Binnenland NIEUWS GETIPT VOOR U 'Landelijke richtlijn politievest' 9r" Zorgpremies niet langer aftrekpost M Het Net Zin in een Oosterse maaltijd, maar géén tijd en inspiratie? ület irast Bosatlas maakt aanvulling voor boze Brabantse carnavalsclubs Verzekering voor verslaafde Automobilist pleegt schennis op de snelweg Probeer gewoon "SiLas aan verplichte extra's Rijk bezuinigt vanaf 2008 voor honderden miljoenen. Hirsi Ali slaat Deens Verdachte van fatale beschermingsaanbod af steekpartij langer vast 9 5 2 4 7 8 4 9 1 7 2 9 3 6 5 6 8 2 4 1 6 3 9 7 3 Bond: vastleggen in welke situaties het dragen ervan 'must' is. Interne* aan eert Jaarcontract Gewoon. Het IMet 6 I Dinsdag 16 oktober 2007 PZC DEN HAAG - De rijksoverheid gaat vanaf volgend jaar 400 miljoen be zuinigen op de fiscale aftrekbaar heid van ziektekosten en vanaf 2009 nog eens 250 miljoen. Dat betekent in de praktijk dat van af volgend jaar de premies van de zorgverzekering niet meer gelden als aftrekpost. Daar staat overigens tegenover dat de drempel voor fis- KOPENHAGEN - Ayaan Hirsi Ali ves tigt zich niet in Denemarken. De Nederlandse islamcritica en oud-politica is wel 'vereerd en dankbaar' met het aanbod van de Deense regering om haar bewa king te betalen als ze in Denemar ken zou komen wonen. Ze reageer de op uitspraken van de Deense minister van Cultuur, die meent dat Denemarken haar asiel zou moeten aanbieden. Probeer dan eens de nieuwe maaltijdpakketten van Conimex: Nasi Goreng met Kipsaté. Babi Pangang en Kip kerrie Kokos. Binnen 20 minuten zetje een complete Oosterse maaltijd op tafel! Naast deze nieuwe varianten heeft Conimex haar U bestaande maaltijdpakketten in een nieuw jasje gestoken: Beef Sukiyaki. Hokkien Mie. Kip Gado Gado en Kip Cashew. Conimex. al 75 jaar de Oosterse Keuken Thuis. Kijk voor meer Oosterse recepten op www.conimex.nl! -V Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en elk vierkant van 3x3 vlakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. cale aftrek van bijzondere uitgaven omlaag gaat van 11,5 naar 1,65 pro cent van het belastbare inkomen. Vooral de alsmaar stijgende pre mies voor de zorgverzekering heb ben er de laatste jaren toe geleid dat steeds meer 'gezonde' mensen ook voor fiscale aftrek van bijzon dere uitgaven in aanmerking kwa men. De post steeg daardoor van 800 miljoen in 1998 naar 1,8 mil jard vorig jaar. Met het schrappen van de premies uit het systeem ver wacht de overheid 400 miljoen te bezuinigen en een einde te maken aan het 'onbedoeld' gebruik van deze fiscale aftrekpost. Door vanaf 2009 nog eens 250 miljoen extra te bezuinigen heeft Den Haag zich evenwel de woede van de Chro nisch Zieken en Gehandicapten Raad (CG-raad) op de hals ge haald. „De 250 miljoen is bij de Al gemene Beschouwingen uitgege ven aan allerlei aanvullende poli tieke wensen van de regeringsfrac ties en met een ongelooflijk ge mak voorbarig geschrapt bij de bui tengewone uitgaven", aldus direc teur Ad Poppelaars. AMSTERDAM - De 14-jarige verdach te van de fatale steekpartij donder dag bij het Technisch College (TeC) in Amsterdam blijft voorlo pig vast zitten. Dat heeft de rechter-commissaris van de rechtbank in Amsterdam besloten. Het is nog onduidelijk hoe lang de jongen in hechtenis moet blijven. Bij de steekpartij kwam de 16-jarige Youssef Mokhta- ri om het leven. LEUSDEN - De politiebond ACP wil dat er een landelijke richtlijn komt waarin staat in welke situaties een agent een veiligheidsvest moet dra gen. Voorzitter Gerrit van de Kamp denkt dan behalve aan hore- cadiensten in het weekeinde en ri sicovolle voetbalwedstrijden ook aan een mogelijke draagplicht in politiebureaus in risicowijken. De bonden zullen daarover don derdag overleggen met minister Ter Horst (Binnenlandse Zaken). De discussie over een draagplicht voor veiligheidsvesten loopt al lan ger en is dus geen reactie op het 'betreurenswaardige' incident in het politiebureau in het Amster damse stadsdeel Slotervaart, bena drukt Van de Kamp. Hij wil ook niet de suggestie wekken dat het drama met de vesten voorkomen had kunnen worden. Een veilig heidsvest dat primair bedoeld