Mogelijk samenwerking scholen Allévo sluit uitleen Initiatiefnemer houdt hoop op Sluis aan Zee Waterschap blijft voor aanleg van N57 CSW en Nehalennia zoeken naar oplossing voor ruimtegebrek. Modelbouwbeurs in ambachtscentrum Goes ■frildpadden redden Hbalibi in Suriname Veel rookschade bij brand in Goese loods Kunstwerk blijft in trek bij vandalen Gedegen voorstel moet raadsmeerderheid nog over de streep trekken. Duizend bollen voor een fleurige lente S PZC Woensdag 17 oktober 2007 25 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Scholengemeen schappen CSW en Nehalennia in Middelburg gaan samen met de ge meente op zoek naar een oplos sing voor het ruimtegebrek op de vestigingen havo/vwo. Daarnaast willen ze praten over samenwer king op het gebied van vmbo-op- leidingen. Het aantal leerlingen havo/vwo groeit op beide scholen. „Bij ons is het probleem minstens zo groot als bij Nehalennia", zegt F. Steen- blik, directeur van de CSW. „Dat hebben we anderhalf jaar geleden al aangekaart bij de gemeente." Tot nu toe is er door de gemeente niet gereageerd, zegt Steenblik. De gemeenteraad droeg onderwijs wethouder H. van Klinken (SGP) maandag op om binnen drie maanden een oplossing te vinden voor de problemen. „Daarvoor hebben we eerst een prognose no dig van de leerlingenaantallen voor de komende vijftien jaar", zegt Van Klinken een dag later. W* Scholengemeenschappen CSW en Nehalennia gaan samen met de gemeente op zoek naar een oplossing voor het ruimtegebrek op de havo/vwo-locaties. Volgens Steenblik zet de groei de komende jaren door. „Als we de komende jaren hetzelfde aantal leerlingen krijgen als gemiddeld in de afgelopen jaren, dan groeien we nog verder." Er zijn meer leerlin gen, verklaart ze. „Daarnaast vindt een verschuiving plaats. Meer leer lingen kiezen voor havo in plaats van vmbo." Dat is de reden dat Van Klinken wil dat de scholen het vmbo meer promoten. Vol gens directeur L. de Kraker van Ne halennia is dat bijna niet mogelijk: als kinderen het advies havo krij gen, gaan ze ook naar de havo. „Dat er zoveel kinderen naar havo/vwo gaan, komt ook door het hoge opleidingsniveau van de ouders op Walcheren", zegt Steen blik. Zowel CSW als Nehalennia ziet wel iets in samenwerking in het vmbo. „We willen goede huis vesting voor al onze leerlingen", zegt Steenblik. „Maar wel met be houd van onze eigen identiteit." heinkenszand - Thuiszorgorganisa tie Allévo sluit per november het uitleenmagazijn voor hulpmidde len aan de Warande in Heinkens- zand. Voor klanten wordt het er al leen maar gemakkelijker op. Al lévo gaat in de gemeente Borsele de hulpmiddelen - van krukken tot rollators en rolstoelen - stan daard aan huis bezorgen. Het aan huis bezorgen of ophalen van de hulpmiddelen zal plaatsvinden op twee dagen in de week, op dins dag en donderdag. Dit gebeurt op afspraak. Een afspraak kan worden gemaakt via de zorgcentrale van Allévo in Goes, telefoonnummer 0113-249111. Zelf hulpmiddelen ophalen of te rugbrengen blijft mogelijk, maar inwoners van Borsele moeten dan wel naar Goes. Het dichtstbijzijn de uitleenpunt is te vinden aan het Hollandiaplein 1 in Goes. De openingstijden van de uitleen zijn van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur. Niet alleen het uitleenpunt aan de Warande middenin Heinkenszand sluit de deuren, ook het wijkgebouw van Allévo gaat er weg. Dit verhuist naar het woonzorgcomplex De Fonteyne. goes - In het Ambachtscentrum in Goes vindt zaterdag 20 oktober een modelbouwbeurs plaats. Daar zijn onder meer stoommachines en kleine vliegtuigmotoren te be iwonderen. De beurs is georgani seerd in samenwerking met de Ne derlandse Vereniging van Model- Bouwers en duurt van 10.00 tot p.6.30. Het centrum, gelegen aan de tKattendijksedijk 27, is toegankelijk ■oor rolstoelgangers. ^KSINGEN - Het project Everlear- Wtng, The Aitkantilessons zoekt tien feeeuwse jongeren die de bedrei gingen voor zeeschildpadden in Suriname onder de aandacht wil len