Ajax staat door contract in top tien Europese clubs Paarden in Aken in quarantaine Honkbalclubs mijden Europacup Priem: Het moet raar lopen, wil Amsterdam Giro-start niet krijgen Organisatie wil stad omtoveren tot 'Little Italy'. Van den Wall Bake ziet nu scheve verhouding in de Nederlandse top. Terrein van CHIO is opnieuw tussenstop voor de Spelen. Nederland verliest twee startbewijzen in nieuwe opzet. Wielrenner Danilo di Luca voor drie maanden geschorst Colorado Rockies naar World Series f WÊÊÊÊÊÊÊÊM ff MP 36 I Woensdag 17 oktober 2007 P2C AMSTERDAM - De gemeente Am sterdam heeft zich officieel kandi daat gesteld voor de start van de Ronde van Italië. Met deze wieler wedstrijd moet de hoofdstad tijde lijk veranderen in een 'Little Italy', maakte wethouder Carolien Ge- hrels (Sport) gisteren bekend. Het jaartal waarin het zou moeten plaatsvinden, is nog niet bekend. De gemeente streeft naar 2010. Eer der maakte oud-ploegleider Cees Priem bekend dat het Nederlandse bedrijf Libéma de rechten heeft verworven de Giro-start in 2010 te organiseren. Priem zei gisteren tij dens een persconferentie in Am sterdam dat de hoofstad alles in huis heeft om de start van de Giro te organiseren. „Het moet wel heel raar lopen als Amsterdam het niet wordt." De oud-ploegleider vermoedt dat de Giro in november met een be slissing komt. Voor Amsterdam moet de Giro een groot feest wor den. „Voor alle Amsterdammers en bezoekers, of je nu van fietsen, cultuur, mode of lekker Italiaans eten houdt", zei Gehrels. De wet houder wil de stad omtoveren in Italiaanse sferen. De provincie Noord-Holland moet ook een rol spelen in de ronde. De gemeente Den Haag gaf al aan als etappeplaats te willen funge ren. Cees Priem houdt ook reke ning met Zeeuwse belangstelling. Zo heeft Terneuzen, dat de Eneco Tour binnenhaalde, al laten weten kandidaat te willen zijn voor etap pe. Priem: „Ik ben op de hoogte van de interesse en zal het meenemen in mijn onderhandelingen." Amsterdam stelt zich kandidaat voor de start van de wielerronde van Italië. Voor welk jaar is nog niet zeker. Het streefjaar van de organisatie is 2010. door Cilya van der Kooy HILVERSUM - Het nieuwe sponsor contract van Ajax met Aegon brengt de club in de top tien van Europa. Dit zegt marketingdeskun dige Frank van den Wall Bake over de verbintenis van de Amster damse voetbalclub met de finan ciële dienstverlener. „Ajax komt op een gedeelde ne gende plaats met Arsenal en Chel sea en nog voor clubs als Liverpool en Juventus. Dit is een enorm posi tieve ontwikkeling. Het bevestigt de tendens dat steeds meer grote bedrijven vertrouwen hebben in de sport. Het is een reflectie van de kracht van de sport." Volgens Van den Wall Bake is de keuze van Aegon voor Ajax ingege ven door de sterke internationale ambities van het bedrijf „Met schaatsen lukt het niet om in het buitenland naam te maken, maar met Ajax wel. De voetbalclub is wereldwijd bekend en dat geeft Ae gon een internationaal platform." De verbintenis zal wel voor een scheve verhouding zorgen tussen Ajax en de andere Nederlandse toppers als PSV en Feyenoord. Met premies en bonussen kan Ajax in zeven jaar tijd in totaal zo'n 100 miljoen euro opstrijken. Volgens Van den Wall Bake krijgt PSV per jaar 6,5 miljoen van de shirtsponsor en Feyenoord 6 mil- Door het sponsorcontract dat Ajax sluit met Aegon, wordt de Amsterdamse club één van de Eu ropese topclubs op financieel ge bied. joen. „Ajax is internationaal altijd meer waard geweest, dus dat de club het meeste geld krijgt is lo gisch. Maar nu wordt het allemaal wel een beetje krom. PSV en Feye noord zullen hierdoor ook meer aan hun sponsor gaan vragen." De sportmarketinggoeroe ver wacht echter niet dat Ajax door de financiële speling veel meer moge lijkheden dan de Nederlandse con currenten krijgt. „De club werkt al met een begroting van 70 