Nog hoop op Sluis aan Zee Conflict op school Zierikzee Bewoners verliezen strijd tegen weg in Goes Allévo sluit uitleen van hulpmiddelen 2 DESIGN BRILLEN VANAF 169 Nederlandse Beatles-tributeband geeft concert in Oostburg Bemiddelingspoging op Pontescollege moet sfeer verbeteren. Gedegen voorstel moet raadsmeerderheid nog over de streep trekken. Rechtbank vindt dat bezwaarmakers geen belanghebbenden zijn. Zorgverlener gaat aan huis bezorgen in gemeente Borsele. Band speelt nummers tot in detail volgens het origineel. Rxo||f Ralph Lauren Red or De Aci monturen ZIERIKZEE - Een bemiddelaar moet de verhoudingen tussen directie en personeel op Pontes Pieter Zee man weer normaliseren. Deze wordt aangesteld op verzoek van het personeel. De verhoudingen tussen de medewerkers enerzijds en de directie en het bestuur an derzijds zijn verstoord. Aanleiding is een plan van rector A. Martens om twee onderdirec teuren in een andere functie te zet ten. Vooral de manier waarop dit plan is gelanceerd zette bij het per soneel kwaad bloed. In de ogen van de medewerkers hebben de twee directeuren geen eerlijke kans gekregen. De emoties liepen hoog op. „De medezeggenschaps raad heeft ons gezegd dat ze din gen anders zien", zegt voorzitter G. Bosman. „Er is veel gebeurd en er zijn veel emoties losgekomen." Het schoolbestuur heeft besloten in te gaan op het verzoek een be middelaar aan te stellen. De mede zeggenschapsraad wil niet reage ren. Volgens Bosman staat de be middelingspoging los van de zaak van de twee personeelsleden. Met hen wordt nog gesproken. door René Hoonhorst SLUIS - Initiatiefnemer Lex Verstra- eten heeft de verwezenlijking van Sluis aan Zee nog niet uit zijn hoofd gezet. Hij hoopt dat de meerderheid in de gemeenteraad zich volgende maand alsnog laat overtuigen door een goed en gede gen voorstel van burgemeester en wethouders. De fractievoorzitters van de coali tiepartijen lieten eind vorige week weten dat ze weinig voelen voor het creëren van een verbinding van het stadje Sluis met de zee. Ze door Frank Balkenende MIDDELBURG - In hun strijd tegen de aanleg van de verbindingsweg langs de toekomstige wijk Mannee in Goes, hebben 172 gezinnen uit het Goese Meer, Wilhelminadorp en het gehucht Tervaten gisteren bot gevangen bij de rechtbank in Middelburg. Volgens de meervou- vrezen niet alleen voor aantasting van het open landschap en verlies aan natuurwaarden, maar vinden ook dat de gemeente niet te veel hooi op haar vork moet nemen. Bovendien denken de coalitiepar tijen dat de bouw van driehon derd luxe huizen op wooneiland- jes te hoog is gegrepen voor Sluis. Daarnaast zijn ze bang dat de ge meente op termijn toch weer voor hoge onderhoudskosten moet op draaien. Verstraeten wuift zorgen en kri tiek weg. „Voor de natuur die ver dwijnt komt een nieuw krekenstel sel met eilandjes terug. Bovendien knappen we een schans op en zor gen we voor nieuwe wandel- en fietsroutes in het landschap." De dige kamer van de sector bestuurs recht zijn de bewoners geen direct belanghebbenden. Als straks de verbindingsweg - tus sen Oranjeweg en Manneeweg - in één ruk wordt aangelegd, vrezen de 172 gezinnen voor extra (sluip)verkeer door Wilhelmina dorp, het Goese Meer en Tervaten. Zij voorzien gevaarlijke verkeerssi tuaties. Ook wordt hun leefgenot aangetast, denken ze. Aan de vraag of hun zorg terecht is, kwam de rechtbank niet toe. vrees dat de kapitale villa's aan de straatstenen niet kunnen worden gesleten, waardoor de gemeente raad weer akkoord moet gaan met soberder huizen, is ook ongefun deerd, vindt hij. „Je kunt natuurlijk geen rijtjeshui zen neerzetten op de wooneilan- den. De raad hoeft niet bang te zijn dat projectontwikkelaars er tussenuit trekken als het niet alle maal voorspoedig loopt, omdat Van der Poel en Fundex in de streek zijn geworteld." De coalitiepartijen voelen weinig voor een verbinding van het stad je Sluis met zee. Ook denken ze dat de bouw van 300 luxe huizen op eilandjes te hoog is gegrepen. Eerst werd beoordeeld of de 172 ge zinnen die ageren tegen de weg, wel een direct belang hebben. Volgens de rechtbank niet. Ten eer ste omdat de dichtstbijzijnde be zwaarde op 450 meter afstand woont, ten tweede omdat nie mand