voor 'rustiek viersterrenhotel' X&S 'N57 bespaart schap geld' Middengebied Alleen aanleg van 'rondweg Serooskerke' zou al 'tonnen' kosten. Publiek welkom bij keuring politiehonden l'Escaut gaat brave huurders belonen Veel animo voor baan van burgemeester Kunstmarkt in het atrium van Ter Reede Seniorenraad geeft uitleg over instanties Rook- en roetschade bij brand in loods Goes W PZC Woensdag 17 oktober 2007 23 VLISSINGEN - De bewonersgroep Local Board uit het Middengebied in Vlissingen, onthult woensdag 24 oktober 'de eigen plek voor be woners van het Middengebied.' De plek is gevestigd in de voorma lige Ravensteinschool aan de Hoge- weg in Vlissingen. Wethouder E. Walrave-Troost opent het buurt huis om 11.30 uur. Verder zal er een ballonnenwedstrijd zijn, wor den er workshops gegeven en geeft wereldkampioen karate Ri chard Pluijgers om 13.30 uur een demonstratie karate. Local Boarder Hannie de Pooter nodigt Vlissingers uit naar de ope ning te komen. „De plek is voor be woners van het Middengebied be doeld, maar iedereen is uiteraard welkom op de opening. Na de ope ning wordt er elke donderdag in het gebouw vergaderd en wordt woensdag de inloopdag. Andere ac tiviteiten maken we later bekend." door Joeri Wisse MIDDELBURG - Het dagelijks be stuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden blijft bij het voornemen om 100.000 euro beschikbaar te stellen voor de aanleg van de nieu we N57. Waterschapsbestuurder Bert van de Hoef vindt dat het wa terschap er alle belang bij heeft dat de geplande weg in Veere wordt aangelegd. Want als het project zou worden afgeblazen, moet het waterschap diep in de buidel tas ten om bestaande wegen veiliger te maken. Zo zal, als er geen nieuwe N57 op het grondgebied van de gemeente Veere komt, het opwaarderen van de Kleine Putweg tot rondweg van Serooskerke noodzakelijk worden. „Die weg wordt nu al gebruikt als sluiproute. Het opwaarderen er van zou het waterschap tonnen gaan kosten", hield Van de Hoef de algemene vergadering van het waterschap voor. „En dan heb ik het maar niet over alle andere voordelen die de N57 voor het wa terschap oplevert, want dan zullen de verschillende partijen nog meer geld van ons willen zien", zei de gezworene. Een vijftal 'groene' leden van het algemene bestuur had eerder al la ten weten het niet eens te zijn met het voornemen om een ton bij te dragen aan het tekort van twintig miljoen. Ze zijn bang dat de nieu we N57 na de aanleg van een con- tainerterminal een aanzuigende werking heeft voor vrachtwagens, die schade toebrengen aan de na tuur en het toerisme. Ook vinden ze het niet netjes dat het waterschap publiekelijk de ge meente Veere onder druk heeft ge zet om ook bij te dragen aan het te kort, een voorwaarde voor het wa terschap om de 100.000 euro te sponsoren. Die voorwaarde moet in de ogen van Van de Hoef echter overeind blijven, omdat dan 'een sterk signaal vanuit de regio' rich ting de minister van Verkeer wordt gegeven. Verder reageerde Van de Hoef op de kritiek dat het waterschap niet mee dient te betalen aan een, de naam zegt het al, rijksweg. „In ver- keersland is het normaal dat alle partijen een duit in het zakje doen. Wij zijn ook blij als andere partijen meebetalen aan een fiets pad dat feitelijk van ons is." Overigens benadrukte Van de Hoef dat het algemeen bestuur het laatste woord heeft over de sponso ring. Hij wilde dat moment echter uitstellen tot alle voorwaarden aan de 'subsidie' zijn voldaan. Het waterschap is beter uit als de nieuwe N57 helemaal wordt aangelegd. Afstel zou betekenen dat bestaande waterschapswe gen moeten worden aangepakt. LEWEDORP - Tien deelnemers doen zaterdag mee aan de keuring van de Koninklijke Nederlandse Politie honden Vereniging. Honden en baasjes laten allerlei oefeningen zien: onder meer bewaken en het tot staan brengen van een verdach te. Publiek is welkom vanaf 9.00 uur op het terrein van politiehon denvereniging Walcheren aan de Pietweg in Lewedorp. VLISSINGEN - Klanten van woning corporatie l'Escaut in Vlissingen die elke maand keurig hun huur betalen of die actief zijn bij een klankbordgroep, mogen daar van l'Escaut voor beloond worden. Hoe precies, daar is ze nog niet uit. Daarom heeft ze sinds gisteren een klantenpanel. Tien willekeuri ge Vlissingers denken met de cor poratie mee over een bonussys teem. WISSENKERKE - Tweeëndertig men sen willen burgemeester van Noord-Beveland worden. Dat heeft de provincie bekendge maakt. Het gaat om 29 mannen en drie vrouwen, van wie elf CDA' ers, negen WD'ers, twee PvdA' ers, vier SGP'ers en twee CU'ers. De kandidaten zijn tussen de 36 en 79 jaar oud. Twintig sollicitan ten bekleden al dan niet fulltime een politiek-bestuurlijke functie. VLISSINGEN - Dertig Zeeuwse kun stenaars laten komend weekeinde hun werk zien in het atrium van zorgcentrum Ter Reede in Vlissin gen. Al het werk is te koop. Wethouder C. Seijbel opent de markt zaterdag om 11.00 uur. Be zoekers kunnen er dan tot 17.00 uur terecht. Op zondag is de markt van 10.00 tot 16.00 uur geo pend. MIDDELBURG - De Seniorenraad Middelburg geeft morgen uitleg over instanties, hoe ze werken en op welke voorzieningen mensen recht hebben. Uitgelegd wordt hoe een persoonsgebonden budget werkt, wat de WMO-adviesraad doet en wat de seniorenraad zelf doet. Wethouder A. de Vries legt uit wat de gemeente voor senioren doet. De bijeenkomsten zijn in het Palet in Middelburg-Zuid. Meer in fo: 0118-618635. GOES - In een loods op bedrijven terrein De Poel in Goes is gister nacht rond vijf uur een auto in brand gevlogen. Hoe dat kon ge beuren, is niet bekend. De brand weer rukte met drie wagens uit en wist te voorkomen dat andere goe deren in de loods vlam vatten. Gas flessen werden weggehaald om te voorkomen dat ze zouden ontplof fen. In de hele loods is sprake van rook- en roetschade. iiigfttagj ,AI jarenlang ligt de Botterbar als een 'slechtlopend' horecaschip op het droge. De nieuwe eigenaar wil er een hotel bouwen. Omwonenden pikken dat niet: „Het was een begrip bij de wandelaar die daar 's avonds rustig een glaasje ging drinken en gezelschapsspelletjes deed." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43