'N57 bespaart schap geld' Gemeente Tholen moet veel meer glas ophalen Samenwerking bij brandweer waar kan 2 DESIGN BRILLEN VANAF 169 Pieter Zeeman roept de hulp van een bemiddelaar in Verhoudingen op Zierikzeese school ernstig verstoord. Alleen aanleg van 'rondweg Serooskerke' zou al 'tonnen' kosten. PvdA'er Nieuwenhuis pleit voor meer bakken en beter bewustzijn. Korpsen in Zeeland werken bij inkoop al zo veel mogelijk samen. l'Escaut gaat brave huurders belonen Automobilist rijdt door na veroorzaken ongeluk PoLolfRALPH Lauren Ked or DgacI B PZC Woensdag 17 oktober 2007 25 zierikzee - Een bemiddelaar moet de verhoudingen tussen directie en personeel op de Pontes Pieter Zeeman-school in Zierikzee weer normaliseren. Deze wordt aange steld op verzoek van het perso neel. De verhoudingen tussen de mede werkers enerzijds en de directie en het bestuur anderzijds zijn ver stoord. Aanleiding is een plan van rector A. Martens om twee onderdirec teuren in een andere functie te zet ten. Vooral de manier waarop dit plan is gelanceerd, zette bij het perso neel kwaad bloed. In de ogen van de medewerkers hebben de twee directeuren geen eerlijke kans ge kregen. „De medezeggenschapsraad heeft ons gezegd dat ze dingen anders zien", zegt voorzitter G. Bosman van het schoolbestuur. „Er is veel gebeurd en er zijn veel emoties los gekomen." Het schoolbestuur heeft besloten in te gaan op het verzoek een be middelaar aan te stellen. De medezeggenschapsraad wil in houdelijk niet reageren. door Joeri Wisse middelburg - Het dagelijks be stuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden blijft bij het voornemen om 100.000 euro beschikbaar te stellen voor de aanleg van de nieu we N57. Waterschapsbestuurder Bert van de Hoef vindt dat het wa terschap er alle belang bij heeft dat de geplande weg in Veere wordt aangelegd. Want als het project zou worden afgeblazen, moet het waterschap diep in de buidel tas ten om bestaande wegen veiliger te maken. door Rob Paardekam tholen - De gemeente Tholen moet een flinke inhaalslag maken als het gaat om het inzamelen van glas. Dat schrijft PvdA-raadslid H. Nieuwenhuis in zijn glasbakkenno- titie. Volgens hem loopt Tholen ver achter bij andere gemeenten. Tholen haalt vijftien kilo glas per Zo zal, als er geen nieuwe N57 op het grondgebied van de gemeente Veere komt, het opwaarderen van de Kleine Putweg tot rondweg van Serooskerke noodzakelijk worden. „Die weg wordt nu al gebruikt als sluiproute. Het opwaarderen er van zou het waterschap tonnen gaan kosten", hield Van de Hoef de algemene vergadering van het waterschap voor. „En dan heb ik het maar niet over alle andere voordelen die de N57 voor het wa terschap oplevert, want dan zullen de verschillende partijen nog meer geld van ons willen zien", zei de gezworene. Een vijftal 'groene' leden van het algemene bestuur had eerder al la ten weten het niet eens te zijn met persoon per jaar op. De Beveland- se gemeenten doen dat beter. Rei- merswaal haalt zeventien kilo op, Noord-Beveland twintig en Kapel- Ie zelfs 23 kilo. Het is volgens Nieuwenhuis wel te verklaren waarom Tholen het rela tief slecht doet. In de gemeente staan veel minder glasbakken dan de landelijke richtlijn voorschrijft. Op elke 650 bewoners zou één bak moeten staan. Omgerekend moet Tholen er dan 38 hebben. De ge meente komt niet verder dan 21. het voornemen om een ton bij te dragen aan het tekort van twintig miljoen. Ze zijn bang dat de nieu we N57 na de aanleg van een con- tainerterminal een aanzuigende werking heeft voor vrachtwagens, die schade toebrengen aan de na tuur en het toerisme. Ook vinden ze het niet netjes dat het waterschap publiekelijk de ge meente Veere onder druk heeft ge zet om ook bij te dragen aan het te kort, een voorwaarde voor het wa terschap om de ton euro te sponso- Het waterschap is beter uit als de nieuwe N57 helemaal wordt aangelegd. Afstel zou betekenen dat bestaande waterschapswe gen moeten worden aangepakt. De oplossing is volgens de PvdA'er tweeledig. Er moeten simpelweg meer glasbakken komen en de ge meente zou zijn inwoners meer be wust moeten maken van het nut van recycling. Nieuwenhuis schreef zijn notitie, omdat hij grote moeite heeft met r*l De Thoolse PvdA'er