Binnenland G. van boven hier al toegepast Aanpak van herrie tijdrovend Actie tegenstanders paddoverbod Loodgieter CV-Monteur Brugwachtershuisje trotseert de eeuwen Kabinet trekt jaar uit voor zoeken oplossing Awacs-hinder Limburg. Doden en gewonde bij ongeval op A10 Slachtoffer steekpartij naar Marokko Politie arresteert 'internetpedofiel' Strafpleiter Bakker Schut overleden 'Vergoeding voor vrijwilligers omhoog' Grauwe gans mag niet worden afgeschoten PZC Dinsdag 16 oktober 2007 I 5 ROTTERDAM - Het brugwachtershuisje van de Ho- gebrug over de Delfshavense Schie bij Overschie bestaat dit jaar 350 jaar. Het 75-jarige Havenbedrijf Rotterdam viert deze mijlpaal tijdens de opening vandaag van de ver nieuwde Spaansebrug. Deze moderne brug wordt vanuit het brugwachtershuisje bediend. Daar naast opent en sluit brugwachter Wim Oosterlee vanuit hetzelfde huisje uit 1657 de naastgelegen Hogebrug, de Oostabtbrug en de Doenbrug. De Hogebrug is voor veel scheepvaartverkeer de toe gangspoort naar de binnenwateren- en havens van Rotterdam. Per dag passeren ruim honderd schepen het brugwachtershuisje dat tevens de ge meentegrens van Rotterdam is. In de zomer zit daar ook een hoop pleziervaart bij. Met het pas seren van de Hogebrug wordt direct het Rotter damse havengeld aan de voorbijgaande schipper geheven. Binnen in het oude brugwachtershuisje is de si tuatie aan de moderne tijd aangepast. Vanachter de platte beeldschermen bedient de brugwachter met één klik op de muis de bruggen. foto Robin Utrecht/ANP DEN HAAG - Het kabinet neemt een jaar de tijd voor onderzoek naar een oplossing voor het geluidspro bleem in de Limburgse gemeente Onderbanken door Awacs-radar- toestellen. Minister Jacqueline Cra mer (Ruimte en Milieu) en staats secretaris Cees van der Knaap (De fensie) meldden dat gisteren in een brief aan de TWeede Kamer. Afgelopen zomer floot de Raad van State, in de arm genomen door de gemeente Onderbanken, de minister van Vrom terug. Het ging om een besluit van Cramers voorgangster, Sybilla Dekker, om zes hectare bomen in het Schin- veldse bos te kappen. Ze had dat besluit onvoldoende onderbouwd, stelde het college. Behalve naar de geluidsoverlast zal nu ook nader worden gekeken naar de uitstoot van verbrandingsgassen, stof en ke- rosinedampen. Maar de bewinds vrouw laat in antwoord op Kamer vragen weten dat zij niet overgaat tot herplant van de bomen, die be gin 2006 zijn gekapt. Het bos ligt voor de landingsbaan van de Na- vo-basis voor Awacs in het Duitse Geilenkirchen. De Awacs-motoren leiden tot veel klachten onder om wonenden van de basis. AMSTERDAM - Circa tienduizend Nederlanders hebben de afgelo pen dagen via de website www.reddepaddo.nl een e-mail ge stuurd naar het kabinet of politie ke partijen. Daarin vragen zij hen hallucinerende paddenstoelen niet te verbieden. Dat meldde gisteren de actiegroep Red de Paddo, die de internetpagi na vrijdag oprichtte. Bezoekers van de website kunnen e-mails stu ren naar minister Ernst Hirsch Bal- lin (Justitie), zijn collega Ab Klink (Volksgezondheid) en partijen die de drugs in de ban willen doen. De protestgroep vraagt Nederlan ders ook paddosporen op te stu ren. Anderen kunnen die dan weer gratis bestellen, zodat ze hun eigen paddenstoelen kunnen kwe ken. Ook deze actie loopt boven verwachting", berichtte Red de Paddo gisteren. Precieze cijfers ont braken echter. Het kabinet maakte vrijdag bekend de verkoop van paddo's helemaal te willen verbie den. De ministers Klink en Hirsch Ballin hebben afgesproken dat alle hallucinerende paddenstoelen on der de Opiumwet komen te vallen. De gedroogde variant was al ille gaal. De bewindslieden volgen de wens van de Tweede Kamer, die dit voorjaar al aangaf dat er een verbod op de drugs moet komen. In ons bedrijf is plaats voor een allround en vakbekwame Fijn vakwerk en