miljoen. Daar komt nu via de shirtsponsor 5 miljoen bij. Dat is prachtig, maar dat zet niet ineens alle deuren open." Van den Wall Bake denkt niet dat het einde van de samenwerking tussen ABN Amro en Ajax te ma ken heeft met de overname van de bank door een bankentrio. Fortis is een van de nieuwe eigenaars en shirtsponsor van Feyenoord. AKEN - In aanloop naar de Olympi sche Spelen in Hongkong wordt Aken volgende zomer het cen trum van de paardensport. Het ter rein waar ieder jaar het CHIO, het grootste concours van de wereld, wordt gehouden, gaat dienst doen als quarantaine-station voor Chi na. Meer dan driehonderd paar den uit veertig landen zullen na af loop van het CHIO van 2008 (1-6 juli) worden ondergebracht in de stallen van hef complex. Niet alleen de spring-, dressuur- en eventing-paarden zullen in Aken staan, maar ook de dieren die starten op de Paralympics. De Olympische Spelen staan in augus tus op de agenda, de Paralympics in september. „Tijdens de quaran taineperiode staan stallen, oefen terreinen, hallen en het dressuur- stadion ter beschikking van de rui ters, grooms en hun paarden", al dus Frank Kemperman, directeur van het complex in Aken. In een DENVER - De honkballers van de Colorado Rockies hebben zich als eerste geplaatst voor de World Series, de finale van de Amerikaanse prof competitie. De Rockies versloegen in de eind strijd van de National League de Arizona Dia mondbacks met 6-4 en beslisten daarmee de best-of-seven serie: 4-0. Het is de eerste keer dat de club uit Denver zich plaatst voor de World Series. Een hoofdrol was weggelegd voor Matt Holliday die in de vierde in ning met een klap drie man over de thuisplaat sloeg. Tegenstander in de World Series wordt Cleveland Indians of Boston Red Sox. De Indians hebben een 2-1-voorsprong. foto Eric Cay/EPA straal van honderd meter rondom het quarantaine-gebied mogen geen andere paarden komen. Ook voor de Spelen van 2000 waren de paarden in Aken in quarantaine. door Theo Plasschaert AMSTERDAM - In 2008 zullen er geen Nederlandse honkbalclubs meedoen aan de Europacup-toer nooien. Tijdens een overleg van de Vereniging Tophonkbal Nederland (VTN) hebben zeven hoofdklasse verenigingen besloten tot het boy cotten van de nieuwe EC-opzet van de Europese honkbalbond CEB. Alleen Hoofddorp Pioniers moet als achtste club het besluit in tern bestuurlijk nog afstemmen, maar dat lijkt een formaliteit. Belangrijkste bezwaar voor de vere nigingen is het feit dat Kinheim en Neptunus niet meer automa tisch hun Europese titel mogen verdedigen en Nederland hierdoor twee startbewijzen kwijtraakt. In het huidige systeem zouden naast de twee Europacuphouders ook runner-up Pioniers en Pirates mo gen inschrijven. „De nieuwe opzet leidt tot een enorme kwalitatieve verzwakking. Dat is niet accepta bel en niet in het belang van het tophonkbal", aldus Kinheim-voor- zitter Peter Jager. Jan Esselman is als voorzitter van de technische commissie van de CEB een van de bedenkers van het plan. Hij is te leurgesteld. „Nederland isoleert zich hierdoor totaal in Europa." door Peter van Leeuwen ROME - Het Italiaans olympisch co mité Coni heeft wielrenner Danilo Di Luca een schorsing van drie maanden opgelegd. Dat heeft het Coni gisteren naar buiten ge bracht. Di Luca krijgt de straf om dat hij contacten heeft onderhou den met de van doping verdachte arts Carlo Santuccione. Uit afgeluisterde telefoongesprek ken bleek dat Di Luca, de leider in het ProTourklassement, sinds 2004 met de omstreden arts werkt. In afwachting van een schorsing trok de Italiaanse wielerbond Di Luca in Stuttgart al terug voor de wereldtitelstrijd. De renner van Li- quigas was op de dag dat zijn land genoot Paolo Bettini de wereldtitel veroverde wél langs het parkoers aanwezig om de race als toeschou wer te volgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 56