H. Nieuwen- huis pleit in zijn glasbakkennoti- tie voor de Eendrachtweg in Tho- len-stad als proeflocatie voor een ondergrondse glasbak. ren. Die voorwaarde moet in de ogen van Van de Hoef echter over eind blijven, omdat dan 'een sterk signaal vanuit de regio' richting de minister van Verkeer wordt gege ven. Verder reageerde Van de Hoef op de kritiek dat het waterschap niet mee dient te betalen aan een, de naam zegt het al, rijksweg. „In verkeersland is het normaal dat alle partijen een duit in het zakje doen. Wij zijn ook blij als an dere partijen meebetalen aan een fietspad dat feitelijk van ons is." Overigens benadrukte Van de Hoef dat het algemeen bestuur het laatste woord heeft over de sponso ring. Hij wilde dat moment echter uitstellen tot alle voorwaarden aan de 'subsidie' zijn voldaan. de komst van een ondergrondse glasbak aan de Molenvlietsestraat in Tholen-stad. Andere fracties zei den het onderwerp alleen te wil len bespreken als het over het 'glas- bakkenbeleid' in het algemeen zou gaan. Ze willen niet over één bak discussiëren. In zijn notitie komt de Tholenaar wel terug op de kwestie. Hij draagt de Eendrachtweg aan als alternatie ve locatie voor een proef met de ondergrondse bak. Dat is volgens hem toch al een rommelige straat. door Emile Calon MIDDELBURG - De Zeeuwse brand weerkorpsen werken bij het inko pen al zo veel mogelijk samen. Dat stelden de brandweercommandan ten R. Baijens (Veere) en R. Mal- jaars (stadsgewest) gisteren bij de presentatie van de nieuwe bluspak- ken voor de beide Walcherse korp sen. Bij die aankoop keek het Noord-Bevelandse korps als het ware over de schouders mee om dat het over anderhalf jaar ook toe is aan nieuwe pakken. Volgens de beide Walcherse com mandanten is voor aanschaf bij de andere Zeeuwse korpsen gepeild of daar ook behoefte was aan nieu we pakken. Dat bleek volgens hen niet het geval. Onlangs werd forse kritiek geuit op de verschillende korpsen als het gaat om het gezamenlijk in- koopbeleid. Dat wordt volgens een rapport met name met de mond beleden. Gemeenten zouden voor alsnog stug vasthouden aan een ei gen inkoopbeleid. Volgens Baijens en Maljaars klopt dat beeld niet. Zo wordt volgens hen wel degelijk geprobeerd zo veel mogelijk sa men in te kopen. Dat is volgens Baijens ook niet meer dan logisch omdat bij gezamenlijk inkopen er meer korting bedongen kan wor den waardoor er meer financiële ruimte is voor de aanschaf van extra materiaal. Burgemeester K. Schouwenaar (Middelburg) en zijn Vlissingse collega A. van Dok voerden ook aan dat waar moge lijk samengewerkt wordt bij de in koop. De Walcherse brandweer korpsen hebben driehonderd pak ken aangeschaft. De pakken zijn lichter dan de vorige, veiliger in ge bruik en echt vochtwerend. vlissingen - Klanten van woning corporatie l'Escaut in Vlissingen die elke maand keurig hun huur betalen of die actief zijn bij een klankbordgroep, mogen daar van l'Escaut voor beloond worden. Hoe precies, daar is ze nog niet uit. Daarom heeft ze sinds gisteren klantenpanel. Tien willekeuri- e Vlissingers denken met de cor- ratie mee over een bonussys- yerseke - De politie is op zoek naar de bestuurder van een grijze stationwagen. Die reed gistermid dag door na het veroorzaken van een ongeluk in Yerseke. In een bocht op de Molendijk moest rond kwart over twee een 41-jarige bromfietser uit Yerseke uitwijken voor deze auto, die hem tegemoet reed. Hierdoor kwam de bromfietser in de berm ten val. Hij is met een gebroken sleutelbeen overgebracht naar het ziekenhuis. Dit aanbod geldt bij aankoop van een montuur v.a. 99.- of een design montuur v.a. 169.- met gratis PENTAX standaard enkelvoudige of met PENTAX standaard varifocale glazen v.a. 79.-. Voor extra glasopties gelden vaste toeslagen. Dit aanbod geldt voor één persoon. Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. Kijk op www.specsavers.nl voor de dichtstbijzijnde winkel. EYEWEAR 2 VOOR 1 Bij Specsavers krijg je 2 brillen voor de prijs van 1. Kies elke 2e bril met een montuur van dezelfde of een lagere waarde en dezelfde PENTAX standaard enkel voudige of varifocale glazen. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover't Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35