bemiddelaar moet erhoudingen bij 'ontes repareren presenteren samen het eiland ^Netwerken, dat is waar het om draait op de beurs Aanleg van nieuwe rotonde in Noorderpolder is in de maak Zoeken naar herten en reeën op Schouwen ledereen mag op orgel van Jacobuskerk spelen Bijzondere hobby's op markt in Serooskerke Dirigent Nab heeft een drukke avond Kunstroute voert langs talrijke materialen t r Schouwen-Duivelandse bedrijven tonen zichzelf op beurs in Goes. Uiterlijk begin volgend jaar wordt ontsluiting nieuwe wijk aangepakt. PZC Woensdag 17 oktober 2007 23 WERKKLEDING www.werkkledingtotaal.nl Kromme Elleboog 8 Zierikzee T. 0111-450751 F. 0111-450752 BURCH-haamstede - Staatsbosbe heer houdt vanavond en woens dag 24 oktober een reeënspeur- tocht. Morgen en donderdag 25 ok tober staat een damhertexcursie op de Kop van Schouwen op het programma. Met een gids gaan deelnemers speuren naar sporen en naar de dieren zelf. De tochten beginnen om 17.30 uur bij het WV-kantoor in Burgh-Haamstede. Aanmelden vooraf bij dat kantoor is verplicht. Bellen kan ook: 0900- 2020233. RENESSE - Wie een orgel kan bespe len, mag zatermiddag achter het orgel van de Jacobuskerk in Renes- se kruipen. De kerk houdt voor het eerst een orgelspeel-in in de herfstvakantie. Tot nu deed ze dat altijd twee keer in de zomermaan den. Spelers zijn welkom tussen 14.00 en 16.00 uur. Dat geldt ook voor publiek. De Duitse firma Oberlinger uit Windesheim bouw de het orgel in 1882. Meer informa tie is te krijgen bij Niko van der Linde via 0111-671247. SEROOSKERKE - In het Schouwse Serooskerke is zaterdag een hobby- markt. Hobbyisten laten hun crea ties zien en demonstreren hun lief hebberijen. Zomaar een greep van wat er alle maal te zien is: creatief met hooi, mozaïek, servettentechniek en kaarten maken. De markt is in het plaatselijke dorpshuis aan het Dorpsplein en duurt van 10.00 tot 16.00 uur. OUDE-TONGE - Fanfare-orkest Voor uit uit Oude-Tonge houdt zaterdag samen met de Koninklijke Harmo nie Oosterbeek een concert. De twee gezelschappen hebben in Jur- gen Nab dezelfde dirigent. De avond in De Grutterswei in Oude-Tonge begint om 20.00 uur. De komende tijd houdt Vooruit nog twee dubbelconcerten, met Sempre Crescondo uit Middelhar- nis (10 november) en Excelsior uit Boskoop (19 januari). ZIERIKZEE - Rubber, glas, keramiek en papier zijn slechts enkele mate rialen die gebruikt zijn voor de kunstobjecten die zondag te zien zijn tijdens de Blik op Kunstroute in Renesse. Ateliers uit de Kunst aan de Stoofweg, Exporuimte 't Opstapje achter het Dorpshuis, museum De Blikvanger en Hotel De Zeeuwse Stromen zijn de deel nemende locaties waar tussen 13.00 en 17.00 uur kunst te zien is Werken aan je netwerk tijdens de bedrijvenbeurs Contacta in Goes. foto Marijke Folkertsma door Melita Lanting GOES - Vrijwel allemaal hebben ze een nieuwigheidje. Een nieuw pro duct, een nieuwe markt waar han dig op ingespeeld wordt of een be drijf wat nog relatief onbekend is op Schouwen-Duiveland. Bedrijven op de Contacta zien de beurs vooral als een manier om eens flink aan het netwerk te bou wen. „Contracten sluit je hier niet af', zegt E. van Hameien van Afval iService Zeeland. De medewerkers ran dit bedrijf hebben zich de afge lopen weken flink te goed gedaan in flesjes met frisdrank om op de beurs een kliko vol petflessen te kunnen tonen. „Een nieuwe markt, het inzamelen van plastic flessen en wij spelen daar op in." Schouwen-Duiveland is een plek waar je als ondernemer prima te recht kunt. Dat is althans de bood schap die de gemeente aan iedere bezoeker meegeeft. Een nieuw bedrijventerrein met nog voldoende plek, flinke aanwas