Hulp bij Zichtbaar Fit op het Stadhuisplein invullen formulier Meerderheid in raad Hulst tegen verhuizing naar de binnenstad. Vrijwillige adviseurs in Hulst helpen gratis met papierwinkel. Candye Kane treedt op in Porgy Bess SLZ geeft cursus over onderhoud boerenerf Travestiesterren passeren revue in Sas Jongerenplasa helpt jeugd vakantie door Zonneschool houdt actie voor voedselbank Z PZC Woensdag 17 oktober 2007 25 Bieb blijft in Den Dullaert door Harold de Puysseleijr HULST - De bibliotheek mag niet verhuizen van gemeenschapscen trum Den Dullaert aan de Sport- laan in Hulst naar de binnenstad. Dat is het standpunt van een meer derheid in de gemeenteraad van Hulst. Alleen de eenmansfractie van de WD toonde zich bij de adviseren de vergadering van de raadscom missie Samenleving warm voor stander van de verplaatsing van de bibliotheek naar het centrum. De fracties van Groot Hontenisse en de PvdA beraden zich nog op hun definitieve standpunt, maar de stellingname van de andere frac ties was overduidelijk. „Wij zullen vierkant voor het plan gaan liggen om de bibliotheek weg te halen uit Den Dullaert", zei Richard Ber tram (Progressief Hulst). Zijn groe pering vindt het onvoorstelbaar om eerst te investeren in de bouw van een nieuwe sporthal bij Den Dullaert om vervolgens leegstand in het gebouw te creëren door de bibliotheek daar weg te halen. „Wij zijn ook absoluut tegen de verhuizing van de bibliotheek en willen die in Den Dullaert hou den", stelt Stan de Bakker (Alge meen Belang). Ook de woordvoer ders van het CDA, de SP en Groot Hulst lieten weten dat hun fracties tegen de verhuizing zijn. Een van Voor het plan van het college om de bibliotheek in Hulst te verhuizen van Den Dullaert naar de binnenstad bestaat geen politiek draagvlak. de argumenten voor Groot Hulst is volgens Jan Cooijmans dat er in de binnenstad betaald moet wor den geparkeerd. De stemverhouding tussen voor- en tegenstanders van de verhui zing valt zelfs als Groot Hontenis se en de PvdA de kant van de WD kiezen nog uit in het voor deel van de tegenstanders. Bij de behandeling van de con cept-bibliotheekvisie viel verder de grote eensgezindheid op onder de raadsfracties over de biblio theekvoorziening in de dorpen waar geen vaste bibliotheek is. De fracties vinden de biblioservicebus zonder meer een goede vervan ging voor de bibliobus die nu in die dorpen komt. De biblioservice bus is een bibliotheekbus met extra's zoals een geldautomaat en een loket waar je postzegels, strip penkaarten en treinkaartjes kunt kopen. Een aantal fracties, waaronder de SP en Groot Hontenisse, vroeg zich wel af of het college van bur gemeester en wethouders niet te hard van stapel loopt door het con tract voor de bibliobus op te zeg gen per januari 2009. door Sheila van Doorsselaer HULST - Er is hulp voor inwoners van de gemeente Hulst die niet uit de voeten kunnen met formulie ren van allerhande instanties, moeite hebben met het aanvragen van voorzieningen of subsidies en van wie de administratie een rom meltje is. Zij kunnen vanaf vandaag een be roep doen op zes zogenoemde bur geradviseurs, deskundige vrijwilli gers die hun hulp gratis aanbie den. Het instellen van burgeradvi seurs is een initiatief van Stichting Welzijn Hulst in samenwerking met het Algemeen Maatschappe lijk Werk. De service is bedoeld voor iedereen die wel wat hulp kan gebruiken met de papierwin kel. De burgeradviseurs wagen zich niet aan complexe inkomens- en bestedingsproblematiek, schul den of psycho-sociale problemen. Dit blijft de verantwoordelijkheid van de professionele organisaties. Ook vullen ze geen belastingfor mulieren in. In de regel worden hulpvragers doorverwezen naar de burgeradviseurs door professione le instanties op het gebied van wo nen, welzijn en zorg. De zes deskundige vrijwilligers (vier mannen, twee vrouwen) wor den begeleid door een professione le medewerker van Stichting Wel zijn Hulst. Via de stichting is ook meer informatie te krijgen over het project burgeradvisering via 0114-315513. TERNEUZEN - De Amerikaanse blueszangeres Candye Kane staat zaterdag op het podium van Porgy Bess in Terneuzen. De zangeres heeft bij leven al een schier legen darische naam opgebouwd. Ze toert sedert 1992 over de wereld en won al zeven keer de San Diego Music Award. Ze heeft inmiddels acht cd's op haar naam staan, in clusief haar nieuwe album Guit- ar'd and Feathered. In het voorpro- gramma speelt Jive for your Life. L Het concert begint om 21.30 uur. BIERVLIET - De Stichting Land schapsbeheer Zeeland (SLZ) ver zorgt dit najaar een leergang over het inrichten van boerderijen en het op streekeigen wijze verzorgen van erven. De theorieavonden staan gepland op 12, 19 en 26 november en een excursiedag op 24 november. De cursus is in het dorsphuis in Bier vliet en begint telkens om 19.00 uur. Belangstellenden dienen zich voor 5 november aan te melden bij SLZ in Goes: 0113-230936. SAS VAN CENT - De travestierevue La Vie en Rose staat zaterdaga vond in de Vlaanderenhal in Sas van Gent. Het programma begint om 20.00 uur. De revue draait in middels al tien jaar, met optredens in verschillende Europese landen. Het ensemble onder leiding van travestiester Liza Richards brengt een wervelend programma met on der meer parodieën op bekende zangeressen en musicals. Er zijn gastoptredens van onder anderen Jacco Ricardo. SAS VAN CENT - De Stichting Jonge renplasa Sas van Gent houdt in de herfstvakantie activiteiten voor de jeugd. Woensdag 24 oktober is er vanaf 19.30 uur Jumpstyle-contest in café Jeffrey's. Zondag 28 okto ber staat daar ook vanaf 13.00 uur kooivoetbal op het programma. En op zaterdag 3 november wordt halloween gevierd met een wan deltocht voor twaalf- tot en met achttienjarigen in Boekhoute. ■■1 Meer informatie is te vinden op www.jongerenplasa.nl TERNEUZEN - Vrije school De Zon neschool in Terneuzen houdt ook dit jaar weer een speelgoedactie voor de voedselbank. Vrijwilligers zorgen ervoor dat alles netjes inge pakt wordt, zodat de Sint en zijn zwarte Pieten op 4 of 5 december al het speelgoed kunnen afleveren bij de voedselbank. De inzame lingsactie loopt van 30 oktober tot 3 december. Het speelgoed kan doordeweeks tussen 8.30 en 15.00 uur naar De Zonneschool in Ter- neuzen worden gebracht. WÊmSÊmSBSÊ^ m» TERNEUZEN - Eigenlijk had de organisatie bij de ling, maar op het Stadhuisplein in Terneuzen Zorgsaam maakten dat weer goed, zodat er toch start van de 'Zichtbaar Fit Week' van zorginstel- bleek gisteren de deelname van personeel van ge- zestig mannen en vrouwen dansten, sprongen en ling Zorgsaam gehoopt op wat meer belangstel- meente en ING wat minnetjes. Medewerkers van huppelden op housemuziek, foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41