Eco fiomie Klasse Noten verovert het buitenland Fusie-KvK wordt goedkoper 1 2 Woensdag 17 oktober 2007 PZC Notenbakker uit Goes stelt hoge doelen voor komende vijfjaar. Nederlandse prijzen stijgen het minst Porceleyne Fles weer Nederlands bedrijf Goede zomer voor Nederlandse export Hof verwerpt claim tegen gebroeders Baan Rotterdam krijgt tweede koopgoot VEB eist uitleg over resultaat Heijmans Wegener spant geding aan tegen GasPedaal.nl Hagemeyer vindt bod van Sonepar te laag Klasse Noten wil vanuit de nieuwe vestiging in Goes de omzet verviervoudigen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Jeffrey Kutterink GOES - Klasse Noten groeit niet al leen als kool, de notenbakker uit Goes heeft ook grote ambities. Bin nen vijf jaar moet de omzet ver viervoudigen. En de noten moe ten niet alleen bij meer Nederlan ders op tafel staan, maar ook bij Belgen, Fransen, Engelsen en zelfs Chinezen. Klasse Noten is het schoolvoor beeld van een Zeeuws bedrijf dat letterlijk begon in de schuur en nu furore maakt. Enkele maanden ge leden is het verhuisd van Burgh- Haamstede naar de Scottweg in Goes. Een operatie waarbij de pro ductie direct is uitgebreid met een nieuwe lijn. „We moesten wel ver kassen. Bijna 40 procent van de noten werd door ruimtegebrek ver- 'Groeien betekent ook meer adviseurs die aan je proberen te verdienen' pakt in Strijen", vertelt directielid Leo van Broek. De noten komen nog altijd van over de hele wereld, worden in Goes gebakken, ge mengd, gemengd, verpakt en gedis tribueerd door het hele land. „In middels leveren we aan bijna alle supermarktketens, zoals Albert Heijn, Super de Boer, Plus en Golf', zegt directielid Alfred San- dee. Klasse Noten heeft een markt aandeel van 8 procent. Maar dat moet in vijf jaar tijd verdubbelen. „We leveren nu aan franchisers en zijn bezig om te zorgen dat super marktketens centraal bij ons gaan inkopen." Ook de internationale ambities zijn hoog. Behalve dat Klasse No ten in gesprek is met supermarktgi ganten Carrefour en Tesco, is het door Ben Jansen MIDDELBURG - De fusie van de Ka mers van Koophandel in Zeeland en West-Brabant levert de Zeeuw se ondernemers een voordeel op. De jaarlijkse heffing gaat omlaag. Dat is een gevolg van een van de afspraken die in het fusietraject zijn gemaakt: de heffing mag niet hoger zijn dan de laagste bij de twee fusiepartners. De Kamer in West-Brabant was het goedkoopst voor ondernemers. Het basistarief voor een eenmanszaak bedroeg 41,50 euro. Dat wordt ook het be drag dat na de fusie, per 1 januari 2008, moet worden betaald. De Ka mer in Zeeland hanteerde dit jaar een heffing van 50,93 euro voor een eenmanszaak. De twee Kamers zijn ver gevor derd met de fusievoorbereidingen. De algemene besturen stellen mor gen in een gezamenlijke bijeen komst de begroting en het activitei tenplan 2008 vast. Dat gebeurt tij dens een vergadering in Et- ten-Leur. de bedoeling noten voortaan di rect te kopen bij de boeren in Chi na en India. „Nu zitten er nog im porteurs en leveranciers tussen. Als we willen doorgroeien, moe ten we bij de bron inkopen", stelt Sandee. „Lokaal is er voor ons ge zocht naar de juiste leveranciers. Ik heb die zelf ook bezocht. Toch gaan we niet over één nacht ijs. Daarom hebben we een aantal proefcontainers besteld om er ze- LUXEMBURG - Nederland had in september de laagste inflatie van de dertien eurolanden. De prijzen waren 1,3 procent hoger dan een jaar geleden, tegen gemiddeld 2,1 procent voor alle eurolanden. Dat meldde gisteren het statistisch bu reau Eurostat. Buiten de landen met de euro zijn er nog lagere prijs stijgingen in Malta (0,9 procent) en Denemarken (1,2 procent). De prijzen stijgen het hardst in de oververhitte economieën van Let land (11,5 procent), Bulgarije (11,0 procent) en Estland (7,5 procent). DELFT - Aandeelhouders van aarde werkfabriek Koninklijke Porceley ne Fles, bekend van Delfts blauw, hebben de overname van Royal Leerdam Crystal goedgekeurd. Bronnen dichtbij de onderhande lingen bevestigden gisteren dat de aandeelhouders maandag akkoord gingen. Porceleyne Fles meldde de overname eind september. De