Zeeland Verstraeten Genieten van een echte High houdt hoop Sluis aan Zee CA Verwerker oud papier heeft geen problemen met folie rond folders Burght en Ledel niet te koppelen Droom van Astrid Schipper gaat in vervulling. Gedegen voorstel moet raadsmeerderheid nog over de streep trekken. You Yaris. A perfect team! 2.250.- CAPPENDIJK TOYOTA Bitterballen Inwoners verwijderen plastic voor ze folders in papierbak doen. 22 Woensdag 17 oktober 2007 PZC door René Hoonhorst SLUIS - Initiatiefnemer Lex Verstra eten heeft de verwezenlijking van Sluis aan Zee nog niet uit zijn hoofd gezet. Hij hoopt dat de meerderheid van de gemeenteraad zich volgende maand alsnog laat overtuigen door een goed en gede gen voorstel van burgemeester en wethouders. De fractievoorzitters van de coali tiepartijen lieten eind vorige week weten dat ze weinig voelen voor het creëren van een verbinding van het stadje Sluis met de zee. Ze vrezen niet alleen voor aantasting van het open landschap en verlies aan natuurwaarden, maar vinden ook dat de gemeente niet te veel hooi op haar vork moet nemen. Bovendien denken ze dat de bouw van driehonderd luxe huizen op wooneilandjes te hoog is gegrepen voor Sluis en zijn ze bang dat de gemeente op termijn toch weer voor hoge onderhoudskosten op draait. Verstraeten wuift zorgen en kri tiek weg. „Voor de natuur die ver dwijnt komt een nieuw krekenstel sel met eilandjes terug. Bovendien knappen we een schans op en zor gen we voor nieuwe wandel- en fietsroutes in het landschap." De vrees dat de kapitale villa's aan de straatstenen niet kunnen worden gesleten, waardoor de gemeente raad weer akkoord moet gaan met soberder huizen, is ook ongefun deerd. „Je kunt natuurlijk geen rij tjeshuizen neerzetten op de woon- eilanden. De raad hoeft niet bang te zijn dat projectontwikkelaars er tussenuit trekken als het niet alle maal voorspoedig loopt, omdat Van der Poel en Fundex in de streek zijn geworteld." Volgens fractievoorzitter William Gijsel van Gemeentebelangen heeft de gemeente de afgelopen ja ren al zes tot acht ton in de voorbe reiding en plannen voor Sluis aan Zee gestoken. „Het zou toch meer dan zonde zijn als al die inspannin gen voor niets zijn geweest." Vers traeten wil niet speculeren over het bedrag dat Sluis kwijt is als de gemeente afziet van het ambitieu ze plan. Maar opmerkingen dat het zonde zou zijn, komen hem va ker ter ore. „Ik hoor van aanhan gers van alle partijen dat het niet doorgaan van Sluis aan Zee de streek pijn zou doen. Ik hoop maar dat die mensen goed worden vertegenwoordigd door gemeente raadsleden." W* Lex Verstraeten blijft hopen op Sluis aan Zee. De gemeenteraad is echter bang voor aantasting van het landschap en verlies aan natuurwaarden. De Yaris is zo'n auto die het hééft. Alsof je elkaar al jaren kent. Combineer je dat vertrouwde gevoel met opwindende looks, dan heb je een geweldige partner. Neem bijvoorbeeld de Yaris S-Line: stoer, sportief en super luxieus. Het S-Line pakker (waarde 3.240,-) met o.a. zwart lederen bekleding met rode of blauwe accesoires, 16 inch Voordeel Yaris 5 Line lichtmetalen velgen, dakspoiler en aluminium sportpookknop, kost slechts 990,-. Een voordeel van 2.250,-. En mét de maximale 5 sterren in de Euro NCAP crashtest. Dus wie doet je wat? Maak snel kennis met elkaar bij de Toyota-dealer en ervaar zelf hoe het voelt. You Yaris. A perfect team! TODAY TOMORROW TOYOTA Mr. F.J. Haarmanweg 58 TERNEUZEN 4538 AS Terneuzen Tel.: 0115-617751 ZEEUWSE ALMANAK Het moest gezellig en beredruk worden, het verjaardagsfeest van een nu dan zestienjarige uit Goes. De garage moest helemaal worden leeggehaald. Hét moest daar gebeu ren. Vooraf vonden stevige onderhande lingen plaats, over de hoeveelheid bier. Wat de ouders wilden schen ken, was uiteraard te weinig. Zij door Frank van Cooten CROEDE - De blik van Astrid Schip per uit Schoondijke viel bij een rondleiding door het Slijkstraatje in Groede op het leegstaande pandje nummer 5. Ze zag haar droom werkelijkheid worden. Een theehuisje voor de originele Engel se High Tea. In de afgelopen jaren had ze al veel spulletjes verzameld zoals ge borduurde tafelkleedjes en diverse porseleinen theepotjes. Allemaal in die typische Engelse stijl. Adri Oosterling van Stichting Het Vlaemsche Erfgoed reageerde en thousiast. „Een theehuisje past per fect in al die bijzondere sfeertjes die we in het Slijkstraatje hebben." De van oorsprong Schiedamse maakte voor een gezelschap van vijftien personen, deze groep was bij elkaar gezocht door Oosterling, een soort van 'proef High Tea. Het gezelschap liet zich de gerecht jes zoals hartige taartjes, scones met clotted cream, sandwiches zalm en komkommer en lemon- cake goed smaken. „Het voelde wel als een soort test. Ze vulden immers allemaal een evaluatiefor mulier in. 