Zeeland Kinderraad gaat Begroting laat wrange nasmaak achter Toekomstvisie lastig voor Veere Ogenschijnlijk slap maar verstandig besluit Minicamping in Zoutelande beste van Nederland Restaurant voor ouderen en buurtbewoners Gewoon gezellig 'De Piraat' 26 Vrijdag 19 oktober 2007 PZC Raadsleden Vlissingen vinden erg weinig van hun wensen terug. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Dat er weinig geld is voor plannen, begrijpt de Vlissing- se gemeenteraad wel. Maar wat voor nut heeft de Kadernota eigen lijk, als het college toch zoveel mo ties naast zich neerlegt? De begroting voor 2008 werd gis teravond behandeld in de commis sie. Ondanks de uitleg dat door geldge brek een aantal plannen bruut ge schrapt moest worden, bleven commissieleden achter met het ge voel dat er weinig meer terug te vinden is van de wensen die de raad eerder heeft geuit. In het voorjaar geeft de raad via de Kadernota aan wat hij in grote lij nen belangrijk vindt voor het vol gende jaar. Aan de hand van die opmerkingen en moties, stelt het college van B en W een begroting op.-In die begroting zegt het colle ge nu eerlijk dat er veel plannen ge sneuveld zijn omdat er te weinig geld is. „Dat niet alles gerealiseerd kan worden, begrijp ik. Maar toch blijf ik met de wrange nasmaak zitten dat er wel erg weinig uit de Kader nota is terug te vinden", verwoord de A. van Hoepen van de Christen- Unie het gevoel van meerdere raadsleden. Wensen die toen als belangrijk werden aangemerkt, staan nu niet meer op de agenda. En onderwer pen die toen helemaal niet ter spra ke kwamen, staan ineens wel als prioriteit op de lijst. Zo mist het CDA nu extra geld voor het toeristisch beleid, en staat de fractie er versteld van dat er in de begroting geld is gereserveerd voor de turnschool en voor de aan koop van clubgebouwen voor sport(verenigingen). „We zijn uitgegaan van de wensen en moties en van het beschikbare geld", legde wethouder C. Seijbel uit „We hebben daarin keuzes moe ten maken. U mag gerust weten: het was een hele worsteling. En we horen graag van u of u zich in die keuzes kunt vinden." Een aantal belangrijke plannen uit de Kadernota is door gebrek aan geld niet meer terug te vin den in de begroting, zegt het Vlissingse college van B en W. Inwoners hebben nog geen helder beeld van plannen Veere anno... door Selma Osman VEERE - De inwoners van Veere worstelen met de vier verschillen de scenario's uit de toekomstvisie voor het stadje. Dat bleek gistera vond tijdens een bijeenkomst in de Grote Kerk, waar de Veeren- aren een toelichting kregen op het rapport Veere anno... Een discussiestuk, meldde wethou der W. van Tatenhove nadrukke lijk. Raad en college hebben hun mening nog niet gevormd over de plannen om Veere aantrekkelijker te maken voor zowel (nieuwe) be woners als toeristen. De talrijk aan wezige Veerenaren hadden duide lijk moeite met het beoordelen van alle ideeën. De plattegronden vereisten behoorlijk wat uitleg van het stedebouwkundig adviesbu reau Inbo. Parkeren riep de meeste op- en aanmerkingen op. Een Veerse on dernemer noemde het niet realis tisch om bezoekers op een kilome ter afstand van het stadje te laten parkeren in het Veerse bos. Een an der zag daar juist wel een meer waarde in. Hij repte van 'een span nende entree' als er een overgang zou worden gemaakt via de dijk, zodat parkeerders wandelend met www.zeelandaannangwagens.nl 0118-613659 UTRECHT - De minicamping van fa milie De Visser uit Boudewijnsker- ke (Zoutelande) is op de kampeer en caravanbeurs in Utrecht uitge roepen tot beste van het land. Joy ce Visser is blij en verrast met de ti tel. „Het was al een verrassing dat we waren genomineerd." De Vis ser denkt dat de camping heeft ge wonnen op het hoge voorzienin genniveau. „Zo hebben al onze plaatsen eigen kabel, stroom en wateraansluitingen. Ook kan iede re kampeerder een houten vlon der voor in de voortent krijgen." De jury heeft niet