Met de juiste informatie wel, ja! Wilde staking bij Neckermann Uitgeslapen? DE HAARZAAK Hastens 7^ Burgeradvies MOOI HAAR VOOR IEDEREEN! Werknemers afdeling retouren ontstemd over werkomstandigheden. PZC Woensdag 17 oktober 2007 3 Naam: Henk Marijs, 51 jaar Beroep: visboer Wat doet het project voor de concurren tiepositie en het imago van Vlissingen? „Vlissingen is de laatste tijd goed aan de weg aan het timmeren en heeft al veel publiek getrokken met bijvoorbeeld het De Ruyterjaar. We moeten blijven groeien. Maar die problemen nu zijn natuurlijk geen reclame voor de stad. En dat vind ik, als Vlissinger in hart en nieren, erg jammer." Naam: A. van Sabben Beroep: geen Wie is er verantwoordelijk voor de problemen die zijn ontstaan? „Ik vind dat het hele college van burgemeester en wethouders verantwoordelijk is. Maar welke wethouder er nou precies de schuld heeft, dat is de vraag. Ze hebben zich niet goed laten informeren. Door deze affaire is mijn ver trouwen in de politiek in elk geval geschaad. Ik geloof lang niet alles meer van wat ze zeggen." Hastens Mega Store Breda Ettensebaan 17a (naast Kids Factory) Info: 0900 - 225 0 225 (Lokaal tarief) Naam: HJ. Uijl, 82 jaar Beroep: gepensioneerd, heeft 45 jaar bij De Schelde gewerkt. Wie is er verantwoordelijk voor de problemen die zijn ontstaan? „De gemeenteraad en het college. Ik vind ook dat Verhage eruit moet. Door het uitstellen wordt alles duurder, en de burger draait er voor op. Wat ze daar gaan bouwen is toch alleen voor tweeverdieners. Nee, de gewone man komt er niet meer aan te pas." Naam: Marga Vanbesien, 53 jaar Beroep: huisvrouw Welke voorzieningen moeten er worden gerealiseerd op het Scheldeterrein? „Betaalbare woningen voor de gewone man. Huizen worden namelijk veel te duur. En ik vind dat er winkels moeten komen die goed bereikbaar zijn, ook voor invaliden. Daar wordt veel te weinig rekening mee gehouden. Parkeergarages hoeven er niet meer bij, die hebben we wel genoeg hier in Vlissingen." Naam: Femke Vleesdraager, 38 jaar Beroep: zwemonderwijzer Moeten de historische gebouwen die op het Scheldeterrein staan in ere worden hersteld? „Ja, ik vind dat die gebouwen behouden moeten worden. Ze horen gewoon bij Vlis singen. Iedere stad heeft toch haar monumen ten? De extra kosten vooor het opknappen van die gebouwen moet de gemeente maar voor lief nemen, die horen er nu eenmaal bij." Naam: Sebastiaan Borghstijn, 26 jaar Beroep: laborant Was het schorsen van de betrokken ambtenaren een terechte beslissing? „De intentie is volgens mij goed, maar ik vraag me af of tien dagen wel genoeg is. Eigenlijk schiet je er niks mee op, want die ambtenaren zullen echt geen betere beslissingen gaan nemen door die schorsing. Het is zoals met de gevangenisstraffen in Nederland, die zijn ook veel te kort." Naam: Ronald Vonk, 55 jaar Beroep: fotograaf Wat moet de gemeente doen met het pro ject nu de kosten zo hoog blijken te zijn? „Ze moeten sowieso doorgaan met het pro ject. In aangepaste vorm, dat wel, maar afbla zen vind ik geen optie. Het is belangrijk dat er nu een sluitende begroting komt. Maar dan moeten ze eerst leren rekenen. Want ik weet niet hoe dat bij de gemeente is, maar bij mij is één plus één nog steeds twee." Naam: Juliette Verstraete, 54 jaar Beroep: oppasmoeder Moet wethouder Tineke Verhage vertrekken, gezien de huidige problemen? „Ja, ik vind dat Verhage moet opstappen. Er zijn te veel fouten gemaakt. Een normale werknemer zou in dat geval ook moeten vertrekken, dus waarom een wethouder niet? Trouwens, ik vraag me af voor wie al die woningen worden gebouwd. Ze bouwen heel Vlissingen vol, maar verkopen weinig." Moeten de oude historische gebouwen van de Scheldewerf behouden blijven? Ja 68% F-r, Nee I28% 1 Geen mening 5% Heeft de gemeente terecht een aantal betrokken ambtenaren geschorst? Ja 134% .-y; ---F71 Nee ramc3s«aB5asi Geen mening 131% I In welke mate bent u het eens met de volgende stellingen? Eens I Neutraal Oneens I Geen mening Verantwoordelijk wethouder Tineke Verhage moet vertrekken. 