Eis drie jaar tegen Goese loverboy Meer inzetten op brede waterkeringen Vrouwenraad vernieuwt zichzelf Eigen huis en (echt)scheiding Buschauffeurs in de bloemetjes mMË Netwerk Notarissen PZC Vrijdag 19 oktober 2007 31 Verdachten beweren dat meisjes zich vrijwillig hebben geprostitueerd. door Emile Calon MIDDELBURG - Hij is meedogenloos waar het kwetsbare meisjes be treft. Ze zijn er volgens hem alleen maar om zich te prostitueren, zo dat hij daar profijt uit kan trekken. En als ze echt te moe zijn, dan zijn drugs een goede uitkomst om voor hem te blijven werken als prostituee. Met die woorden ken schetste officier van justitie M. Ver meer een dertigjarige Goesenaar die volgens hem een echte lover boy is. Met zijn charmes palmt hij kwetsbare meisjes in laat ze vervol gens voor hem werken. Gisteren stond de man terecht, sa men met twee kompanen. Een van hen (19) zou met name als chauffeur hebben opgetreden om meisjes naar de rosse buurt in Ant werpen te brengen. De ander (20) heeft volgens het Openbaar Minis terie twee dagen lang een meisje in Antwerpen laten werken. Iets waar hij zich, zo zei hij, erg voor schaamde. De hoofddader is volgens Vermeer een echte loverboy. Ze haalde een Verdachte Goesenaar ontkent voor de rechtbank in Middelburg ook maar enige druk te hebben uitgeoefend op meisje om voor hem in de prostitutie te gaan. getuige aan die stelde dat de man de afgelopen jaren zeker zo'n ze ven meisjes misbruikte. Met name door hen emotioneel te chanteren. En als dat niet werkte, gebruikte hij volgens het OM ook geweld. Vermeer beschreef de man als lui, als een profiteur die echt alleen leeft van het geld dat meisjes voor hem verdienen. Dat geld geeft hij vervolgens in hoog tempo ook weer uit. Ondanks aandringen van de rechtbank weigerde de man te vertellen hoe hij de afgelopen ja ren aan de kost kwam. De politie rolde na intensief speur werk het loverboy-netwerk op na dat een meisje, samen met twee vriendinnen, in mei aangifte deed van de gedwongen prostitutie. Dankzij die aangifte kwam de poli tie eerst de twintigjarige beginnen de loverboy op het spoor en ver volgens de hoofddader. Deze ver klaarde gisteren dat hij nimmer druk uitoefende op zijn vriendin nen. Hij ontkende niet dat ze in Antwerpen en elders werkten. Maar dat deden ze volgens hem echt uit vrije wil. Zijn advocaat A. Bals benadrukte ook die vrijwil ligheid en pleitte voor vrijspraak. De andere raadsmannen sloten zich daar ook bij aan. Vermeer eis te echter drie jaar celstraf tegen de hoofddader en voorwaardelijke cel straffen en werkstraffen van 240 uur tegen de twee anderen. LWJ De rechtbank doet woensdag 31 ok- tober uitspraak. De kustveiligheid moet worden vergroot met nieuwe oplossingen. door Rinus Antonisse ELLEWOUTSDIJK - Waterkeren in de breedte heeft de toekomst. Niet meer als vanouds almaar de ene waterkerende dijk blijven verho gen. We moeten ons richten op doorbraakvrije dijken. Dit was gisteren in fort Ellewouts- dijk de 'rode lijn' tijdens de slotma- nifesatie van het Europese project ComCoast. Gericht op nieuwe op lossingen voor een grotere kustvei ligheid. De provincie Zeeland wil hier heel graag 'proeftuin' voor zijn, zei ge deputeerde Frans Hamelink (Chris tenunie, natuur en water). Hij noemde het 'onzin' dat door expe rimenten de veiligheid verkwan- deld wordt, zoals sommigen vre zen. „De veiligheid blijft nummer één. De vernieuwing op het ge bied van kustbeheer is juist be doeld de veiligheid te vergroten." Frans Hamer, projectmanager van ComCoast, gaf wel aan dat water- keren in de breedte lang niet over al langs de kust mogelijk is. In het gunstigste