Meningen Prachtig THÜRINGEN KRAS/ boek online of bel 0900 - 9697 Bedrijventerrein Mich iel Romeyn Ongeluk Al Core Fietsvoetveer ADHD Banen Havenpensioenen waarom zou je verder zoeken 5-/6-/7-/8-daagse autovakantie Duitsland Volop genieten in deze veelzijdige streek! PZC Dinsdag 16 oktober 2007 I 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Iedereen mag zijn eigen belang ver dedigen, zo ook Marco Schrier. Maar het gevaar is deze keer groot dat hij daarmee anderen hun be langen schaadt. Het verplaatsen van het bedrijventerrein Karreveld naar de vuilstortplaats aan de Braamweg is niet alleen een bela chelijk idee, maar wij als bewoners rondom deze stortplaats zijn ook niet gecharmeerd van dit soort ac ties. Milieudefensie verliest haar ge loofwaardig wel helemaal als zij zich inlaat met zo'n milieu- en na- tuurverziekend idee. Waarschijn lijk weten ze niet dat de stort plaats een natuurbestemming heeft en dat verkeersaantrekkende activiteiten in het buitengebied door de bestuurders (en hun amb tenaren) niet gewaardeerd wor den. Dus wellicht kan de dorps raad hier lering uittrekken. Bart Koets, Lein Wisse, Chris Geerse Breeweg 1a, 3, 5, Koudekerke In maart vertrok mijn zoon (mili tair) naar Uruzgan (Afghanistan). Hij had er zin in. 18 Jaar jong en overmoedig stapte hij met zijn ka meraden de bus in op weg naar vliegbasis Eindhoven. In de maan den die volgden gebeurde er veel in Uruzgan. Roerige tijden voor mijn zoon, maar ook voor ons hier thuis in Zeeland was het vaak spannend. Ik heb menig nacht slecht geslapen.... En ik was dan ook vreselijk blij dat hij 24 augustus weer gezond en wel terugkeerde en ik hem weer in mijn armen kon sluiten. Misschien wel jammer voor u, meneer Ro meyn, want u vindt het 'toch wel het allergeestigst als er (hoe ver schrikkelijk ook) een militair in Af ghanistan wordt omgelegd' (PZC, 13 oktober). Die verontwaardiging die dan ineens losbarst. Meneer Romeyn, ik zie u graag spelen op film en tv. Ik ben een fan van Jiske- fet. Maar toen ik dit las werd ik héél erg boos! Ik heb de krant neer gegooid en uitgeroepen in veront waardiging: Ach vent, sodemieter toch gauw een end op!' Corien de Witte-Oosse Julianastraat 26, Oost-Souburg Acute zorgketen en eigen verant woordelijkheid. Meisje gevallen met de fiets. Ze zit op de stoep rand op een gevaarlijk punt. Even verderop is er notabene een com fortabele straatbank. Er staan twee politieagenten bij die hun grote bus op dat gevaarlijke punt heb ben geparkeerd. Ze staan daar en kijken ernaar, in afwachting van de ambulance. Het gaat om een straatongeval met onbekend letsel, dus de ambulance rijdt een echte spoedrit. Na enig gesprek, onder zoek en vaderlijke adviezen ver trekken allen zoals ze gekomen zijn. Hoe kan dit zo gaan? Het meisje of haar vriendin belt in pa niek met haar mobiel 112. Terwijl 150 meter verderop 2 huisartsprak tijken zijn. De centralist stuurt zonder verder doorvragen politie en ambulance. Hebben centralis ten geen opleiding om snel de toe stand uit te vragen, om daarna een besluit te nemen? De politie doet niets, dan erbij staan. Ik verwacht van politieagenten een adequate EHBO-hulpverlening. Gelukkig heeft de ambulanceverpleegkundi- ge hier wijs gehandeld. Wat leert dit ons? Eigen verantwoordelijk heid begint met gezond verstand en eindigt als mensen zonder na denken hun sores op andermans bord te deponeren. Jan Bergen, huisarts Kanaalstraat 89, Oost-Souburg De PZC van 13 okt. informeert ons in een artikel van 2 pagina's dat de 'Heilige Al' voor ondermeer zijn film 'An Unconvenient Truth' de Nobelprijs heeft