Eerste twijfels over brede school Kapelle Zeeland Landing 44 symbolisch nog Echtpaar uit Goes kent elkaar sinds kindertijd Allévo sluit uitleen in Borsele en bezorgt hulpmiddelen aan huis 11 1 1 22 Woensdag 17 oktober 2007 PZCB Rinus (85) en Anna (82) van der Slikke vieren diamanten huwelijk. Wijkgebouw verhuist naar woonzorgcomplex De Fonteyne. Zuidhoek valt definitief af als mogelijke vestigingslocatie. Speciale lezing over aquaria in Kapelle Boodschappenjongens treden op in kerken Landingsvaartuig laat veteranen terugdenken aan Walcherse slag. Modelbouwbeurs in ambachtscentrum Goes Officieel begin project 'Achter de voordeur' Zoektocht in Poelbos naar paddenstoelen Hardrijder moet rijbewijs inleveren Het echtpaar Rinus en Anna van der Slikke. foto Dirk-Jan Gjeltema GOES - Rinus van der Slikke uit Goes leerde Anna Verschuure uit Wolphaartsdijk als kind al ken nen. Sindsdien verloren de twee el kaar niet meer uit het oog. Giste ren vierden zij in zorgcentrum Ter Valcke, waar mevrouw Van der Slikke sinds vorig jaar woont, hun zestigjarige huwelijk. „De oom van Anna was getrouwd met de tante van Rinus", vertelt schoondochter Hedwig van der Slikke-Burger. „Die woonden in Oud-Sabbinge en daar kwamen Rinus en Anna regelmatig." Toen Anna 17 jaar was, kregen ze verke ring, maar in het begin zagen ze el kaar weinig. „Dat mocht niet van haar vader", lacht Rinus, „die vond haar nog te jong." Bovendien was het oorlog, en Rinus moest voor tweeënhalf jaar naar Leipzig, om voor de Duitsers te werken in een fabriek, in die pe riode schreven de geliefden elkaar wekelijks. Na de oorlog, op 16 okto ber 1947, trouwden ze in Wolphaartsdijk. Het echtpaar kreeg vijf kinderen, van wie het eerste na de geboorte is gestorven. Inmiddels is de fami lie uitgebreid met veertien klein kinderen en vier achterkleinkinde ren. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Thuiszorgorganisa tie Allévo sluit per 1 november het uitleenmagazijn voor hulpmidde len aan de Warande in Heinkens- zand. Voor klanten wordt het er al leen maar gemakkelijker op. Al lévo gaat in de gemeente Borsele de hulpmiddelen - van krukken tot rollators en rolstoelen - stan daard aan huis bezorgen. Het aan huis bezorgen of ophalen van de hulpmiddelen zal plaatsvin den op twee dagen in de week, op dinsdag en donderdag. Dit gebeurt op afspraak. Een afspraak kan wor den gemaakt via de zorgcentrale van Allévo in Goes, telefoonnum mer 0113-24.91.11. Terwijl Anna de huishoudelijke ta ken op zich nam, werkte Rinus 47 jaar bij drukkerij Oosterbaan 8c Le Cointre. Voor zijn inzet bij de vak bond CNV en de kerk ontving hij in 1976 een koninklijke onderschei ding. Tot voor kort gingen Rinus en Anna er graag samen op uit. Met de auto gingen zij op vakantie naar Duitsland, Oostenrijk of el ders in Nederland. Als echte Zeeuwen kwamen zij ook graag op het strand in Haamstede, waar ze lange tijd een caravan hadden. Rinus komt zijn vrouw dagelijks bezoeken in haar woning in Ter Valcke. „We hebben altijd een 'Ik mocht in het begin niet bij haar thuis komen. Haar vader vond Anna te jong' goed huwelijk gehad, met weinig strubbelingen", zegt Rinus. Als be wijs hiervan houdt Anna haar arm liefdevol om zijn schouder gesla gen. Ook de burgemeester komt het dia manten echtpaar even feliciteren. „Ach ja, dat is waar ook", is de reactie van Anna van der Slikke als het hoge bezoek ter sprake komt. Ook haar man Rinus blijft nuch ter. „Nee, echt spannend is dat niet voor ons. Maar we vinden het wel leuk hoor, dat-ie komt." Zelf hulpmiddelen ophalen of