Zeeland PZC Mogelijk samenwerking scholen WCT CONTACTA 2007 n nr gy MOET ER KOMEN.NL 21 Veldzigt nu vol met kantoren Graffiti spuiten mét mondkapje WALCHEREN 33 27 CSW en Nehalennia zoeken naar oplossing voor ruimtegebrek. ROC Zeeland opent vernieuwd restaurant hallen o**"0 Goes Bitterballen Robin van Persie belangrijke pion in aanval Oranje Provincie steekt extra geld in jeugdbeleid en openbaar vervoer Woensdag 17 oktober 2007 Tip? redwalch@pzc.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Scholengemeen schappen CSW en Nehalennia in Middelburg gaan samen met de ge meente op zoek naar een oplos sing voor het ruimtegebrek op de vestigingen havo/vwo. Daarnaast willen ze praten over samenwer king op het gebied van vmbo-op- leidingen. Het aantal leerlingen havo/vwo groeit op beide scholen. „Bij ons is het probleem minstens zo groot als bij Nehalennia", zegt F. Steen- blik, directeur van de CSW. „Dat hebben we anderhalf jaar geleden al aangekaart bij de gemeente." Tot nu toe is er door de gemeente niet gereageerd, zegt Steenblik. „Het probleem is dat de gemeente werkt met plannen die doorlopen over vijftien jaar, terwijl de maat schappelijke ontwikkelingen snel ler gaan." De gemeenteraad droeg onderwijs wethouder H. van Klinken (SGP) maandag op om binnen drie maanden een oplossing te vinden voor de problemen. „Daarvoor hebben we eerst een prognose no dig van de leerlingenaantallen voor de komende vijftien jaar", zegt Van Klinken een dag later. Volgens Steenblik zet de groei de komende jaren door. „Als we de komende jaren hetzelfde aantal leerlingen krijgen als gemiddeld in de afgelopen jaren, dan groeien we nog verder." Er zijn gewoon meer leerlingen, verklaart ze. „Daarnaast vindt een verschuiving plaats. Meer leerlingen kiezen voor havo in plaats van voor het vmbo." Scholengemeenschappen CSW en Nehalennia gaan samen met de gemeente op zoek naar een oplossing voor het ruimtegebrek op de havo/vwo-locaties. Dat is de reden dat Van Klinken wil dat de scholen het vmbo meer promoten. Volgens directeur L. de Kraker van Nehalennia is dat bijna niet mogelijk: als kinderen het ad vies havo krijgen, gaan ze ook naar de havo. „Dat er zoveel kinderen naar havo/vwo gaan, komt ook door het relatief hoge opleidingsni veau van de ouders op Walcheren, vooral in Middelburg en Veere", zegt Steenblik. Voor het bouwen van extra loka len op de havo/vwo-locaties is geen geld, zegt Van Klinken. „De Kraker weet wel een oplossing: „Naast het hoofdgebouw aan de Kruisweg staat een noodgebouw. MIDDELBURG - ROC Zeeland aan de Ravensteijn- weg in Middelburg heeft gisteren zijn vernieuw de restaurant geopend. Het interieur is gemoder niseerd en de bar is verplaatst. In het restaurant, dat volledig gerund Wordt door leerlingen, kun nen nu meer dan vijftig gasten komen eten. Het menu is ook uitgebreid. De vaste klanten zijn en thousiast over het nieuwe concept: „Het is echt heel mooi geworden. De menukaart is ook fantas tisch." Vier leerlingen van de middelbare hotel school opleiding hebben de feestelijke opening georganiseerd. foto Ruben Oreel werkgelegenheid en economische groei MIDDELBURG - Alle kavels op Kanto renpark Veldzigt langs de Schroe- weg zijn straks vol. Deze maand begint de bouw van één van de drie nog te bouwen kantoorpan den. Het is nog niet bekend welk bedrijf zich er gaat vestigen, zegt G. Stevense van de gemeente. Voor één van de twee overige pan den is wel een huurder gevonden. Om welk bedrijf het gaat, wil Ste vense niet zeggen. Alleen voor het pand dat achter de Schroeweg komt, zijn nog geen plannen. 18.00-22.QO uur 14.00-2: 2.00 uur '14*00- 2 2.00 uui 0.1 ViiKtplein 1 4462 GX GOB Tel. 0113 - 221020 www.Melandhallcn.ni Als dat afgebroken wordt en de grond wordt verkocht, kan de op brengst in extra lokalen worden ge stoken." Zowel CSW als Nehalennia ziet wel iets in samenwerking in het vmbo. „We willen graag goede huisvesting voor al onze leerlin gen", zegt Steenblik. „Maar wel met behoud van onze eigen identi teit en imago." De directeuren zien de ruimte op de vmbo-loca- ties niet als oplossing voor de krap te bij havo/vwo. „Dan moeten we weer voor miljoenen verbouwen", zegt Steenblik. „We willen op on ze eigen locatie blijven", zegt ook De Kraker. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Graffiti-spuiters mo gen in Middelburg op minimaal drie plaatsen legaal hun spuitbus sen legen. Maar dat moet wel on der toezicht, met milieuvriendelij ke verf en ook nog met een mond kapje op. Het college van B en W heeft giste ren drie plaatsen in de stad aange wezen die mogen worden bespo ten: het tunneltje bij het Hof van Tange, de tijdelijke schutting bij cultureel jongerencentrum De Spot en de skatebanen in de ge meente. Daarnaast worden afspra ken gemaakt met aannemers over het bespuiten van schuttingen die rond bouwplaatsen staan. Op en rond de skatebanen mag ie dereen zijn gang gaan. De gemeen te controleert wel of de teksten niet racistisch of vrouwonvriende lijk zijn. Als dergelijke teksten wor den aangetroffen, worden ze ver wijderd. Het aanwijzen van legale spuit- plaatsen is onderdeel van het pro ject dat overlast van graffiti moet tegengaan. Zo is bijvoorbeeld een schoonmaakbedrijf ingehuurd om de graffiti in de binnenstad weg te halen. ZEEUWSE T*T! Tip? redactie@pzc.nl Het moest gezellig en beredruk worden, het verjaardagsfeest van een nu dan zestienjarige uit Goes. De garage moest helemaal worden leeggehaald. Hét moest daar gebeuren. Vooraf vonden stevige onderhandelingen plaats, over de hoeveelheid bier. Wat de ouders wilden schenken, was ui teraard te weinig. Zij wonnen. Wel kwamen er heel veel bitter ballen. Tegen elf uur kwam pa weer met een grote schaal bin nen. „Wie wil er nog...?" De zak lantaarn van een politieagente scheen in zijn gezicht. Er waren klachten uit de buurt, niet over geluidsoverlast, maar over - ja wel - belletje lellen. Het blijven toch kinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23