Hand Geen staking, wel een roep om recht HAARDENSHOW Openheid over Borssele is plicht Mee Zeeland houdt debatten over WMO zaterdag 27 okt. t/m zaterdag 3 nov. 10% korting op alle haarden stuntprijzen op showroommodellen diverse aanbiedingen de nieuwste modellen technieken alle bekende merken voor elk type woning een oplossing gas, elektrisch hout fiets fitnes* Jeremiasse Openbaar Ministerie in hoger beroep mild voor ontslagen agent pzc Vrijdag 19 oktober 2007 I 33 Ambulanceteam kan werk niet neerleggen, maar wel actievoeren. door Claudia Sondervan goes - De tachtig mensen van de Noord- en Midden-Zeeuwse am bulances gaan vooralsnog niet sta ken. Wel tonen ze publiekelijk hun ongenoegen over de eenzijdi ge opzegging van hun pensioen recht. Met vlagvertoon en wellicht tijdelijke uitrukposten op een stad huisplein. Aan de ambulanceritten komen ze voorlopig niet. „Een oproep voor een spoedrit kun je niet negeren," zegt onderne mingsraadslid Kees van Schelven. Het rijdend personeel van de RAVZ voelt zich tegen de muur ge zet, verwoordt ondernemingsraad voorzitter C. Salakory het. „In 2005 zijn we akkoord gegaan om langer te gaan werken met een ge faseerde afbouw van het ver vroegd pensioen voor zware beroe pen. Nog geen twee jaar later wordt die overgangsregeling zon der overleg gestopt omdat die te duur zou zijn. Wij moeten acht jaar langer werken zonder dat we er in pensioen beter van worden. Staan we op onze huidige rechten, dan gaat onze werkgever failliet." Dat kan niet, denkt Van Schelven. „Voor de mensen die nu nog recht hebben op vervroegd pensioen ko- De ambulancemensen voelen zich tegen de muur gezet: ze moeten hun pensioenafspraken opgeven of hun werkgever fail liet zien gaan. GroenLinks en PvdA in Staten eisen klaarheid over veiligheid. middelburg - GroenLinks en de PvdA in de Zeeuwse Staten willen weten waar het bij de kerncentrale Borssele aan heeft geschort en wat is gedaan om problemen op te los sen. De minister van Vrom moet volledige en tijdige openheid ge ven. Beide fracties laten het dagelijks provinciebestuur weten overvallen te zijn door het nieuws over de zorgen die de Kernfysische Dienst (KFD) vorig jaar heeft uitgespro ken over de nucleaire veiligheid van de nucleaire stroomfabriek. GroenLinks en de PvdA zijn van mening dat die informatie eerder openbaar had moeten zijn. Het Verdrag van Aarhus regelt het recht op toegang tot milieu-infor matie. De twee fracties vinden dat dit te meer geldt in een situatie waarin 28 en 29 okt. gesloten In G°eS ||ei A/octk-dP dinsdag t/m vrijdag van 8,30 tot 17.30 uur W6 zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur men de kosten op drie ton per jaar. Dat is niets op een totaal jaar budget van de RAVZ Midden- en Noord-Zeeland van bijna acht mil joen." In een brief vragen de RAVZ-ers vandaag de Zeeuwse gemeenten om hun verantwoordelijkheid te nemen en het pensioengat te vul len. Bij de fusie tussen de ambu lancediensten van Walcheren en de Bevelandèn is gekozen voor een B3-stichting waarbij de ge meenten, zij het indirect, invloed kunnen uitoefenen, zegt Salakory. „Ons is toen gegarandeerd dat we onze rechten zouden behouden. Nu stuurt minister Klink ons uit de gemeentecao en wordt terugge komen op die afspraken. Na jaren van reorganisatie willen we rust en zekerheid voor de toekomst." GOES Van der Spiegelstraat 54, tel. 0113 - 216 063, goes@fietsplezier.nl r~§r\ VLISSINGEN Troelstraweg 364, tel. 0118 - 477 230, v!issingen@fietsplezier.nl BBB de mogelijke calamiteiten zich tot de omgeving uitstrekken. GroenLinks en de PvdA willen we ten of de directie van kerncentra le-exploitant EPZ of die van me de-eigenaar Delta de provincie heeft ingelicht over de kritiek van de KFD. Ze stellen dat alle mi lieu-informatie over de kerncentra le bij de provincie bekend hoort te zijn. Ook GroenLinks