gelet op de lig ging van de camping, dus speelde het niet mee dat de kampeerplaat sen van De Visser op 1,5 kilometer van het strand liggen. De minicam ping van De Visser zou graag met tien plaatsen uit willen breiden tot 25, maar dat mag niet van de ge meente Veere. uitzicht op het Veerse Meer het stadje binnen komen. Het bebouwen van Marina Veere bleek nog steeds een teer punt. En kele aanwezigen klapten toen een inwoner zich liet ontvallen dat het Oranjeplein en Marina Veere de in steek waren voor het hele rapport. „Nu wordt geprobeerd om door te drukken wat in dertig jaar niet is gelukt." Wethouder Van Tatenho ve ontkende dat met klem. De laat ste vragensteller miste een scena rio. „Waarom moeten we zonodig van alles gaan doen? Doe Veere op slot." Ook daarvoor was applaus. Tot 15 november kunnen bewo ners schriftelijk hun mening geven aan het gemeentebestuur. Basisschoolkinderen denken mee over Nieuwland. door Dewi Gigengack NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Malti en Sabine willen 'het dorp leuker maken'. Robin uit groep 7 vindt het 'leuk om dingen te organise ren'. En Jelco uit groep 8 wil graag zijn mening over de school kwijt. De leden van de kinderraad van basisschool De Lonneboot gaan hun school, buurt en dorp vanaf nu flink onder de loep nemen. De school in Nieuw- en Sint loos- land heeft de raad opgezet in sa menwerking met de Stichting Wel zijn Middelburg. De kinderraad be staat uit zes kinderen uit de groe pen 6,7 en 8. Zij kijken naar zaken in en rond de school die ze belang rijk vinden. Vanuit hun perspec tief worden zo problemen en sug gesties kenbaar gemaakt aan de ge meente. Stichting Welzijn Middelburg kwam met het initiatief. De stich ting wil kinderen meer betrekken bij het beleid van de gemeente Middelburg. „De kinderen waren direct enthousiast", zegt docent Gert Dorleijn. Hij geeft les aan groep 7 en 8 op De Lonneboot, en was nauw be trokken bij het voortraject. „Leer lingen mochten ideeën aandragen in de vorm van een gedicht of een tekening. Daarbij mochten ze ook aangeven of ze zelf in de raad wil len of niet." Emelie maakte een tekening van een natuurgebied. „Want er moe ten meer bomen en struiken ko men in het dorp." Rick uit groep 6 heeft een plan voor het trapveldje dichtbij de school. „Dat is van as falt. Wij willen een grasveld met De kinderraad hekken eromheen, zodat de bal niet steeds op straat rolt." De zes kinderen gaan de komende weken bij klasgenoten meer plan nen inventariseren, om ze te be spreken op de eerste vergadering. Deze is op 15 november in het stadskantoor in Middelburg. Daar zal wethouder Huub van Klinken de raad officieel installeren. De kinderen leren in de raad met elkaar te praten, naar elkaar te luis teren en samen naar oplossingen te zoeken. „Het is de bedoeling dat we dit op meer scholen gaan doen", zegt Maaike Simons van Stichting Welzijn Middelburg. Zij heeft de raad opgezet en gaat de vergaderingen begeleiden. „Maar het is de bedoeling dat ouders dit op den duur overnemen." Simons is de spil tussen de scholie ren en de gemeente. Ze geeft de 'We willen een grasveld met hek eromheen, zodat de bal niet steeds op straat rolt' ideeën en wensen van de kinde ren door aan wijkmanager Harry Siebelink en aan wijkwethouder Van Klinken. Daar waar mogelijk voert ze zelf de plannen uit. „Eén van de eerste ideeën was een kin derdisco. Die kan de stichting goed organiseren." Waar die disco wordt gehouden is nog niet duidelijk. „Misschien in het dorpshuis. Daar is de playback- show ook altijd", oppert Robin. „Ik heb in ieder geval genoeg spul len om zo'n disco te draaien. Zelfs een draadloze microfoon!" Simons kan het enthousiasme wel waarderen: „De kinderen komen niet alleen met veel plannen, ze willen zelf ook actief aan de slag." De kinderraad bestaat uit Sabine Kodde, Rick Kleinen, Emelie Marinissen, Malti Bhoendie, Jelco Volmer en Robin Ubaghs. Zij presenteren zich op 30 oktober