te rugbrengen blijft mogelijk, maar inwoners van Borsele moeten dan wel naar Goes. Het dichtstbijzijn de uitleenpunt is te vinden aan het Hollandiaplein 1 in Goes. De openingstijden van de uitleen zijn van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur. Niet alleen het uitleenpunt aan de Warande middenin Heinkenszand sluit de deuren, ook het wijkge bouw van Allévo gaat er weg. Dit verhuist per 1 december naar het woonzorgcomplex De Fonteyne in nieuwbouwwijk Over de Dijk. In De Fonteyne was niet genoeg ruimte voor het uitleenpunt. Het wijkgebouw biedt straks nog on derdak aan het consultatiebureau voor baby's en peuters. Diëtisten houden er spreekuren. Ook de wijkverpleging en de diabeteszorg zijn er te vinden. door Willem van Dam KAPELLE - Binnen de gemeente raad van Kapelle rijzen twijfels over de haalbaarheid van de plan nen om tot een brede school te ko men. Diverse raadsfracties vrezen dat de kosten uiteindelijk te hoog zullen zijn. Dat werd gisteravond duidelijk tij dens een (voorbereidende) ge meenteraadsvergadering. Uit een eerste - voorzichtige - verkenning is gebleken, dat de realisering van een brede school in Kapelle zeker een kleine tien miljoen euro kost. Daarin zijn allerlei bijkomende be langrijke kostenposten nog niet eens inbegrepen. Woordvoerders van vrijwel alle raadsfracties gaven gisteravond aan, dat zij van dat be drag zijn geschrokken. Toch wil de gemeenteraad verdergaan met het KAPELLE - Adrie van Holstein, keur meester van de Nederlandse Bond Aqua Terra (NBAT), houdt vrijdag om 20.00 uur in het lokaal van aquariumvereniging de Vuurneon aan de Bruelisstraat 21 in Kapelle een lezing over het speciaalaqua- rium. Bij een speciaalaquarium zijn planten, waterkwaliteit en de inrichting afgestemd op de gehou den vissoort. De lezing is vrij toe gankelijk. GOES - De Christelijke theater groep De Boodschappenjongens treedt dit weekend op in twee ker ken in Goes. De vier jonge Zeeuw en spelen zaterdag in de Ooster- kerk hun derde programma Pater Noster. Zondag staan zij in de Vrije Evangelische kerk met een kerkdienstversie van hetzelfde pro gramma. Beide voorstellingen zijn gratis. door Selma Osman WESTKAPELLE - Het landingsvaar tuig in de tuin van museum het Polderhuis in Westkapelle helpt volgende generaties voelbaar te maken wat er door de hoofden van de militairen moet zijn omge gaan die in november '44 op vijan delijk strand werden gedropt om Walcheren te bevrijden. Dat zei luitenant-kolonel Bob MacDonald van het Britse korps mariniers gis teren bij de overdracht van het lan dingsvaartuig aan het museum. Voorzitter van het museumbe stuur Jan van Beekhuizen knipte aftasten van mogelijkheden om in Kapelle een brede school te verwe zenlijken. De raad gaf het college van burgemeester en wethouders opdracht om drie mogelijke loca ties door te laten rekenen. Het gaat daarbij om de Oude Veiling, de Goesestraatweg en de Vroonland- seweg. Dat betekent dat de nieuw bouwwijk Zuidhoek definitief is af gevallen als mogelijke vestigingslo catie. Ook wil de raad becijferd zien wat de kosten zijn van een re novatie van de bestaande schoolge bouwen van 't Honk (christelijke basisschool) en De Moolhoek (openbare basisschool). Beide scholen worden beschouwd als be langrijke participanten in een toe komstige brede school. Als een van beide basisscholen mocht afha- |"J* De gemeenteraad van Kapelle vreest dat de realisering van een brede school uiteindelijk te duur uitpakt; toch worden de moge lijkheden verder onderzocht. GOES - In het Ambachtscentrum in Goes