in de Tweede Ka mer heeft over de kwestie vragen gesteld, aan de minister van Vrom. Discussie is speciaal bedoeld voor mensen met een beperking. door Claudia Sondervan middelburg - Onder de titel 'Bij nader Inzien' houdt Mee Zeeland, dienstverlener aan mensen met een beperking, vijf debatten over obstakels die gehandicapten tegen komen. Elk debat mondt uit in een aantal stellingen, die in december gepre senteerd worden aan K. Peijs, com missaris van de koningin, en A. de Vries, voorzitter van het College Zorg en Welzijn. De reeks opent maandag 22 okto ber in De Stenge in Heinkenszand. B. Frederiks, universitair docent ge zondheidsrecht aan de Vrije Uni versiteit (Amsterdam) en M. Ver- mue, wethouder van Borsele, lei- PW Tot eind november vinden ver- spreid door Zeeland vijf debat ten plaats over obstakels die ge handicapten tegen kunnen ko- den het gesprek over zelfbeschik kingsrecht. Donderdag 8 novem ber in het gemeentehuis van Ter- neuzen spreken gedeputeerde G. van Heukelom (zorg en wel zijn) en wethouder J. van Schaik over participatie. In Vlissingen praten directeur B. Gebruers van Tragel (instelling voor verstandelijk gehandicapten) en wethouder E. Walrave maan dag 12 november in het gemeente huis over inclusie. In het gemeen tehuis in Zierikzee gaat het maan dag 19 november over arbeidsinte gratie. Sprekers zijn de voorzitter van de Chronisch zieken en Ge handicapten Raad (CG-raad) F. de Pauw en wethouder G. Houteka mer. De Thoolse wethouder M. Velthuis, voorzitter van de Zeeuwse taskforce voor gemeente lijk jeugdbeleid sluit samen met P. Doodkorte (adviseur jeugdzorg en voormalig interimdirecteur van Bureau Jeugdzorg) de reeks 26 no vember met het thema jeugd en gezin in het gemeentehuis in Sint Maartensdijk. De debatten duren van 19.00 tot 21.00 uur. door Maarten Bakker den haag - Het Openbaar Ministe rie heeft gisteren bij het Haagse ge rechtshof maar een boete van 500 euro geëist tegen een voormalige agent uit Goes die geheime infor matie gelekt zou hebben. Bij de rechtbank in Middelburg vroeg het OM eerder nog om een werk straf van zestig uur. De ex-agent zou een kennis van zijn vrouw informatie toegespeeld over boetes die deze nog moest be talen. De korpsleiding vond dat 'doorspelen van geheime informa tie'. Ze ontsloeg hem niet alleen, maar sleepte hem ook nog voor de rechter. De man ging echter in ho ger beroep bij het gerechtshof in Den Haag. Want, zo betoogde zijn advocate gisteren in Den Haag, ge gevens over verkeersboetes zijn he lemaal geen geheime informatie. Omdat de man inmiddels al ontsla gen is, zwakte de aanklager zijn strafeis af en vroeg alleen bevesti ging van het eerdere vonnis. Uitspraak over twee weken. Van der Kluit nieuwe chef Rijkswaterstaat middelburg - Rijkswaterstaat Zee land heeft per 1 januari volgend jaar een nieuwe directeur. Rein van der Kluit (1949), nu algemeen directeur en secretaris van Unie van Waterschappen, is benoemd als opvolger van de onlangs ver trokken Sjef Jacobs. Van der Kluits voorgangers hadden een carrière binnen Rijkswaterstaat achter de rug. De nieuwe directeur niet. Hij was onder meer secretaris-direc teur van het waterschap Friesland en adjunct-directeur waterstaat en milieu van de provincie Friesland. Expositie over molens in museum Terra Maris domburg - In Terra Maris, mu seum voor natuur en landschap bij Domburg, is vanaf vandaag de tentoonstelling Molens in het Zeeuwse Land te zien. Het is een se lectie van foto's die Chiel Jacobus- se maakte. De eerste wisselexposi tie van het museum staat tot eind maart in de landschapstuin. Me vrouw Adriaanse, winnaar van de molenprijsvraag die PZC en Terra Maris hielden, verricht om 15.00 uur de opening. In de kerstvakan tie komt er een expo over kastelen en buitenplaatsen bij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35