Sport PZC Van Persie begrijpt kritiek op Oranje Oranje heeft 1-0-nederlaag nog niet helemaal verwerkt nar 33 35 36 Absentie Van Nistelrooij verhoogt de druk op aanvaller van Arsenal. Nederland - Slovenië André Ooijer moet strafrondje lopen na te harde ingreep. Bodybuilders poseren op jubileumgala in Middelburg Woensdag 17 oktober 2007 Ajax maakt sprong op Europese lijst met sponsorcontract Tip? sport@pzc.nl door Jochem Lippmann KATWIJK - De geschorste Robin van Persie bekeek zaterdag het duel tussen Roemenië en Neder land (t-o) met de volumeknop Robin van Persie Van Persie topscorer Met vier doelpunten is Robin van Persie topscorer van Oran je in de EK-kwalificatie. Ruud van Nistelrooij staat tweede met twee doelpunten. Van Persie heeft inmiddels 22 interlands op zijn naam staan, waarin hij zeven keer heeft ge scoord. Zijn Oranje-debuut beleefde Van Persie in juni 2005, thuis tegen Roemenië (2-0-zege). Hij verving toen in de 64e mi nuut Ruud van Nistelrooij. Van Persie speelde in de eerste ontmoeting met Slovenië (1-0-uitzege, late goal Van Bronckhorst) niet mee. Hij was toen herstellende van een gebroken middenvoetsbeentje. van zijn televisie op nul. „Zo kon ik me niet laten beïnvloeden door de commentator en andere des kundigen", zei de aanvaller. „Maar ik was het na afloop wel met ieder een eens. Het was weer niet goed. Het was best wel slecht eigenlijk." Gelukkig voor bondscoach Marco van Basten is de aanvaller van Ar senal vandaag tijdens het belangrij ke thuisduel in de EK-kwalificatie met Slovenië wel weer beschik baar. Zeker nu Ruud van Nistel rooij wegens een schorsing ont breekt, is het Nederlands elftal in aanvallend opzicht voor een groot deel aangewezen op de bevliegin gen van Van Persie. De geboren Rotterdammer (24) miste wegens een blessure en schorsing drie van de negen kwali ficatieduels. Toch was hij betrok ken bij zeven van de elf doelpun ten van Oranje in groep G. Van Persie fungeerde viermaal als afma ker en drie keer als aangever. „Het Nederlands elftal moet in ne gen duels natuurlijk ook veel vaker dan elf keer scoren", beseft Van Persie als hij verneemt dat de voor hem onbekende David Healy van Noord-Ierland in zijn eentje al twaalf keer in de EK-kwalificatie heeft gescoord. „Hoe het komt dat we zo weinig scoren? Dat ligt aan ons allemaal. Dat ligt aan de op bouw van achteruit en de presta ties van de middenvelders en spit sen." Van Persie noemt de huidige spel wijze met drie middenvelders en drie aanvallers niet als oorzaak. „Natuurlijk heb ook ik wel een voorkeur voor een bepaald sys teem", stelt hij. „Maar daar wil ik nu niet over praten. Het is name lijk niet relevant wat ik vind. We spelen onder deze bondscoach met buitenspelers. Dat is nu toch wel duidelijk." Ruud van Nistelrooij en Clarence Seedorf hebben de hoop op een Nederland - Slovenië EK-kwalificatieduel woensdag 17 oktober, 20.30 uur Philips Stadion, Eindhoven Emanuelsoivy Sneijder Bouma Zlogar Van der Vaart Birsa Stekelenburg Brecko De Zeeuw Huntelaar Novakovic Jokic Kirm Ooijer Mörec Heitinga Seedorf Van Persie Lavric Koren Handanovic Stand groep C Roemenië 9-23 (18-5) j Nederland 9-20 (11-3) Bulgarije 9-18 (14-6) J Slovenië 10-11 (9-12) Albanië 9-10 (8-7) J Wit-Rusland 10-7 (11-19) Luxemburg 10-3 (2-20) Recordinternationals Oranje 1Edwin van der Sar* 'nog actief voor Oranje 2. Frank de Boer 3. Phillip Cocu 4. Mare Overmars 5. Clarence Seedorf* Edwin van der Sar Aron Winter Clarence Seedorf andere speelwijze nog niet opgege ven. Beide routiniers constateer den al eerder dat Oranje met de huidige spelers na de kwalificatie misschien met vier middenvelders moet gaan oefenen. Van Nistel rooij zou dan met Van Persie een aanvalsduo kunnen vormen. Bijko mend voordeel is dat Rafael van der Vaart in dat geval niet meer ge forceerd als buitenspeler hoeft te acteren. „Ik heb geen zin om daar nu al over te praten", herhaalt van