't Was best spannend om deze formulieren te lezen maar gelukkig waren ze allemaal enthousiast." Het licht stond op groen voor het theehuisje. Schipper ging enthou siast aan de slag met het scheppen 'Het theehuisje past perfect in de verschillende sfeertjes van het Slijkstraatje' van het typische Engelse sfeertje in het pandje nummer 5. Dat is ge lukt. In totaal 26 mensen kunnen van een High Tea genieten in Ut Impje zoals het theehuisje inmid dels heet. Impje is synoniem voor het hekje voor het pandje. „Aan het gebouw hoefde ik niet Met allerlei details wordt het theehuisje ingericht. Tip? redactie@pzc.nl wonnen. Wel kwamen er heel veel bitterballen. Tegen elf uur kwam pa weer met een grote schaal bin nen. „Wie wil er nog...?" De zak lantaarn van een politieagente scheen in zijn gezicht. Er waren klachten uit de buurt, niet over ge luidsoverlast, maar over-jawel - belletje lellen. Het blijven toch kin deren. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De verwerker van oud papier ZOPC ondervindt geen onoverkomelijke problemen van de plastic folie waarin steeds meer folders en huis-aan-huis re clame wordt verpakt. De gemeen te Terneuzen ziet dan ook geen aanleiding deze problematiek lan delijk aan te kaarten bij de Vereni ging Nederlandse Gemeenten. Het college van Terneuzen ant woordde dat op vragen van raads lid Pim Broekhuysen (Eigen lijst). Die signaleerde dat de overbodige verpakkingen niet goed voor het milieu zijn. Mensen die de folders niet willen lezen moeten er wel het plastic vanaf halen alvorens ze in de papierbak te dumpen. Broek huysen zei de indruk te hebben dat dit vaak niet gebeurt. Bij ZOPC wordt het folie handmatig verwij derd uit het oud papier en als rest afval vervoerd naar de verbran dingsoven. De hoeveelheid is be perkt. Kennelijk verwijderden de meeste bewoners de folie voordat ze de folders in de papierbak depo neren. Het bedrijf dringt er wel op aan om hier in de gemeentelijke in formatierubriek op te blijven wij zen. Verwerker ZOPC treft weinig plastic folie aan tussen oud papier. Volgens de gemeente Terneuzen is er dus geen probleem met folie rond folders. veel te doen. Het zijn de spulletjes die de sfeer maken." Dochter Leanne schenkt het porse leinen theekopje nog eens vol met dampende vruchtenthee. Zij helpt haar moeder in de keuken. Astrid maakt alles zelf. Ze gebruikt veel streekproducten. Zoals fruit van de Catharinahoeve in Waterland kerkje en meel van de molen in Schoondijke. Ook bevat haar High Thea Zeeuwse invloeden. Wat te denken van een Zeeuwse walnoot muffin of een krentenboltaart (een soort Groese paptaart). Elke eerste zaterdag van de maand houdt ze een High Tea in rozen- stijl. Rozenthee en diverse hapjes waarbij de rozen een terugkerend thema vormen. Elke derde zater dag van de maand is een landelijke theetafel, geïnspireerd op de High Tea maar robuuster van karakter. Een High Tea in Ut Impje bestaat uit twee, drie of vier gangen. De eerste gang is bijvoorbeeld een pot thee met twee soorten sandwiches en hartige taart. De tweede gang is een andere soort thee met scones met clotted cream en twee home made jams en de derde gang is weer een andere thee met zoetig heden als lemoncake en brownies. Toen Adri Oosterling de eerste keer binnenkwam, dacht hij op be zoek te zijn bij een Engelse dame. „Het is echt een prachtig sfeertje. We bieden ook arrangementen aan. Een High Tea in combinatie met bijvoorbeeld een museumbe- zoek of een dorpswandeling. Dat is ook de kracht van Het Vlaemsch Erfgoed." Ook worden arrangementen op maat gemaakt. Een veertigjarig hu welijksfeest wordt bijvoorbeeld ge vierd met een High Tea in Ut Impje en sluit na een rondleiding af met een biertje in een nog te openen brouwerij. Aan deze bier brouwerij achter de erfgoedwinkel wordt momenteel druk gewerkt. „Bier wordt nog echt op ambachte lijke wijze gebrouwen. Hop wordt verbouwd op de Catharinahoeve", vertelt Oosterling. Theehuisje Ut Impje wordt zater dag geopend. Het is tevens de der de zaterdag van de maand dus is re serveren voor de landelijke theeta fel mogelijk. 1 OOSTBURC - Het nieuwe Oostburg- se verzorgingshuis De Burght wordt niet aan het Ledeltheater ge koppeld. Het samenvoegen van beide gebouwen is niet alleen moeilijk doordat de Schouwburg straat ertussenin staat, maar is ook te duur. De gemeente bekeek samen met de VW, Stichting Ledeltheater, Woongoed Zeeuws-Vlaanderen en Woonzorg West-Zeeuws-Vlaande- ren of het zorgcentrum huisves ting kon bieden aan de 'backoffice' van het VW. Ook werd gedacht aan een grand café als 'trait-d' union' tussen de Burght en het Le del. Het café zou zowel recreatie- zaal voor het zorgcentrum als ont- haalkamer voor theater en bio scoop moeten zijn. Die oplossing is praktisch onhaalbaar én erg kost baar. Het blijft wel de bedoeling de nieuwe Burght - de sloop van het oude zorgcentrum moet nog: dit najaar beginnen - in te passenj in het Plan Centrum Oostburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38