brengen. Op 9 februari 2008 vertrekken vijftien jongeren voor twee weken naar Galibi in Surina me om de lederschildpadden in dat gebied te helpen. Vijf van de vijftien plaatsen zijn al ingenomen door pabo-studenten van de Hoge school Zeeland. goes - In een loods aan de Albert Plesmanweg in Goes is gisternacht rond vijf uur een auto in brand ge vlogen. Hoe dat kon gebeuren, is nog niet bekend. De brandweer wist te voorkomen dat andere goederen in de loods vlam vatten en haalde onder meer enkele gasflessen weg. In de hele schuur is sprake van be hoorlijk wat schade door rook en roet. lewedorp - Het dorpskunstwerk van Lewedorp, het schaap met de omgekeerde kop, blijft in trek bij vandalen. De betonnen sokkel waarop het kunstwerk staat, is waarschijnlijk afgelopen weekein de met witte grafïititekens beklie- derd. De culturele raad Borsele gaat de sokkel met frisse tegenzin opnieuw schoonmaken. Het schaap is eerder geel geverfd en onlangs nog versierd met kin derlaarsjes. door René Hoonhorst SLUIS - Initiatiefnemer Lex Verstra- eten heeft de verwezenlijking van Sluis aan Zee nog niet uit zijn hoofd gezet. Hij hoopt dat de meerderheid van de gemeenteraad zich volgende maand alsnog laat overtuigen door een goed en gede gen voorstel van burgemeester en wethouders. De fractievoorzitters van de coali tiepartijen lieten eind vorige week weten dat ze weinig voelen voor het creëren van een verbinding van het stadje Sluis met de zee. Ze vrezen niet alleen voor aantasting van het open landschap en verlies aan natuurwaarden, maar vinden ook dat de gemeente niet te veel hooi op haar vork moet nemen. Bovendien denken ze dat de bouw van driehonderd luxe huizen op wooneilandjes te hoog is gegrepen voor Sluis en zijn ze bang dat de gemeente op termijn voor hoge onderhoudskosten opdraait. Verstraeten wuift de zorgen en kri tiek weg. „Voor de natuur die ver dwijnt komt onder meer een nieuw krekenstelsel met eilandjes terug." De vrees dat de kapitale villa's aan de straatstenen niet kunnen wor den gesleten, waardoor de gemeen teraad weer akkoord moet gaan met soberder huizen, is ook onge fundeerd. „De raad hoeft niet bang te zijn dat projectontwikke laars er tussenuit trekken als het niet allemaal voorspoedig loopt, omdat Van der Poel en Fundex in de streek zijn geworteld." „Ik hoor van aanhangers van alle partijen dat het niet doorgaan van Sluis aan Zee de streek pijn zou doen. Ik hoop maar dat die men sen allemaal worden vertegen woordigd door gemeenteraadsle den." MIDDELBURG - Het dagelijks be stuur van het waterschap Zeeuwse Eilanden blijft bij het voornemen om 100.000 euro beschikbaar te stellen voor de aanleg van de nieu we N57. Waterschapsbestuurder Bert van de Hoef vindt dat het wa terschap er alle belang bij heeft dat de geplande weg in Veere wordt aangelegd. Want als het project zou worden afgeblazen, moet het waterschap diep in de buidel tas ten om bestaande wegen veiliger te maken. Zo zal, als er geen nieu we N57 op het grondgebied van de gemeente Veere komt, het opwaar deren van de Kleine Putweg tot rondweg van Serooskerke noodza kelijk worden. „Die weg wordt nu al gebruikt als sluiproute. Het op waarderen ervan zou het water schap tonnen gaan kosten", hield Van de Hoef de algemene vergade ring van het waterschap voor. „En dan heb ik het maar niet over alle andere voordelen die de N57 voor het waterschap oplevert' goes - Dankzij medewerkster Cobie Menheere ven vanwege zijn 15-jarig bestaan. „Voor de be- en zodoende kwamen medewerkers van hettuin- zitten de bewoners van de Erasmusflat in Goes woners van de Erasmusflat, in de herfst van hun centrum gisteren duizend bollen planten. Nu is komende lente in een fleurige tuin. Ze deed mee leven, wens ik zo'n mooi lente metamorfose- het wachten tot de tulpen, narcissen en blauwe aan een prijsvraag die Groenrijk had uitgeschre- feest", schreef ze in haar brief. Daarmee won ze druifjes in bloei staan. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29