19% Het project Scheldekwartier is belangrijk voor de concurren tiepositie van Vlissingen t.o.v. 1 17% Middelburg en Goes. s% 20% De problemen rond het Scheldekwartier zijn schadelijk voor het imago van Vlissingen. 16% De gemeente Vlissingen gaat in dit project on verantwoord om met gemeenschapsgeld. Wie is verantwoordelijk voor de pro blemen rond het Scheldekwartier? 1) Heel college B en W 55% 2) Gemeenteraad 44% 3) Betrokken ambtenaren 41% 4) Betrokken wethouder 40% Tineke Verhage 5) Geen mening 13% 6) Iemand anders 9% meerdere antwoorden mogelijk percentages zijn afgerond PZC Rolant Quist, Donja Odijk foto's Ruben Oreel COMMENTAAR De inwoners van Vlissingen zijn opvallend nuchter over de affaire Scheldekwartier. Alle ophef over het exploitatietekort bij de ontwikkeling van dit stadsdeel vertroebelt de blik niet. In een opinieonderzoek van deze krant geven de Vlissingers hun bestuur een helder advies: stel de ambities bij tot een aanvaardbaar kostenniveau en ga door. Een ruime meerderheid wil daarbij de resterende oude gebouwen behouden. Duidelijkheid troef Deze uitkomst is een aansporing om de plannen voor het Scheldekwartier snel aan te passen en te gaan bouwen. Minder eensgezind is men over de politieke gevolgen en over de vraag of ambtenaren terecht zijn geschorst. Hoewel het gemeentebestuur vaker de schuld krijgt dan de ambtenarij, zijn de ondervraagden relatief mild voor de verantwoordelijke wethouder Tineke Verhage. De raadsleden krijgen net zo vaak de zwartepiet. Maar de meeste verwijten gaan naar het gehele college van B en W. Ook wijzen nogal wat inwoners op de rol van eerdere bestuurders. Deze uiteenlopende geluiden Ieren de politiek weinig. Hooguit dat het onverstandig lijkt om weer nieuwe mensen op dit lastige dossier te zetten. Het wachten is nu op meer inzicht in de behandeling van de ambtenaren. Een rapportage hierover zal binnenkort bepalen of in het Vlissingse stadhuis het mes definitief van tafel kan. 11 11 Haarwerk specialist De Haarzaak "DE ZAAK" voor personen die een oplossing zoeken voor hun haarprobleem.... Professioneel advies voor dames, heren en kinderen. Ons specialisme bestaat uit: Haarwerk op maat, uitgebreide keuze in trendy en klassieke pruiken, afgestemd op uw persoonlijkheid en naar uw eigen wensen. Nanogen, haarverdikkers haarverzorgers vezels die de doorschijnendheid van dun haar camoufleren. Extensions van echt haar om zelf te bevestigen. Erkend leverancier zorgverzekeraars. Haarwerk op maat voor dames, heren Kinderen Het Zand 53 4576CB Koewacht 0114 - 36 14 94 (zvl. 5 km nabij Axel) Behandeling, gitslujtencf volgeps telefonische afspraak! door Sheila van Doorsselaer SINT-JANSTEEN - Bij postorderbe drijf Neckermann in Sint-Jansteen hebben gistermiddag de medewer kers van de retourenafdeling een paar uur het werk neergelegd uit onvrede over de werkomstandighe den. De wilde staking brak uit in de middagpauze. De, circa dertig me dewerkers waren ontstemd over het feit dat het hen verboden is nog langer koffie te drinken en te eten op de werkvloer. Zij moeten hiervoor de kantine benutten in hun koffiepauze van een kwartier. De medewerkers vinden de pauze te kort omdat de kantine te ver van de werkplek is gelegen. Daar naast zijn er strubbelingen omdat de radio op een verkeerde zender is afgesteld en is er onvrede over een tussendeur die op gezette tij den afgesloten is. Neckermann-direct.eur Peter van Laere heeft de situatie door mid del van toezeggingen kunnen sus sen. „Er mag weer koffie gedron ken worden op de werkvloer en voor die radio en die tussendeur vinden we vast een oplossing. Ik vind het wel jammer dat de mede werkers hun heil hebben gezocht in de werkonderbreking." Om twee uur was iedereen weer aan het werk. FNV Bondgenoten is van de wer konderbreking op de hoogte ge bracht, maar steunde de wilde ac tie niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3