Driedaagse van Axel in nieuwe competitie in; H Alleen Michael Boogerd zelf heeft nog hoop www.belcompany.nl Nations Cup komt in plaats van verdwenen Coupe du Monde. Kampioene Kiplagat erelid van atletiekunie Beckenbauer vindt Duitsland de beste Hiddink: Rusland moet risico nemen Hagenaar wil nog één keer aan het vertrek van een wedstrijd staan. Wij geven u de helft cadeau! Belcowipawy VODAFONE PREPAID DE IDEALE COMBINATIE VOOR OP WEG! TOMTOM GO 720T NOKIA 6300 PZC Dinsdag 16 oktober 2007 35 door Frits Bakker AXEL - De Juniorendriedaagse van Axel gaat vanaf volgend jaar deel uitmaken van een nieuwe interna tionale competitie. De Coupe du Monde (wereldbeker) is uit de structuur van de mondiale wieler- unie verdwenen. Daarvoor in de plaats komt de Nations Cup, die vooralsnog uit acht wedstrijden be staat. De Driedaagse van Axel be hoort daar nog niet toe, maar gaat zich nog wel aanmelden. Het bestuur heeft zich daarover be raden. Secretaris Honk Pieters: „Het zag er eerst naar uit dat we met veel meer nationale selecties moesten gaan rijden en dat de prijs voor de organisatie met 20.000 euro omhoog ging. Dat was een onhaalbare zaak en daarom zijn we in eerste instantie afge haakt." De Axelse driedaagse, die in 1984 voor het eerst werd gere den, maakt al vanaf 1993 deel uit van de wereldbeker. Die cyclus wordt met ingang van 2008 van de SCHIPHOL - Lornah Kiplagat is door de atletiekunie (KNAU) tot erelid benoemd. De Nederlandse atlete kreeg het nieuws gisteren bij aankomst op Schiphol te horen. Ki plagat, sinds 2003 Nederlandse, veroverde zondag in Udine de we reldtitel op de halve marathon. Het was de derde wereldtitel voor de geboren Keniaanse in een tijd bestek van een jaar. Daarnaast ver overde ook de Europese crosstitel. BERLIJN - Duitsland heeft op dit moment de beste nationale voet balploeg van Europa. Dat vindt oud-international en bondscoach Franz Beckenbauer. „Duitsland heeft stappen voorwaarts gemaakt en is klaar om het EK te winnen", aldus 'Der Kaiser'. Duitsland plaatste zich als eerste voor het EK. „Duitsland is op dit moment het beste en meest constant preste rende elftal. Het niveau is zelfs iets hoger dan tijdens het WK." MOSKOU - Guus Hiddink vindt dat Rusland in de cruciale EK-kwalifi- catiewedstrijd tegen Engeland niet met een slot op de deur moet gaan voetballen. Zijn ploeg is mor gen alleen gebaat bij een zege. „Je kunt niet van begin af aan alles op de aanval gooien, maar vroeg of laat zullen we risico moeten ne men en vol voor de winst gaan", zei de Nederlandse succestrainer gisteren. Onlangs werd op Wem bley met 3-0 verloren. „Maar we werden niet weggespeeld. Wij heb ben morgen niets te verliezen en een heleboel te winnen." kalender gehaald. De Nations Cup, ook al ingevoerd bij de beloften, komt daarvoor in de plaats. Honk Pieters en Toon Deij zijn in onderhandeling met de wieler- unie om de Driedaagse toch nog in deze competitie te laten mee draaien. „We hebben een verzoek ingediend nadat we ons beter heb ben laten informeren", aldus Deij. „Het alternatief is dat we een ge wone internationale wedstrijd worden, waar overigens ook natio nale selecties aan mee mogen doen." Met een wedstrijd voor de Nations Cup kan een organisatie twintig nationale selecties aan de start krij gen. Toon Deij: „Dat zou in een veel zwaardere kostenpost resulte ren, maar de KNWU heeft ons nu verzekerd dat er niet veel zal veran deren ten opzichte van de wereld beker." De vraag is nu alleen of Axel nog op tijd is. KNWU-consul