Tea in Ut Impje in Groede Hongerige hertogin bedenker van High Tea The Beatles herleven in Oostburg [Spuiplein Breskens binnen jaar af Peuterkunst in bibliotheek Entry Deuren Veel kandidaat-burgemeesters z lOok als subsidie l uitblijft, wordt hard doorgewerkt aan plein. Austria door Frank van Cooten j GROEDE - De geschiedenis van de 1 High Tea gaat terug naar Barba dos, een voormalige kroonkolonie van Engeland. Het oude Engelse gebruik uit de slaventijd ontstond begin negentienhonderd. De herto gin van Bedford bezat op Barba- door René Hoonhorst j SLUIS - Het dorpshart van Bres- kens is volgend jaar september he lemaal opgeknapt. I Sierbestrating en een parkeer plaats om en bij drie, nieuwe win- I kels - een Plus-supermarkt, een I Blokker en een Bruna. Een prach tig met sierbogen en sfeervol straatmeubilair versierd middenter rein én een van nieuwe riolering I en bestrating voorziene Grote Ka- l de en Scheldekade. I Beleidsambtenaar Jan Schaalje be- lloofde de leden van de commissie •ruimte gisteravond dat het Spui- fcplein van het vissersdorp binnen leen jaar helemaal klaar is. Bressi- fcander Luciën van den Broecke ^Kelder Zeeuws) was blij met die ^fczegging, maar durfde nog niet ^■emaal te geloven dat 'zijn dorps- ^fttrum' in september 2008 er dos een grote suikerrietplantage. De hertogin kreeg altijd lekkere trek rond een uur of drie 's mid dags. Zij vond de tijd tussen de lunch en het diner te lang en no digde vrienden en vriendinnen uit om met haar thee te nuttigen met hapjes daarbij. Dit werd al snel echt als een plaatje bij ligt. „Ik schiet je dood als het geen waar is", flapte hij eruit. Schaalje zag er geen doodsbedreiging in, maar concludeerde nuchtertjes dat dat voor zowel de afslanking van hem zelf als die van het ambtelijk appa raat niet zo slecht zou zijn. De beleidsambtenaar, die het woord voerde bij afwezigheid van wethouder Henk Luijendijk, be streed overigens dat het opknap pen van het Spuiplein op de tocht heeft gestaan. Het geld voor de re novatie is gereserveerd en beschik baar. De gemeente probeert slechts om nog vier ton subsidie voor de verfraaiing van het plein te krijgen. Of dat cadeautje er komt, wordt tussen Sinterklaas en Kerstmis duidelijk. Omdat intus sen toch pas aan het eind van de winter aan de opknapbeurt kan worden begonnen, treedt er geen verdere vertraging op, betoogde Schaalje. Hij meldde dat de volgorde van de werkzaamheden op verzoek van door haar vriendinnen nagedaan en zo ontstond de High Tea. Een High Tea bestaat uit verschil lende soorten thee, muffins, sco nes met clotted cream, trifle (een soort cake met zoete sherry en rood fruit) en verschillende soor ten sandwiches. de winkeliers, 'waar we altijd mee hebben overlegd', wel iets is veran derd. Zo gauw de bouw van de drie winkels gereed is, moet het parkeerterrein gebruiksklaar zijn en de paden tussen en om die win kels heen in orde. De verfraaiing van het middenterrein komt ver volgens vóór het herstraten van de Grote Kade en de Scheldekade. Schaalje: „We leggen nieuwe riole ring aan in de Grote Kade en Schel dekade, maar werken vervolgens eerst het middenterrein af alvo rens de nieuwe bestrating wordt aangelegd." Met een beetje geluk is het plein dus voor het hoogseizoen al klaar. Direct erna moeten ook de twee aanvoerroutes er naartoe er weer picobello bijliggen, zegde Schaalje dus toe. Ambtenaar ziet 'doodsbedrei ging' meer als suggestie om af te vallen én kosten van het gemeentelijk apparaat te druk ken. Alles wat bij een High Tea wordt geserveerd, moet in principe vast te houden zijn tussen 'vinger en duim'. Het zijn dus vooral kleine hapjes. Thee is uiteraard een essentieel on derdeel. De beste thee wordt gezet in een porseleinen pot. WISSENKERKE - Tweeëndertig men sen willen burgemeester van Noord-Beveland worden. Dat zegt de provincie. Het gaat om 29 mannen en drie vrouwen, waarvan 11 CDA'ers, ne gen WD'ers, twee PvdA'ers, vier SGP'ers en twee mensen van de door Frank van Cooten OOSTBURG - Gillende jonge mei den waren de normaalste zaak van de wereld bij een optreden van The Beatles in de jaren zestig. De leden van The Fabulous Wanna- Beatles proberen hetzelfde voor el kaar te krijgen. Deze Nederlandse Beatles-tribute- band speelt zaterdagavond in het Ledeltheater in Oostburg. De num mers worden tot in detail exact vol gens het orgineel gespeeld op de instrumenten die de Fab Four ook gebruikten. De bandleden waren nog niet eens geboren toen de wereld in de ban was van de Beatlemania. De ge middelde leeftijd van de groep is namelijk 24, dezelfde leeftijd die Paul, John, George en Ringo had den op het hoogtepunt van hun carrière. De leden van de tribute- band spreken elkaar ook nog eens aan in het Engels met een vlekke loos Liverpools accent en ze tre den op in de orginele Beatles-kle- ding van de jaren zestig. Het con cert begint om 20.15 uur en de toe gang bedraagt vijftien euro. TERNEUZEN - In de bibliotheek aan de Oostkant in Terneuzen is vanaf vrijdag 19 oktober een tentoonstel ling van 'peuterkunst' te zien. De kunstwerken zijn gemaakt door 17 bezoekertjes van peuterspeelzaal de Binnenstappertjes. Het gaat om voornamelijk grote lijsten met schilderingen van verf, zand, lijm, waterverf, knikkerverven, verven met een stok en plakwerkjes. „Bij peuters gaat het nog niet zozeer om het eindresultaat, maar om de beleving en ontdekking van het materiaal", zeg leidster Lenie van Ruth. „Daarom heb ik ze met veel verschillende materialen laten ken nismaken." De expositie duurt mi nimaal een maand. www.deuren.nl gozicht Christenunie. Van vier mensen is de politieke overtuiging niet be kend. De leeftijd van de kandidaten ligt tussen de 36 en 79 jaar. Twintig sollicitanten bekleden al dan niet fulltime een politiek-be- stuurlijke functie. Sfeervolle paneeldeuren, zeer aantrekkelijk geprijsd ■Geef met de Entry een eigen gezicht aan uw interieur. Functie, kleur, licht, variatie en karakter ;Zijn de Vijf Plussen van de Entry Deuren en persoonlijke sfeer geeft aan Qj IHoge 5 jaar garantie Ga voor een bijpassende deurkruk en deurlijst of talrijke andere mogelijkheden Bijpassende deurkrukken en deurlijsten Hl iKeuze uit 5 modellen- Nenngweg 2 4501 PB Oostburg Telefoon: 0117 -45 22 61 Fax:0117-45 46 64 Website: www.belderok.nl E-mail: telcfigrQkffbelderok.nl een eigen foto's Wim Kooyman Astrid Schipper over haar theehuisje: „Aan het gebouw hoefde ik niet veel te doen. Het zijn de spulletjes die de sfeer maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39