Buitenland ROME SORRENTO ZUID-ITALIË Conflict met Frans deel Sint-Maarten boek online of bel 0900 - 9697 w t i i druk op Iraakse Met o.a. Sorrento, Napels, Pompei en Paestum Met de highlights van Rome, Sorrento, Pompei en Napels 8-daagse vlieg-/rondreis 8-daagse vlieg-/rondreis Nederlanders liggen met Saint-Martin overhoop na incident. Poetin neemt het voor Turkije voert Iran op tijdens bezoek Koerden op 'Iran heeft recht op vreedzaam atoomprogramma' Oog in oog met De Wanhopige waarom zou je verder zoeken I - PZC Woensdag 17 oktober 2007 7 vanaf vanaf De combinatiereis Rome en Sorrento is één van onze absolute toppers! Een prachtig excursieprogramma tegen een zeer scherpe prijs... op naar Italië! HET FASCINERENDE REISPROGRAMMA We nemen drie volle dagen de tijd voor de 'Eeuwige Stad' Rome! De St. Pieter basiliek, het Forum Romanum, het Colosseum en de Trevifontein... wat een stad! Aansluitend ver kennen we het aan de kust gelegen Sorrento, het historische Pompei, Napels en het bloe- meneiland Capri (facultatief). INCLUSIEF: vliegreis Rotterdam-Rome v.v. met transavia.com, luchthavenbelastingen a 34, rondreis per comfortabele touringcar, Nederlandssprekende reisleiding, 7 x ontbijt, 3 x diner, het beschreven excursieprogramma. Nov. 7 €649 Febr. 27 €659 Febr. 13 €649 Mrt. 12-26 €669 Prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 2 pers. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering zie www.kras.nl/28034 /oor 8-daagse fly-drive zie www.kras.nl/28036 INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Napels v.v. met transavia.com, luchthavenbelastingen a 37, rondreis per comfortabele touringcar, Nederlandssprekende reisleiding, 7 x ontbijt en diner, excursieprogramma. Nov. 11 €659 Mrt. 2-16 €669 Nov. 25 €649 Mrt. 30 €679 Febr. 17 €729 Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 2 pers. Voor uitgebreide reisbeschrijving/ reservering zie www.kras.nl/28035 KRAS topper! highlights door onze correspondent Marjan Terpstra DEN HAAG - Het Franse en Neder landse deel van Sint Maarten lig gen met elkaar in de clinch na een ruzie tussen politieagenten. Vol gens Maarten Le Poole, die als ad vocaat op het Antilliaanse eiland werkt, zat dit er al enige tijd aan te komen. „De samenwerking tussen justitie en politie van beide eilanddelen is nooit goed geregeld, en dat wreekt zich nu", vertelt Le Poole. Franse gendarmes verhinderden in de nacht van zaterdag op zon dag dat twee agenten van het Ne derlandse deel van het eiland per ambulance naar het ziekenhuis konden worden gebracht. De agenten waren in een wilde achtervolging met hun auto tegen een muur gereden op het Franse deel van Sint Maarten. De Fransen verweten de Nederlan ders dat ze zonder toestemming de grens waren overgereden en weigerden in eerste instantie medi sche hulp te verlenen aan de Ne derlanders. Toegesnelde Neder landse agenten waren hier zo ver ontwaardigd over, dat ze bijna met NV Een ruzie tussen Nederlandse en Franse agenten op het Franse deel van Sint-Maarten heeft de sfeer tussen de twee eilanddelen danig verziekt. hun Franse collega's op de vuist gingen. Volgens Franklyn Richards, de ge zaghebber van Sint Maarten, gaat het om een incident en werken beide delen van het eiland over het algemeen goed samen. Maarten LePoole is het daar niet mee eens. De advocaat licht toe: „De justitië le en politionele samenwerking is gebaseerd op een eeuwenoud ver drag. Het was dus wachten op ex cessen. Het is hoog tijd dat er bete re afspraken worden gemaakt." Richards had gisteren een ontmoe ting met de hoogste vertegenwoor diger op het Franse deel van het ei land, préfet délégué Dominique La- croix. Officier van Justitie Dikran Sarian verwachtte niet veel van het over leg. „Wij zijn hier op het eiland met handen en voeten gebonden. Het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag moet dit met Frankrijk regelen, maar dat ge beurt alsmaar niet. Waarschijnlijk vinden ze Sint Maarten niet be langrijk genoeg. Hopelijk worden de autoriteiten nu door dit inci dent aangespoord tot actie." Officier van Justitie Sarian denkt dat de gemoederen voorlopig nog verhit blijven. „Er zijn nog steeds veel irritaties", zegt hij. „Onze kant verwijt het Franse deel niet adequaat te heb ben gereageerd en andersom ne men de Fransen het de Nederland se kant kwalijk zich te hebben be moeid met de afhandeling van de zaak." MOSKOU - De Russische president Vladimir Poetin heeft het gisteren weer opgenomen voor Iran en diens omstreden nucleaire pro gramma. De Rus onderstreepte dat Iran recht heeft op een vreedzaam atoomprogramma voor kernener gie. Hij waarschuwde ook voor de inzet van geweld om de nucleaire ambities van Teheran te stoppen. Onder aanvoering van de Verenig de Staten betichten veel westerse landen Iran ervan een geheim atoomwapenprogramma te heb ben, maar volgens Teheran gaat het alleen om kernenergie. Poetin stelde al eerder geen enkel bewijs te hebben gezien voor Iraanse atoomwapens. Iran hangen sancties boven het hoofd vooral omdat het weigert de verrijking van uranium te stop pen. Rusland help Iran met de bouw van een kerncentrale. Poetin is te gast bij de Iraanse pre sident Mahmud Ahmadinejad, die gisteren in de Iraanse hoofdstad Teheran een topconferentie open de van de landen rond de Kaspi sche Zee. ANKARA - Turkije heeft gisteren de druk op de Turks-Koerdische rebel len in het aangrenzende Noord-Irak verder opgevoerd. Aan de vooravond van een debat in het parlement over een mogelijke mili taire actie tegen de separatisten, dreigde premier Tayyip Erdogan opnieuw met zo'n operatie. Erdogan stelde dat bij goedkeuring door het parlement een inval in Noord-Irak niet meteen zal plaats vinden. „We zullen op het juiste moment en onder de juiste condi ties handelen." Irak hield gisteren crisisberaad. De regering in Bag dad is bezorgd over de 'veiligheid en stabiliteit' in de regio. Supercomplete rondreis vanaf slechts 649 naar het onbekende zuiden van Italië, waar middeleeuwse dorpjes, woeste berggebie den en machtige steden te vinden zijn. UW RONDREIS DOOR ZUID-ITALIË De reis start in schilderachtig Sorrento en brengt u vervolgens naar bruisend Napels en Pompei, de stad die eeuwenlang onder as verborgen lag. Via het paleis van Caserta gaan we op weg naar de barokstad Lecce en het trullistadje Alberobello. Laatste bezoek is aan de tempels van Paestum. De Franse president Sarkozy staat oog in oog met het schilderij De Wanhopige, een zelfportret van de Custave Courbet (1819-1857) in het Grand Palais in Parijs. In het museum begon onlangs een over zichtstentoonstelling van Courbet, die tot 29 januari duurt. foto Francois Guillot/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7