Jan van WW De Juniorendriedaagse van Axel gaat deel uitmaken van een nieu we internationale competitie. De Nations Cup komt in de plaats van de Coupe du Monde. Haneghem hoopt dat er nog ruim te is om de kalender aan te vullen. „Over de Nations Cup is vorige week in Zwitserland vergaderd. De kalender met acht internationa le koersen is al gemaakt. Ik heb de KNWU nu verzocht om de Drie daagse van Axel ook nog aan te melden en hoop dat het lukt." De organisatie heeft zich ook gebo gen over een datum voor de wed strijd van volgend jaar. Toon Deij: „We zijn uitgekomen op het week einde van 16, 17 en 18 mei, omdat we dan de minste concurrentie hebben. De Belgische kalender is daar nog niet op afgestemd. Dat komt omdat er al jaren veel mis communicatie is. Ik heb inmiddels met Freddy van Steen van de Bel gische bond gesproken, die bereid is mee te werken in de toekomst." Het bestuur van de Juniorendrie daagse, die rond Axel en in de Vlaamse Ardennen wordt gere den, is ervan overtuigd dat de koers van een internationale sta tus moet blijven. In het verleden werd de wedstrijd in Axel door on der anderen Davide Rebellin, Ser- vais Knaven, Leon van Bon en Kai Reus gewonnen. door Edward Swier AMERSFOORT - Niemand heeft er nog fiducie in dat Michael Boo gerd zaterdag aan de start zal staan van wat zijn allerlaatste klassieker zou worden, de Ronde van Lom- bardije. Niemand, behalve Boo gerd zelf „Ik wil nog één keer mijn rugnummer opspelden voor een echte wedstrijd." Rabo-coureur Boogerd moest ook de afgelopen nacht doorbrengen in het Meander Medisch Centrum in Amersfoort. De renner wordt er door teamarts Ignace van Meer wijk intensief behandeld aan een bacteriële infectie aan zijn knie. Boogerd viel vrijdag tijdens een trainingsrit op Tholen en werd ver volgens overgebracht naar het zie kenhuis in Bergen op Zoom. Na dat hij zaterdag uit het ziekenhuis was ontslagen, bleek hij een dag la ter de bacterie te hebben opgelo pen. „De zwelling van mijn knie is een beetje afgenomen, maar ik krijg nog wel voortdurend antibiotica naar binnen gepompt", vertelde de renner. Boogerd beseft dat zijn kansen op deelname aan de Ronde van Lom- bardije minimaal zijn. Maar het is zijn allerlaatste wedstrijd, de Hage naar stopt. „En dus wil ik er echt heel graag toch bij zijn. Al is het maar voor drie kilometer, dat zal me worst wezen. Ik wil het vertrek nog een keer meemaken." Zondag overigens staat voor Boo gerd een afscheidsfeest op de Cau- berg gepland. De uitgenodigde (ex-)renners, onder wie zijn huidi ge ploegleider Erik Breukink, we reldkampioen Paolo Bettini, de Zwitser Alex Zülle, de Luxemburg se broers Andy en Frank Schleck, het Belgische sprintkanon Tom Boonen en ook Thomas en Erik Dekker zullen enkele malen de Val- kenburgse klim maken en aldus Boogerds afscheid vieren. In november volgt dan nog een in vitatiewedstrijd op Curacao. [WW Michael Boogerd ligt nog steeds in het ziekenhuis, maar wil zater dag van start gaan in de Ronde van Lombardije. „Ik wil het ver trek nog een keer meemaken." Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. routeplanner voor Europa 4.3 inch breedbeeld scherm TomTom Map Share™ (altijd de laatste updates) spraakherkenning (adres invoeren met je stem) handsfree bellen via bluetooth carkit i.c.m. VODAFONE 22,50 Zorgeloos Mobiel Internet j vodo forte 2 jaar (32,- p/mnd) •■wmm Aanbieding is geldig t/m 22 oktober 2007. Vraag in de winkel naar de voorwaarden. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61