aan het dorp, tijdens de wijktafel. Op 15 november wordt de raad officieel geïnstalleerd door wethouder Van Klinken, op het stadskantoor van Middelburg. Aansluitend houdt de kinderraad zijn eerste vergadering. Daarna vergaderen de kinderen vier keer per jaar op De Lonneboot. Vlissingen neemt terecht de tijd om na te denken over de crisis rond het Schelde- kwartier. Maar wie hield ei genlijk die rapporten achter? In het Arsenaaltheater klinken voorafgaand aan de raadsverga dering grappig bedoelde woordspelingen: drama, tragedie, tragikomedie, soap - al naargelang de eigen positie in de crisis over het Scheldekwartier. De beraadsla ging eindigt in een anticlimax met een op het eerste oog slap besluit: de gemeenteraad en het college ne men een paar maanden langer de tijd om tot een standpunt te ko men over oplossing van het miljoe nentekort. De bij het project betrokken amb tenaren dringen in een brief aan raad en college juist aan op spoed: doorgaan met het project en zo ANALYSE door Maurits Sep snel mogelijk een projectontwikke laar kiezen voor de eerste fase. Wel zijn zij het met de raad eens dat er overeenstemming moet ko men over de uitgangspunten voor het project. De ambtenaren sturen erop aan dat Witteveen+Bos zich aanpast aan de gemeente en het eerdere rapport van Tauw; dan zal het project wel financieel haalbaar blijken, voorspellen zij. Dat Witteveen+Bos andere uit gangspunten heeft gekozen, klopt. Niet omdat het bureau eigenwijs is, maar omdat het niet de beschik king heeft gekregen over belangrij ke stukken: de onderlegger bij het masterplan met name, en de ge meentelijke strategie voor kopen en ontwikkelen van grond. De on derzoekers zijn onvoldoende geïn formeerd aan het werk gezet en krijgen nu te horen dat ze het niet hebben begrepen. In een toevoegsel aan het eerste rapport van Witteveen+Bos staan uiterst opmerkelijke voorbeelden van verschillen tussen de deskun digen. Zo gaan Tauw en de ge meente ervan uit dat toekomstige bewoners van het Scheldekwartier bovenop de prijs voor hun huis geld betalen voor de aanleg van parkeerplaatsen. Witteveen+Bos veronderstelt dat die kosten (15.000 euro per parkeerplaats) al in de huisprijs zijn verrekend. In een eenvoudige rekensom toont het bureau aan dat dat voor 1790 huizen neerkomt op 26,85 miljoen euro. En omdat Witteveen+Bos de 'onderleggers' voor het masterplan niet heeft, zijn ook andere aanna mes, met veel duurdere uitkom sten, gedaan voor de bezetting van de drie parkeergarages. De gemeen te heeft ook geen informatie gege ven over de strategie voor verwer ven en ontwikkelen van gronden. Witteveen+Bos heeft er daarom maar zelf één opgezet. Die gaat uit van het actief benaderen van eige naren. Dat leidt tot hogere kosten. Nu krijgt het bureau te horen dat dat een verkeerde aanname is. In het rapport staan meer voor beelden. Om die reden is het be sluit van de gemeenteraad om tijd te nemen om tot 'eensluidende uit gangspunten' te komen, niet slap maar verstandig. Het is wel raad zaam dat alle betrokkenen in het belang van Vlissingen bereid zijn van elkaar te leren, en niet blijven uitgaan van het eigen gelijk. Intussen blijft de vraag hangen wie die stukken heeft achtergehou den en waarom. Wellicht geeft het onderzoek door Integis naar het handelen van alle betrokkenen daar later dit jaar een antwoord op. VLISSINGEN - Leerlingen van Scho lengemeenschap Scheldemond in Vlissingen hebben gistermiddag een seniorenrestaurant geopend in zorgcentrum Weyevliet, dat tegen over Scheldemond ligt. Het restau rant is elke dinsdag en donderdag geopend van 12.00 tot 13.30 uur. Naast de bewoners van Weyevliet, kunnen 55-plussers uit de omge ving het keuzemenu van iets min der dan 6 euro komen eten. Op donderdagen serveren leerlingen van Scheldemond de maaltijd. Een ophaalservice is beschikbaar. STRANDPAVILJOEN Duinweg Oostkapelle Dagelijks geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28