gekregen. Dit is dramatisch voor al die eerlijke we tenschappers die weten dat Al Go re op vele punten in zijn film hal ve waarheden en hele leugens ver telt. In Engeland heeft hierover reeds een rechtspraak plaats gevon den. De High Court heeft geoordeeld dat deze film op ten minste 9 pun ten fouten bevat en dat leraren aan hun leerlingen duidelijk moe ten vertellen dat deze film een zeer eenzijdig karakter draagt. Doen zij dit niet maken zij zich schuldig aan politieke indoctrina tie Eén van de fouten die ge noemd wordt is dat stijgende CO2 concentraties over een periode van 650.000 jaar vooraf gingen aan temperatuurstijgingen. In die pe riode kwam de stijging van het CO2 juist 800-2000 jaar na de stij ging van de temperatuur. Wordt het niet de hoogste tijd dat ook kli- matologen van het KNMI zich gaan bezig houden met de klimaat geschiedenis van onze wereld en de invloed van wisselende zon- ne-activiteit op temperatuursver anderingen A. Lafeber Sleedoornlaan 3, Burgh-Haamstede In de PZC van 13 oktober stond een zeer klein artikeltje over het fietsvoetveer. Als vaste gebruiker van dit veer voor woon-werkver- keer (Oostburg-Middelburg) gin gen mijn haren van deze paar zin nen recht overeind staan. Statenlid De Paepe vindt een reserveboot en of een reservemotor duur en onnodig. Ik betwijfel dit ten zeer ste. Sinds 17 september vaart er maar één boot per uur. Bijna elke werkdag blijkt dat de reserveboot en/of de reservemotor zo snel mo gelijk besteld mogen worden. Eén boot is in de spits gewoon te wei nig! Ik heb als maandkaarthouder nog het geluk dat ik een stoel kan reserveren maar voor de Duitse en Belgische toeristen die hier herfst vakantie houden is het geen pret je. Ik kan me voorstellen dat zij voor een volgend verblijf in Zee land Zeeuws-Vlaanderen na zo'n ervaring echt links laten liggen. Is het dan niet nodig te investeren in het toerisme? Weet mevrouw De Paepe wel dat een maandabonne ment duur is als je zoals ik niet fulltime werkt (anders kun je niet reserveren) en als de dienstverle ning niet optimaal is? J. A. van Hengel Poolster 168, Oostburg ADHD is een naam voor een aan tal symptomen. Ik werk als klas siek homeopaat voornamelijk met kinderen en behandel ook deze zo genaamde ADHD. Dit is voor mij een heel groot gebied, met veel ver schillende klachten. Er zijn veel oorzaken mogelijk. Een van de meest eenvoudige oorzaken komt door de voeding. Omgevingsfacto ren kunnen een belangrijke rol spe len, sommige kinderen zijn bij voorbeeld 'overprikkeld' door tv, computer. (Dat zijn de kinderen die op zomerkamp gestuurd wer den en daarvan afknapte, zie PZC/okt. 6 okt.) Inenting kan ook de oorzaak van ADHD zijn en dan zijn er nog kinderen die ADHD hebben waarvoor geen duidelijk oorzaak is vast te stellen. Daar past alleen een klassieke homeopa thisch middel. Bas Sayers Bredeweg 7, Sirjansland Graag wil ik reageren op het arti kel 'Banen gezocht voor partners hoger opgeleiden' in de PZC van 15 oktober. In Twente bestaat al sinds jaren een organisatie, het Ca reer Center Twente (CCT), die gefi nancierd wordt door de Twentse overheidsinstanties en de bedrij ven. Niet alleen worden banen ge zocht voor partners van hoger op geleiden die een baan in Twente gevonden hebben, maar ook wordt een overzicht gegeven van de verschillende makelaars voor het vinden van een woning en van vele andere nuttige instanties zoals scholen, tennis-, voetbal- en hockeyclubs, de banken, de plaatse lijke krant enz. Zelf was ik als di recteur van de stichting Business 8c Science Park (BSP) samen met de OOM, de Universiteit Twente