Per sie. „We moeten woensdag van Slovenië winnen. Dat is het enige wat nu voor mij telt. Het maakt me dus ook niet uit of ik of Hun telaar als centrumspits begint. Ik laat me nergens door afleiden. Daar is die wedstrijd te belangrijk voor. Ook na de nederlaag tegen Roemenië is er nog niets aan de hand. Maar we moeten het nu niet weer laten afweten." Van Persie wil zich in het shirt van Oranje zo graag weer eens die aan valler van Arsenal voelen. „Vooral tijdens de thuisduels in Londen maken we heel snel duidelijk dat de tegenstander eigenlijk voor niets is gekomen. Er valt namelijk niets te halen. Dat gevoel moeten we toch ook in de beginfase van we wedstrijd aan de spelers van Slovenië kunnen geven. Het komt er helaas veel te weinig uit, maar het Nederlands elftal beschikt over PZC Willem Adriaansens bron CN en Rudy Boogert heel veel goede voetballers. Hope lijk kunnen we dat nu een keer la ten zien, want we hebben wel iets goed te maken." „Natuurlijk balen we wel eens wanneer we in de pers zo hard worden aangepakt. Soms is de kri tiek een beetje overdreven, maar helaas hebben de meeste journalis ten vaak gelijk. Het is vaak niet goed wat we hebben laten zien. Het moet beter, hopelijk woens dag tegen Slovenië al." Robin van Persie is realistisch over Oranje. „Soms is de kritiek een beetje overdreven, maar he laas hebben de meeste journalis ten vaak gelijk." door Dick Sintenie NOORDWIJK - De kater van de i-o-nederlaag tegen Roemenië was ook gisteren bij Oranje nog niet helemaal verwerkt. Klaas-Jan Huntelaar kreeg tijdens de trai ning een schop van André Ooijer, die van bondscoach Marco van Basten voor straf een rondje om het veld moest lopen. Het verweer van Ooijer: hij kreeg van Huntel aar twee keer een tik met de elle boog. Van Basten vond de opborrelende irritaties in de aanloop naar de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Slo venië wel verklaarbaar. „Zo'n over treding is niet goed te praten. Je kunt een ploeggenoot blesseren en daarmee dupeer je het team. Dat is niet professioneel, maar spe lers reageren de dagen na een ne derlaag nu eenmaal anders dan na een overwinning." Meer consequenties dan dat ene strafrondje heeft het gedrag van Ooijer niet, zei Van Basten. De 'Een beetje opportuun misschien, maar je moet het geluk opzoeken' bondscoach kreeg gisteravond op nieuw te kampen met tegenslag. Nigel de Jong (HSV) verliet het trainingskamp met een liesblessu re. Hij wordt vervangen door Or lando Engelaar van FC Twente. De bijna eensluidende conclusie dat het Nederlands elftal in de tweede helft tegen Roemenië on der zware omstandigheden tekort- kwam in de persoonlijke duels, werd gisteren door Van Basten be twist. „Het ontbrak ons niet aan strijdlust, want we hebben over het hele veld misschien net zoveel duels gewonnen als verloren. De reden van de nederlaag moeten we vooral zoeken in het feit dat we de tweede helft verzaakten om te blijven voetballen." Van Basten had het zijn spelers in de rust van het duel wél opgedra gen. „We hadden de wind mee en daarmee een troef in handen om Roemenië op eigen helft vast te zetten. Dan kun je het op zo'n veld ook eens proberen met een schot van dertig, veertig meter. Een beetje opportuun misschien, maar je moet het geluk opzoeken." De styliste Jil Buckeridge kijkt in je garderobe, geeft je persoonlijk kledingadvies en gaat speciaal voor jou shoppen; je krijgt een compleet nieuwe outfit t.w.v. 250 euro! Beantwoord de volgende vraag en maak kans op deze prijs: Welke strepen maken je silhouet langer en slanker? A) Horizontale strepen B) Verticale strepen SMS je antwoord als volgt naar het nummer 2002: Eerst het woord ACTIEMODE, dan je antwoord (A of B) en dan je woonplaats. Bijvoorbeeld: ACTIEMODE A Goes of ACTIEMODE B Goes Kijk voor de spelregels en meer info over mode op http://www.pzc.nl/mode

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53