geval gaat het om 20 procent van de kustverdediging. GOES - Ze waren in één woord 'verguld', de chauffeurs van Connexxion die gisterochtend van leerlingen van het Groen College in Goes een bloemstuk kregen. „Ik ga nog beter m'n best doen", reageerde een enthousias te Jan Leijnse uit Middelburg. Jessica Moerman (rechts) uit Oostburg overhandigde hem het cadeau. Ze had met mede-studentes bloem schikken Kimberley Bergmans uit Stekene, Chantal de Steur uit Kwadendamme en Irma Rommens uit Heerle in totaal 120 bloemstukken gemaakt. Stichting Scholie- renvervoer Zeeland nam het initiatief voor het fraaie ge baar. foto Willem Mieras Er is toekomst voor de Zeeuwse Vrouwenraad. Maar hoe ziet die eruit? door Ondine van der Vleuten GOES - Gedeputeerde Harry van Waveren heeft gisteren De Zeeuw se Vrouwenraad hoop gegeven. Na afloop van een bijeenkomst in De Mythe in Goes, over het voortbe staan van de koepel voor vrou wenorganisaties, liep hij vooruit op de situatie na 1 januari 2009. Dan moet opnieuw over subsidie worden besloten. De Vrouwen raad kan ook daarna nog rekenen op geld voor het bestuur, activitei ten, bijzonder projecten en reiskos ten, alsmede ondersteuning vanuit Scoop. Maar er is wel een voor waarde: het stof moet eraf, het roer moet om, het draagvlak moet verbreed worden. Op de Wester- scheldetunneldag, die mede op ini tiatief van de ZVR georganiseerd werd voor 'tunnelangstige' vrou wen, bleek bijvoorbeeld dat veel vrouwen helemaal geen vrou wenorganisaties kennen. Van ver schillende kanten werden ideeën aangedragen. Organiseer cursus sen, themabijeenkomsten over maatschappelijke problemen, bun del als netwerkorganisatie krach ten. Ook belangrijk: zorg dat je vrij willigers ondersteuning krijgen van beroepskrachten. En tot slot: „Kom onder die koepel uit!" Om de zeespiegelrijzing bij te hou den prees hij een idee uit de koker van Rijkswaterstaat en TNO aan: de lage delen van Nederland jaar lijks met circa 50 miljoen kubieke meter zand ophogen. Uitgespreid levert dat een ophoging van circa twee millimeter per jaar op. Leo Adriaanse van Rijkswaterstaat Zeeland legde het uitgevoerde ComCoast-project bij Ellewouts- dijk uit. De eerste golfoverslagbe- stendige dijk van Nederland. De kruin van de zeedijk is versterkt met asfalt, aan de landkant bedekt met open steenasfalt met daarop een grasmat. Aan de zeezijde van de tweede achterliggende dijk is dat eveneens gedaan. Tussenin ligt het fort, dat ongeveer eens in de vijftig jaar 'natte voeten' mag krij gen door overslaand water. Een ander plan is aanleg van een brede schorbuffer bij Perkpolder, in combinatie met woningen op een terp en op palen. Adriaanse pleitte voor aanleg van meer van deze hooggelegen buitendijkse ge bieden. Inzetten op brede waterkerin- gen, zoals onder meer bedacht in project ComCoast, is nodig om de stijging van de zeespiegel het hoofd te kunnen bieden. Gaat u scheiden of bent u al gescheiden? U moet dan samen de beslissing nemen of uw gezamenlijke woning wordt verkocht of dat één van u in het huis blijft wonen. Dit geldt ook als de samenwoning is/wordt verbroken. Welke keuze u ook maakt, laat u door ons adviseren zodat u later niet voor verrassingen komt te staan. GOES Frantzen Et Van Sisseren Notarissen T (0113) 23 25 20, E info@notaris-zeeland.nl MIDDELBURG Janse de Jonge Et Van Wouwe Notarissen T (0118) 65 96 00, E middelburg@jmwnotarissen.com THOLEN Knook Et Schot Notarissen T (0166) 60 22 54, E notarissen@knookschot.nl ZIERIKZEE Klaassen Notarissen T (0111) 69 81 81, E info@klaassennotarissen.nl www.rietwerknotarissen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33