Bloedbad in Pakistan Lin van DELTA deelt cadeaus uit aan alle tv-kijkende Zeeuwen! nu tot -40% Peiling: 29 zetels Verdonk KIDS AKTIE Kijk zaterdag in deze krant 13° HET WEER: ^1 Bewolkt Nederlandse jeugd surft minder op het internet Morgen in de bijlage Spectrum: de PZC-test van twaalf Zeeuwse witte wijnen Vrijdag 19 oktober 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 247 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl DEN HAAG - Volgens een eerste pei ling zou de nieuwe beweging Trots op Nederland van Rita Ver donk 29 zetels behalen als er nu Kamerverkiezingen gehouden zou- den worden. Opvallend is dat dat zetelaantal ten koste gaat van bijna alle andere partijen. Het is echter maar de vraag wat die cijfers waard zijn. De nieuwe onderlinge verhoudingen zullen zich nog moeten zetten, en het is nog lang tot de volgende verkiezingen. pagina 2/3: Alteen lijsttrekkers hiel den Rita bij pagina 2/3: commentaar Tiener kent gevaren internet reageer op www.pzc.nl Zie pagina 4 De kerncentrale is ondanks incidenten veilig oneens 29% aantal reacties: 236 Bhutto ontsnapt aan dood bij aanslagen die 108 levens kosten. KARACHI - Volgens Pakistaanse me dia zijn bij de twee aanslagen gis teravond in de Pakistaanse stad Ka rachi zeker 108 doden gevallen. Het waren vermoedelijk zelf moordaanslagen die gericht waren tegen ex-premier Benazir Bhutto, stelde minister Aftab Sherpao van Binnenlandse Zaken. Hij sprak over een terreurdaad die bedoeld was om de democratie te dwarsbo men. Door de twee explosies, vlak voor de vrachtwagen waarmee Bhutto door Karachi reed, vielen naast de doden volgens ziekenhuismede werkers 150 gewonden. De ramen van de vrachtwagen van Bhutto sprongen, maar zelf bleef ze onge deerd. Ze werd snel in veiligheid gebracht. Een eerste kleine explosie werd ge volgd door een erg grote. Een poli tiewagen die de vrachtwagen van Bhutto escorteerde vloog in brand. Bhutto reed op het dak van de vrachtwagen in triomftocht door de straten van Karachi toen de aan slag plaatshad. Er waren in Kara chi zeker 150.000 Bhutto-aanhan- gers op de been om de terugge keerde balling te verwelkomen. In Karachi waren strenge veilig heidsmaatregelen genomen om een eventuele aanslag door mos limextremisten op de 54-jarige Bhutto te voorkomen, maar die maatregelen verhinderden niet dat zich in Karachi een enorme menig te vormde om de ex-premier te verwelkomen. Honderden bussen en andere voertuigen stonden bumper aan bumper langs de bou levard die van het vliegveld naar het centrum van de stad loopt. Bhutto, die haar land in 1999 ver- Aanslagen in Karachi kostten gis- teren minstens 108 levens. De aanslagen waren vlakbij de vrachtwagen waarop ex-premier Bhutto door de stad reed. liet omdat ze van corruptie werd beschuldigd, is naar Pakistan terug gekeerd in de hoop bij de in janua ri te houden verkiezingen voor de derde keer tot premier te worden gekozen. Mogelijk zal ze een poli tiek verbond sluiten met president Musharraf, die in het jaar dat zij in ballingschap ging de macht greep en heeft beloofd zijn positie als le gerleider op te geven. Het akkoord met Musharraf houdt onder ande re in dat Bhutto niet langer ver volgd zal worden voor corruptie. Als Bhutto onder Musharraf op nieuw premier wordt zullen ze zich samen voor taak gesteld zien het terrorisme op Pakistaanse bo dem te bestrijden. en ;mm Zeeland 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 10 en 11; Auto: 15; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 34; Agenda: 35; Economie: 36 t/m 39; Beurs: 40; Sport: 41 t/m 45; Televi sie: 46 en 47. zie pagina 22 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 oBIHP! 711688 555530 De vrachtwagen met daarin ex-premier Benazir Bhutto was gisteren doelwit van twee zelfmoordaanslagen. Bij de aanslagen in de Pakistaanse stad Karachi kwamen ruim honderd Pakistanen om het leven. foto Aamir Qureshi/AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1