vanuit zijn huis zicht heeft De rechtbank vindt omwonen- den van een weg langs de toe komstige wijk Mannee in Goes geen belanghebbenden. Hun be zwaar wordt niet behandeld. mm I M 1 tü 1H rl .,111 'Mi IC'?;" lil. 11 PZC Woensdag 17 oktober 2007 25 Volgens fractievoorzitter William Gijsel van Gemeentebelangen heeft de gemeente de afgelopen ja ren al zes tot acht ton in de voorbe reiding en plannen voor Sluis aan Zee gestoken. „Het zou toch meer dan zonde zijn als al die inspannin gen voor niets zijn geweest." Verstraeten wil niet speculeren over het bedrag dat Sluis kwijt is als de gemeente afziet van het am bitieuze plan. Maar opmerkingen dat het zonde zou zijn, komen hem vaker ter ore. „Ik hoor van aanhangers van alle partijen dat het niet doorgaan van Sluis aan Zee de streek pijn zou doen. Ik hoop maar dat die mensen goed worden vertegenwoordigd door ge meenteraadsleden." op het tracé voor de verbindings weg. Bovendien betwijfelt de meervoudige kamer of de extra verkeersbewegingen die de verbin dingsweg mogelijk met zich mee brengt, de leefomgeving van men sen in Tervaten, het Goese Meer en Wilhelminadorp aantast. „We zijn vandaag niet eens toege komen aan de inhoudelijke kant van ons verhaal. Daar gaf de recht bank ons geen kans voor", sprak een beteuterde woordvoerder T. Janse na afloop. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Thuiszorgorganisa tie Allévo sluit per 1 november het uitleenmagazijn voor hulpmidde len aan de Warande in Heinkens- zSnd. Voor klanten wordt het er al leen maar gemakkelijker op. Al lévo gaat in de gemeente Borsele de hulpmiddelen - van krukken tot rollators en rolstoelen - stan daard aan huis bezorgen. Het aan huis bezorgen of ophalen van de hulpmiddelen zal plaatsvin den op twee dagen in de week, op dinsdag en donderdag. Dit gebeurt op afspraak. Een afspraak kan wor den gemaakt via de zorgcentrale van Allévo in Goes, telefoonnum mer 0113-24.91.11. Zelf hulpmiddelen ophalen of te rugbrengen blijft mogelijk, maar inwoners van Borsele moeten dan wel naar Goes. Het dichtstbijzijn de uitleenpunt is te vinden aan het Hollandiaplein 1 in Goes. De openingstijden van de uitleen zijn van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur. Niet alleen het uitleenpunt aan de Warande middenin Heinkenszand sluit de deuren, ook het wijkge- bouw van Allévo gaat er weg. Dit verhuist per 1 december naar het woonzorgcomplex De Fonteyne in nieuwbouwwijk Over de Dijk. In De Fonteyne was niet genoeg ruimte voor het uitleenpunt. door Frank van Cooten OOSTBURG - Gillende jonge mei den waren de normaalste zaak van de wereld bij een optreden van The Beatles in de jaren zestig. De leden van The Fabulous Wanna- Beatles proberen hetzelfde voor el kaar te krijgen. Deze Nederlandse Beatles-tribute band speelt zaterdagavond in het Ledeltheater in Oostburg. De num mers worden tot in detail exact vol gens het orgineel gespeeld op de instrumenten die de Fab Four ook gebruikten. De bandleden waren nog niet eens geboren toen de we reld in de ban was van de Beatle- mania. De gemiddelde leeftijd van de groep is namelijk 24, dezelfde leeftijd die Paul, John, George en Ringo hadden op het hoogtepunt van hun carrière. De leden van de tributeband spre ken elkaar ook nog eens aan in het Engels met een vlekkeloos Liver- pools accent en ze treden op in de orginele Beatles-kleding van de ja ren zestig. Het concert begint om 20.15 uur en de toegang bedraagt vijftien eu ro. EYEWEAR Inclusief design 2 VOOR 1 Bij Specsavers krijg je 2 brillen voor de prijs van 1. Kies elke 2e bril met een montuur van dezelfde of een lagere waarde en dezelfde PENTAX standaard enkel voudige of varifocale glazen. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover! Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60 Dit aanbod geldt bij aankoop van een montuur v.a. 99.- of een design montuur v.a. 169.- met gratis PENTAX standaard enkelvoudige of met PENTAX standaard varifocale glazen v.a. 79.-. Voor extra glasopties gelden vaste toeslagen. Dit aanbod geldt voor één persoon Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. Kijk op www.specsavers.nl voor de dichtstbijzijnde winkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45