van nieuwe woningen voor het personeel en plannen voor uitbrei ding van een ander industrieter rein. Maar klopt dat beeld wel? Onder nemers op het eiland hebben toch de gewoonte om flink te klagen als het om ondernemersklimaat gaat. Colour support Zeeland is ander half jaar geleden vanuit Goes naar ZEE - Een bemiddelaar moet rhoudingen tussen directie rsoneel op Pontes Pieter Zee- 'n weer normaliseren. Deze 'ordt aangesteld op verzoek van et personeel. De verhoudingen ssen de medewerkers enerzijds en de directie en het bestuur an derzijds zijn verstoord. Aanleiding is een plan van rector Martens om twee onderdirecteu ren in een andere functie te zet ten. Vooral de manier waarop dit lan is gelanceerd, zette bij het per- oneel kwaad bloed. In de ogen an de medewerkers hebben de Zierikzee verhuisd. Vanwege het goede ondernemersklimaat? „Het Schouwse hé!", zegt W. Goud. Hij geeft grif toe dat hij bevooroor deeld is. Hij komt van het eiland. „Maar ik denk dat het onderne- 'Vroeger hadden we nog wel verkeersproblemen, maar dat is niet meer zo' mersklimaat op Schouwen-Duive land goed uit de verf begint te ko men." P. van Hooijdonk van Schults schil ders denkt ook dat Schouwen-Dui veland voldoende te bieden heeft. „Vroeger hadden we nog wel ver keersproblemen, maar dat is niet meer zo. Wij kunnen nog wel eens naar Goes rijden om wat op te halen. In de randstad doe je dat niet." Toch is het niet allemaal rozen geur en maneschijn blijkt bij een bezoekje aan de gemeentestand. Personeel vinden kan een pro bleem zijn en de vrees bestaat dat in de toekomst niet aan de vraag naar terreinen kan worden vol daan. Een vreemde eend in de bijt lijkt Rob Rameau van strandpaviljoen Our Seaside. Hij serveert het ene colaatje na het andere op zijn ter ras. „Waarom wij hier staan? Wij doen dit nu voor het derde jaar. We gaan deze winter verbouwen en dan krijg ik er een zaal bij voor de zakelijke gasten." twee directeuren geen eerlijke kans gekregen. De emoties liepen hoog op. „De medezeggenschaps raad heeft ons gezegd dat Ze din gen anders zien", zegt voorzitter G. Bosman. „Er is veel gebeurd en er zijn veel emoties losgekomen." Het schoolbestuur heeft besloten in te gaan op het verzoek een be middelaar aan te stellen. De medezeggenschapsraad wil in houdelijk niet reageren. Volgens Bosman staat de bemiddelingspo ging los van de zaak van de twee personeelsleden. Met hen wordt nog gesproken. door Esme Soesman ZIERIKZEE - De eerste rotonde die de Zierikzeese nieuwbouwwijk Noorderpolder moet ontsluiten, is in aantocht. Heel misschien nog dit jaar en anders begin volgend jaar wordt de reconstructie van de Korte Blokweg aangepakt. Aanslui tend volgt de aanleg van een roton de op de kruising van de Korte met de Lange Blokweg. De Korte Blokweg wordt breder gemaakt. Daarbij wordt het huidi ge tracé gehandhaafd. Voor zowel weg als rotonde geldt dat met de definitieve afwerking wordt ge wacht tot de stroom bouwverkeer is opgedroogd. De aanleg van de tweede rotonde, die moet verrij zen op de kruising Lange Blokweg met de Emil Sandströmweg, staat in 2011 op het programma. Dan ook volgt de reconstructie van de Emil Sandströmweg en de Kade- weg. Beide rotondes zijn qua groot te vergelijkbaar met het exemplaar dat bij het gemeentehuis ligt. In 2014 volgt de afwerking van de ze twee bouwprojecten, de aanleg van een brug over de centrale wa terpartij en de aanleg van groen voorzieningen in de nieuwe wijk. Voor de kosten (twee keer acht ton en één keer een dikke zes ton) draaien de betrokken marktpar tijen op. De gemeente bekommert zich om de aanleg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27