port Olympische droom begint Floris Coesinnen wint Sluitingsprijs Ciggs op weg naar clubrecord Charlton Nederlands handbal kijkt over de grens Straf dopinggebruik van twee naar vier jaar Blinde triatleet snel op olympische afstand De Haan ziet 4-0-winst op Schotland, maar elftal staat nog niet vast. Robin Haase keert terug in de top 100 15-20% GOEDKOPER DAN ANDERE TOPMERKEN! BREDA, Grenssteen 7 (Naast de Praxis) telefoon 076-5422920. KAATSHEUVEL, Amerikastraat 14 (Industrieterrein 'De Kets') telefoon 0416-283282. Kijk voor adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl of bel 0800-1536. PZC Woensdag 17 oktober 2007 3 7 PUTTE-KAPELLEN - Floris Goesin- nen heeft gisteren in Putte-Kapel- len de Sluitingsprijs gewonnen. De wielrenner uit het Limburgse plaatsje Cadier en Keer eindigde in de laatste Belgische wedstrijd van dit wegseizoen voor de Belgische renners Roy Sentjens en Kristof Goddaert. Goesinnen, in dienst van Skil-Shi- mano, reed in de slotfase van de koers over 177,2 kilometer weg bij zijn zes medevluchters, onder wie ook Maarten den Bakker, en finish te met 14 seconden voorsprong trots als eerste. MANCHESTER - Ryan Giggs heeft gisteren zijn contract bij Manches ter United met een jaar verlengd tot medio 2009. De aanvaller, die als 14-jarige voet ballertje bij Manchester binnen kwam, gaat mogelijk het clubre cord van Bobby Charlton verbete ren. Charlton speelde 759 wedstrij den voor de Mancunians, Giggs heeft er nu 727. Giggs behaalde met United negen landskampioenschappen, vier FA Cups, twee League Cups en één keer de Champions League. OOSTERBEEK - Nederlandse top- handbalclubs gaan mogelijk sa men met hun Belgische collega's een nieuwe competitie vormen. De belangenvereniging Platform Eredivisie onderzoekt of dit haal baar is. In januari en mei vinden twee testtoemooien plaats met Ne derlandse en Belgische clubs. „Als dit een verbetering van het hand balniveau inhoudt, zal zo'n compe titie waarschijnlijk in 2009 star ten", zei voorzitter Hölscher. De plannen hebben alleen betrek king op het mannenhandbal. DEN HAAG - Sporters die op doping zijn betrapt, kunnen binnenkort vier jaar geschorst worden. Nu staat de maximumstraf nog op twee jaar. Het wereldantidoping- agentschap Wada heeft de hogere straf opgenomen in de nieuwe an- tidopingcode die volgende maand in Madrid moet worden goedge keurd. Voor een vierjarige verban ning uit de sport moet er wel spra ke zijn van Verzwarende omstan digheden'. Het gebruik van meer dere verboden middelen tegelijk is zo'n omstandigheid. CHICAGO - Aaron Scheidies heeft als eerste blinde triatleet de olym pische afstand afgelegd binnen de magische twee uur. De 25-jarige Amerikaan voltooide tijdens het nationaal kampioenschap in Chica go de 1,5 km zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen in 1.58.08. In de algemene rangschikking ein digde hij als 48e. „De tijd boeit me niet eens zoveel. Ik ben vooral blij dat ik bewezen heb dat iemand met een handicap beter kan preste ren dan velen zonder handicap", zei de triatleet uit Seattle. door Roel Wiche ROOSENDAAL - De droom begon gisteravond in een klein stadion netje in een provinciestad en moet over precies 311 dagen eindigen in een fabelachtige arena in een we reldmetropool. Met een royale zege (4-0) op Schotland stapte het Olympisch elftal in Roosendaal op de trein richting Peking, waar volgend jaar roem en goud lonken. Al zal Fop- pe de Haan royaal de tijd nemen om zijn ideale elftal te boetseren. „Ik laat een caleidoscoop aan spe lers passeren. We moeten straks lang met elkaar optrekken." Omdat de succescoach zowel Jong Oranje (EK-kwalificatie) als het Olympisch elftal onder zijn hoede heeft, valt er veel uit te leggen voor de man in de straat. De Fries heeft voorlopig één grote groep ge formeerd, waaruit hij beide elftal len rekruteert. Kandidaten voor Jong Oranje moe ten geboren zijn na 1 januari 1986, de leeftijdgrens voor het Olym pisch elftal ligt op 1 januari 1985. Voor Jong Oranje komt dus slechts een deel van de groep in aanmer king, voor de Spelen iedereen. „De besten gaan mee naar Peking", kondigde De Haan al eerder aan. Heet onderwerp tijdens de Oran je-discussies in de kroegen wordt straks welke dispensatiespelers hij meeneemt. De coach mag drie spe lers ouder dan 23 jaar oproepen, maar heeft al laten doorschemeren dat hij niet achteloos in de kaarten bak met toppers zal graaien. De Haan zal bijvoorbeeld geen A-in- ternationals (Babel) opeisen die op het EK de veters strikken. Cla rence Seedorf kan een lange, war me voetbalzomer (EK 8t Spelen) dus op zijn buik schrijven. Het was toch al de vraag of Foppe hem nodig heeft, want zijn jonge en gretige vriendenclub zet de lijn van de successen gewoon door. Het Olympisch elftal overrompel de in het RBC-stadion de Schot ten vanaf de eerste minuut. Na de snelle openingstreffer (schot Luigi Bruins) trokken de stofwolken even op, maar Oranje bleef de baas. Pas toen de Schotten na een mi nuut of zeventig moegestreden wa ren, zakte het fort als een kaarten huis in elkaar. Met opnieuw een treffer (volley vanaf twintig me ter) toonde Bruins aan dat hij pro gressie blijft maken. Even later ramde Bakkal van dichtbij de bal in de touwen. Op de valreep mocht ook Leroy George zijn feest je vieren: 4-0. Het Nederlands Olympisch elftal begint de weg naar Peking met een 4-0-overwinning op Schot land. Luigi Bruins maakt indruk met twee doelpunten. RIJSWIJK - Robin Haase is terugge keerd in de top too van de ATP-ranglijst, als hoogst genoteer de Nederlandse tennisser. De 20-ja- rige Hagenaar is op de ranking 97e. Hij steeg zes plaatsen dankzij het bereiken van de tweede ronde in het toernooi van Wenen. Peter Wessels bereikte gisteren de tweede ronde van het challenger- toernooi in het Deense Kolding. De Nederlander zette een knappe prestatie neer door de als tweede geplaatste Rainer Schüttler uit Duitsland in twee sets (7-6 6-2) te verslaan. Wessels treft in zijn vol gende partij de Duitse qualifier Thomas Schöck. Michel Koning werd uitgeschakeld. De Nederlan der, die zich met succes door de kwalificaties sloeg ten koste van onder anderen Jasper Smit, ver loor van de Pool Michal Przysiez- ny. Koning had alleen in de twee de set iets in te brengen. Die rekte hij tot de tiebreak: 1-6 6-7 (1-7). AEG ATAG «hiflpiiii BOSCH Miele Pelgrim SIEMENS (Bkukm-iht ZAHUSS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57