in enkele landelijke dagbla den met scherpe rentetarieven. De Postbank heeft vorig jaar 140 miljoen euro verdiend door de ren te op een aantal spaarrekeningen naar beneden te schroeven terwijl de marktrente juist opliep. De Consumentenbond roept spaar ders op te kiezen voor prijsvech ters die een hogere rente bieden. utrecht - Fortis heeft een krediet van 10 miljard euro afgesloten bij een aantal banken. De bankverze keraar gebruikt het geld voor de overname van ABN Amro. De lening is afgesloten bij ING, Dresdner Bank, Banca di Credito Finanziario, Société Générale en de Rabobank. Verdere financiële details worden niet bekendge maakt. Fortis moet 24 miljard euro beta len voor zijn deel van de ABN Am ro. De rest van het geld werd opge haald met een emissie van aande len en verkoop van onderdelen. Soms onzichtbaai|?3EEES2h^22y| Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 -621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl Nederland betaalt 9 miljoen euro voor overschrijding quotum. brussel - Nederland moet Brussel bijna 9 miljoen euro betalen we gens te veel geproduceerde melk. De Nederlandse melkveehouders overschreden hun quotum met 0,3 procent in het seizoen 2006/2007, meldde de Europese Commissie gisteren. D.e grootste boete gaat naar Italië: 176 miljoen euro. Daar werd 6 pro cent meer melk geproduceerd dan toegestaan. De EU heeft de superheffing op overschrijdingen ooit ingesteld om een overschot aan melk te voorko men. Wereldwijd is een tekort aan melk. In december presenteert de Euro pese Commissie een rapport over mogelijke verruiming van de melk- limieten, vooruitlopend op het af schaffen van de quota in 2015. Re-integratieprojecten werkzoekenden hebben nauwelijks effect. den haag - Pogingen om uitke ringsgerechtigden weer aan het werk te krijgen, hebben vrijwel geen effect. De overgrote meerder heid van die re-integratietrajecten mislukt de eerste keer, waarna zel den nog een vervolg wordt aange boden. Dat stelt de Raad voor Werk en Inkomen (RWI) in een onderzoek dat gisteren aan het ka binet is overhandigd. Uitkeringsinstantie UWV, de ge meenten en re-integratiebedrijven hebben nauwelijks aandacht voor een succesvolle terugkeer van werkzoekenden op de arbeids markt. Slechts vijftien procent van de bijstandsgerechtigden en WAO' ers en dertig procent van de werk lozen met een uitkering vindt bin nen een jaar na het eerste re-inte gratietraject een baan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40