is om messteken tegen te houden, is soepeler en lichter dan kogelweren de vesten. Bilal B., die afgelopen weekeinde twee agenten in het Amsterdamse politiebureau neer stak en daarop zelf werd doodge schoten, leed aan schizofrenie, zeg gen de ouders en familie van B. in een persverklaring op de website van het NOS Journaal. De psychi sche stoornis is volgens de verkla ring vastgesteld in april toen Bilal via een rechterlijke machtiging ge dwongen werd opgenomen in een psychiatrische instelling. Dat ge beurde na een 'aantal escalaties'. Volgens de familie leed de 22-jari- De voorzitter van het stadsdeel Slotervaart roept op tot kalmte na het bekend worden van de identiteit van de gedode belager van het politiebureau. Deze rubriek is opgenomen in alle regiónale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie: e-mail: info@nrp.nl o.v.v Nieuws getipl voor u! GRONINGEN - Uitgever Wolters NoordhofF gaat een nieuwe versie ontwikkelen van de kaart met plaatsnamen in carnavalstijd zoals die in de vorige week gepresenteer de Bosatlas staat. Grote onrust on der een groot aantal Brabantse car navalsplaatsen die niet in het na slagwerk zijn genoemd is daarvoor de reden, legde een woordvoerster gisteren uit. De uitgever laat weten dat de afge drukte kaart omwille van het over zicht onvolledig is. Samen met het Eindhovens Dagblad is het initia tief ontstaan om een volledige ver sie te maken en in de krant af te drukken. Een aparte bijlage bij de Bosatlas is vooralsnog niet aan de orde, aldus de woordvoerster. MAASTRICHT - Verslaafden op vrij willige basis overhalen een zorgver zekering af te sluiten, waarmee de verstrekking van methadon en me dische heroïne gegarandeerd blijft. Maastricht wil dat voor 1 januari 2008 voor elkaar krijgen. Vandaag wordt in het begrotings debat op initiatief van de coalitie van PvdA, CDA en Groenlinks een motie ingediend om verslaaf den en thuislozen zo te behoeden voor verdere verslechtering van hun situatie. Bremspoersengat (Riethoven) is een van de vele plaatsnamen die niet staat vermeld. Secretaris Jos van Esch van carnavalsvereniging De Bremspoersen is daarover ver ontwaardigd. De Bosatlas heeft volgens hem half werk geleverd en hij spreek van de verloedering van het cultu reel erfgoed. Hij is wel blij met de toezegging van de uitgever. De Brabantse kranten maakten af gelopen dagen al een flinke opsom ming van ontbrekende namen. Het gaat onder meer om Krulstart- eland (De Mortel), Bergkneuter- rijk (Handel), Ulewappersrijk (Neerkant), Pintewippersrijk (Ha pert), Berenland (Hooge Zwalu- we), Mangelpeejenland (Moerstra ten). ge Bilal al sinds 2003 aan een psy chische stoornis. Na een aantal maanden is Bilal voorwaardelijk uit de kliniek ontslagen, tot grote ontevredenheid van de familie. „Hij maakte nog niet de indruk helder te zijn en klaar te zijn om weer in de maatschappij terug te keren." Voorzitter Ahmed Marcouch van het Amsterdamse stadsdeel Sloter vaart heeft buurtbewoners giste ren gevraagd zich beheerst te ge dragen nadat de identiteit van de aanvaller op het politiebureau aan het August Allebéplein gisteren be kend werd gemaakt. Marcouch bracht gisteravond een bezoek aan de ouders en familie van Bilal. Eer der op de avond sprak Marcouch op een besloten bijeenkomst voor buurtbewoners. Bilal B. komt volgens het stadsdeel uit de wijk Overtoomse Veld. Hij had in 2005 contact met leden van de Hofstadgroep. OOSTERHOUT - Een 46-jarige man uit Oosterhout heeft zich zondag op de A27 overgegeven aan fysieke driften. Volgens de politie verrichte de man onzedige handelingen achter het stuur van zijn auto, terwijl hij op de snelweg reed. Een 27-jarige vrachtwagenchauffeur merkte dat de auto in de buurt bleef hangen, zag waar de bestuurder mee bezig was en deed aangifte van schennis- pleging. Agenten zochten de Oos- terhouter even later op in zijn wo ning. De man bekende en kreeg een boete van 220 euro. Volgens een politiewoordvoerster 'hoort de politie niet vaak over schennisple- ging op de snelweg'. Ga naar hetnet.nl ofADSLwinkel.nl t r r - r r,r t.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 6