vindt zaterdag 20 oktober een modelbouwbeurs plaats. Daar zijn onder andere stoommachines en kleine vliegtuigmotoren te be wonderen. De beurs is georgani seerd in samenwerking met de Ne derlandse Vereniging van Model bouwers en duurt van 10.00 tot 16.30. Het centrum, gelegen aan de Kattendijksedijk 27, is toegankelijk voor rolstoelgangers. GOES - Met de opening van het meldpunt wordt het Goese anti-ar- moedeproject 'Achter de voordeur' vandaag om 16.00 uur officieel af getrapt in het stadskantoor in Goes. Ook Noord-Beveland doet mee aan het project, dat tot doel heeft om - in samenwerking met maatschappelijke organisaties - stil le armoede en vereenzaming in beide gemeenten tegen te gaan. een stuk prikkeldraad door, waar na het landingsvaartuig zich open de en er een jeep uit kwam rijden. Het neerlaten van de klep van het vaartuig - voor het eerst sinds no vember 1944 - markeerde volgens MacDonald een nieuw hoofdstuk in de geschiedenis van operatie In fatuate. „Veteranen, van wie er veel nog steeds terugkomen naar Walcheren, kunnen nu op een comfortabele plek hun gedachten laten gaan over oude tijden en vrienden die bij de landing zijn omgekomen." Zonder de Brit had het vaartuig er niet gestaan. Op een stormachtige novemberdag vorig jaar legde hij zelf een krans bij de tank op de dijk. „Vanwege de wind moest ik de krans vastbinden aan de tank. ken, sprak CDA-woordvoerder M Eversdijk gisteravond waarschu wend, kan er wat zijn fractie be treft een streep door het hele plan worden gehaald. Andere poten tiële gebruikers van een brede school zijn onder meer de peuter speelzaal, de kinderopvang en de plaatselijke bibliotheek. Indien er een brede school komt, zal die er zeker niet voor het schooljaar 2012-2013 staan. Het openbaar onderwijs in Kapel le stevent af op verzelfstandiging. De raad stemde in met een voor stel van het college om de Facet- scholen (obs Wemeldinge, obs De Moolhoek Kapelle en obs De Tun nel Schore) per 1 januari 2008 zelf standig te maken. De scholen krij gen een 'bruidsschat' van een dik ke drie ton mee. Alleen de PvdA had aarzelingen. PvdA-woordvoer- der H. Riel pleitte er voor de ver zelfstandiging een jaar uit te stel len. Daarvoor kreeg hij geen enke le steun. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - In het Poelbos bij 's-Heer Hendrikskinde ren is zondag een zoektocht naar paddenstoelen. Natuurgids Loek de Bruijn leidt de excursie en ver telt onderweg over de geheimzin nige wereld van de paddenstoelen. De wandeling is van 14.00 tot 15.30 uur. Startpunt is de parkeer plaats aan de Teuniswegeling. Deel name kost twee euro, voor kinde ren tot twaalf jaar één euro. RILLAND - De politie heeft gistera vond rond half negen het rijbewijs ingevorderd van een 27-jarige auto mobilist uit Putte. De man reed met een snelheid van 134 km per uur over de Oude Rijksweg bij Rilland waar een maximumsnelheid van 80 km geldt. De auto van de Puttenaar werd aan de kant gezet waarna hij zijn rijbewijs moest inleveren. Toen realiseerde ik mij hoe het moest zijn voor veteranen - vaak al 85 of 90 jaar oud - die niet zo makkelijk meer de dijk op kun-J nen." 1 De landingsboot roept volgens j MacDonald direct het gevoel op I 'Zonder deze operatie zou de oorlog langer hebben geduurd' van toen. In het vaartuig hangen drie zwart-wit foto's waarop de ontberingen zijn te zien. „Herden- j ken is belangrijk", stelt MacDo-J nald. „De laatste keer dat de vetera* nen deze plek zagen was het overstroomd met water en vn^M

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32