en de gemeente Enschede jaren lang succesvol bezig met het aan trekken van kennisbedrijven naar Twente voor samenwerking met de universiteit (kennisoverdracht). Uiteraard was het daarbij noodza kelijk banen te vinden voor de partners van de hoger opgeleiden die naar Twente kwamen. Neemt u eens een kijkje op de site www.cctwente.nl want daarop kunt u zien hoe deze organisatie te werk gaat. Geerte Vogelaar Oranjeplaat 56, Arnemuiden Door automatisering, containerisa- tie en grootschalige piekopvang door uitzendkrachten is het aantal arbeiders in de havens sterk terug gelopen (PZC, 13-10). De pensioen fondsen doen het beter dan strikt noodzakelijk is. Het financiële be heer speelt hierbij een rol, maar ook de kortere levensduur van de oudere generatie. Hard werken, barre omstandigheden en lange dagen/nachten eisen hun tol. Vergelijkbaar is het AMF, het pen sioenfonds voor de voormalige Limburgse mijnwerkers. Ook noes te werkers, een jong sterftecijfer en een florerend pensioenfonds. Feitelijk bevinden beide pensioen sectoren zich, door de sterke ver mindering van het aantal pen sioengerechtigden, in een sterfhuis constructie. Maar het Mijnwerkers fonds laat zien hoe het ook kan met de overwaarde. De afgelopen 10 jaar was de gemiddelde toeslag 5,3% (2007 7,6%), tegenover de stij ging van consumptieprijzen met 2,2%. Deze fondsbeheerders besef fen blijkbaar, aan wiens zweet ze hun job te danken hebben. Of te dom om hun zakken te vullen over andermans rug? Rob Schouw Leharlaan 5, Vlissingen v Dit kunt u toch niet aan u voorbij laten gaan? We selecteerde voor u een fantastische aan bieding naar het prachtige Thüringen. Een 5-daags verblijf in het 4-sterren Hotel Maxx Steigenberger boekt u al vanaf slechts 99! Dit is uw kans om voordelig kennis te maken met Thüringen, één van de mooiste gebieden van Duitsland. Aarzel niet langer en boek snel! UITSTAPJES IN DE OMGEVING Thüringen is één van de mooiste gebieden van Duitsland en doet het hart van menig natuurliefhebber sneller kloppen. Naast natuur vindt u er vele steden, waar een sfeer hangt van meer dan duizend jaar oude historie. Breng bijvoorbeeld een bezoek aan Erfurt. Hier wor den pittoreske steegjes afgewisseld met plei nen omgeven door mooie gebouwen. Ook de prachtige kathedraal en de Severinkerk zijn de moeite van een bezoek zeker waard. Ook cultuurstad Weimar; de bakermat van de Duitse klassieke literatuur mag u beslist niet overslaan. Treedt hier in de voetsporen van grote schrij vers als Goethe en Schiller. Ook de Saalfelder Feeëngrotten, de kleurrijkste grotten ter wereld zijn een absolute aanrader. WANDELEN IN DE OMGEVING Thüringen is een paradijs voor wandelliefheb bers. ledereen die het natuurgebied Thüringen en zijn paradepaardje, het Thüringer Woud bezoekt, wordt gegrepen door de schoonheid. Ook vindt u hier één van de beroemdste wan delroutes van Duitsland; de Rennsteig. HOTEL MAXX STEIGENBERGER U verblijft in het 4-sterren Hotel Maxx Steigenberger. Het hotel ligt aan de rand van het historische Jena en beschikt over o.a. lift, bar, restaurant, fitnesscenter en terras. INCLUSIEF: verblijf in het 4-sterren Hotel Maxx Steigenberger, in een 2-pers.kamer met ontbijt. Aankomstdata: maandag, zaterdag en zondag van 3/11 t/m31/3 5 dagen 6 dagen Nov. - Jan. v.a. 99 Feb. v.a. 99 Mrt. v.a. €99 Reserveringskosten plicht). Prijzen zijn p.p. v.a.€ 125 v.a.€ 125 v.a.€ 119 8 dagen v.a. 165 v.a. 185 v.a. 159 15 per boeking (ver- o.b.v. 2 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/24409 4-sterren hotel! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9