kris talproducent uit Leerdam komt na de overname weer in Nederlandse handen. Nu is het bedrijf deel van het Amerikaanse Libbey Inc. ker van te zijn dat we dezelfde kwaliteit geleverd krijgen." Door de contacten voert Klasse Noten nu ook gesprekken om de noten onder eigen naam in China te verkopen. De plannen passen in de ambitie van de notenbakker. De komende vijfjaar moet de om zet namelijk groeien van 6 miljoen euro naar 25 miljoen euro. Maar omzet is niet zaligmakend, verzeke ren Sandee en Van Broek. „Ons VOORBURG - De Nederlandse uit voer steeg in augustus met 11 pro cent tot 28,1 miljard euro. In juli was de groei ruim 10 procent. Hier mee was het zomerniveau fors ho ger dan gemiddeld, aldus gisteren het Centraal Bureau voor de Statis tiek. De import steeg in augustus met 9 procent tot 25,2 miljard. Hiermee steeg het handelsover schot (2,8 miljard) in augustus met 0,6 miljard ten opzichte van een jaar eerder. In augustus steeg voor al de export van voedsel, dranken, chemie-producten en machines. ARNHEM - De oprichters van soft warebedrijf Baan, Ian en Paul Baan, hoeven geen schadevergoe ding te betalen aan beleggers die zeggen gedupeerd te zijn door de val van het bedrijf op de beurs eind jaren negentig. Met dit arrest bevestigt het gerechtshof in Arn hem een vonnis van de rechtbank. Ruim 180 beleggers eisten in ho ger beroep een schadevergoeding omdat de gebroeders Baan zich schuldig zouden hebben gemaakt aan misleiding van beleggers. handelsmerk is verse noten. De houdbaarheidsdatum is maximaal twaalf weken na aankoop. Mensen kopen onze noten, omdat ze verse willen. Met die versheid kunnen we niet marchanderen." Hoewel het Klasse Noten voor de wind gaat, is het niet altijd van een leien dakje gegaan. Een jaar of zes geleden wilde Klasse Noten ook een hippe verpakking. Ze haal den er zelfs Deense specialisten ROTTERDAM - In het centrum van Rotterdam komt een tweede koop- goot, een deels ondergrondse win kelstraat. Dat maakte projectont wikkelaar Multi Vastgoed gisteren bekend. Het 20.000 vierkante me ter grote gebied wordt ontworpen door architect Rem Koolhaas. De uitvoering kost Multi Vastgoed 300 miljoen euro. Een monumen taal pand van ABN Amro aan de Coolsingel, wordt meegenomen in de plannen. ABN Amro wordt een van de grootste gebruikers van het complex. AMSTERDAM - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) wil dat bouwbedrijf Heijmans uitlegt waarom het vrijdag met een winst waarschuwing kwam terwijl top man Hoefsloot twee weken eerder zei dat er geen nieuwe tegenvallers te verwachten waren. Dat zei de VEB gisteren. Heijmans meldde vrijdag dat de winst over 2007 naar verwachting 40 miljoen euro lager uitvalt dan geraamd, door problemen bij de bouwdivisie. Het aandeel daalde daarna sterk. voor in huis. Ronde bakjes werden vervangen door bladvormige. „Na een paar weken hebben we ze uit de handel moeten halen. Ze sloten slecht en waren niet goed te stape len. Het heeft veel geld gekost en we zijn weer overgestapt op ronde bakjes. Groeien betekent ook meer adviseurs die aan je proberen te verdienen. Gelukkig hebben we die klap overleefd. Nu zijn we er klaar voor om door te stomen." HOLTEN - Uitgeverij Wegener spant een kort geding aan tegen auto zoekmachine GasPedaal.nl. Die site vertoont advertenties van Au- toTrack, waarvan Wegener eige naar is. GasPedaal.nl, eigendom van Innoweb, maakt een overzicht van het occasionaanbod op sites. Wegener zegt schade te lijden en sommeert GasPedaal het vertonen van de advertenties te staken. Het concern eist een dwangsom van 10.000 euro per dag en beroept zich op het auteursrecht. Het kort geding dient op 31 oktober. NAARDEN - Het technische handels huis Hagemeyer heeft gisteren overleg gevoerd met vertegenwoor digers van de Franse branchege noot Sonepar. Die wil het Neder landse bedrijf overnemen. Dat meldde Hagemeyer in een persbe richt. Hagemeyer liet na afloop van het overleg weten het bod van Sone par van 4,25 euro per aandeel nog altijd te laag te vinden. Er is geen afspraak gemaakt voor een nieuwe ontmoeting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 12