goede inzet zijn een vereiste. Heeft u interesse neem dan contact op met dhr. G. van Boven, Tramstraat 1-3 (Centrum), 4371 BV Koudekerke, tel. 0118-551681 of komt u even langs. www.vanbovenkeukens.nl KEUKENS-SANITAIR-TEGELS-VERWARMING-BOUWBEDRIJF-ELECTRO nog een vol kind van hen rond loopt?" Het geadopteerde kind zelf kan het óók moeilijk krijgen, voor spelt Crooij. „Stel dat het in een eenvoudig gezin opgroeit en het komt erachter dat zijn biologische ouders schatrijk zijn. Zijn volle broers en zussen leven wel in die rijkdom. Kun je een kind dit aan doen? Met dit soort vragen worste- 'Het probleem is dat je hoge verwachtingen schept als je hiermee begint' len wij nog." Andere ziekenhuizen zijn afwachtend of zelfs afwijzend over embryo-adoptie. „Het pro bleem is dat je hoge verwachtin gen schept als je hiermee begint", meent hoogleraar Infertiliteit en Periconceptie Mick Macklon van het UMC Utrecht. De vraag naar embryo's zal het schaarse aanbod volgens hem vele malen overtref fen. „Er zijn maar heel weinig stel len die het geen probleem vinden als ergens anders een volle broer of zus van hun kinderen rond loopt. Het gevolg zal zijn: weinig embryo's, lange wachtlijsten." Mac- klons voorspelling lijkt voor Lei derdorp al uit te komen. Alleen de aankondiging van Medisch Cen trum Kinderwens om met em bryo-adoptie te willen beginnen le verde direct al 25 aanmeldingen op. Ondanks de morele dilemma's zet Medisch Centrum Kinderwens zijn plannen door. Crooij: „Door slaggevend is voor ons toch dat dit voor volledig onvruchtbare paren de enige kans op een eigen kind is." De Nederlandse Sylvia, niet haar echte naam, wil anoniem blij ven. Zelfs haar eigen moeder weet niet dat haar kleinkind door een onbekend stel is verwekt. De gene tische ouders had Sylvia graag wil len ontmoeten. „Dan kon ik ze be danken voor wat ze voor ons gezin hebben gedaan." AMSTERDAM - Door een ongeval op de snelweg Aio bij Amsterdam zijn gisterochtend een 56-jarige man en een 54-jarige vrouw om het leven gekomen. Hun een jaar oude kleinzoon werd ter observa tie naar een ziekenhuis overge bracht. Volgens een politiewoord voerder raakte de bestuurder van de auto vermoedelijk onwel. Het voertuig raakte onder meer tot tweemaal toe een vangrail. AMSTERDAM - Het stoffelijk over schot van de 16-jarige Youssef Mokhtari wordt vandaag overge vlogen naar Marokko. Daar wordt hij begraven. De jongen kwam af gelopen donderdag om het leven nadat hij werd neergestoken door een 14-jarige klasgenoot bij het Technisch College in Amster dam-West. De verdachte blijft voorlopig vastzitten. LEIDERDORP - De politie heeft giste ren een 44-jarige man uit de Utrechtse Heuvelrug aangehouden op verdenking van ontucht met twee en mogelijk meer minderjari ge meisjes. De man leerde de twee kennen via internet. In de periode van 2004 tot half 2006 pleegde hij mogelijk ontucht met hen. Hij zou de meisjes op een chatsite ook met webcambeelden hebben ge chanteerd. AMSTERDAM - Advocaat Pieter Bak ker Schut is zaterdag overleden. Dat heeft zijn kantoor in Amster dam gisteren laten weten. Hij werd 66 jaar. Bakker Schut begon zijn carrière aan het begin van de jaren zeventig in de sociale advoca tuur. Hij kreeg vooral bekendheid doordat hij verdachten van de Duitse terroristische organisatie Rote Armee Fraktion verdedigde. DEN HAAG - Het CDA wil dat bij standsgerechtigden die vrijwilli gerswerk verrichten een belasting vrije onkostenvergoeding van 1500 euro per jaar kunnen krijgen. De partij zal daar op aandringen bij staatssecretaris Aboutaleb van So ciale Zaken. Op dit moment be draagt de maximale onkostenver goeding voor bijstandsgerechtig den 764 euro, voor veel andere vrij willigers is dat 1500 euro. DEN HAAG - De grauwe gans die in de zomer in Nederland vertoeft, mag niet worden afgeschoten. Mi nister Verburg (Landbouw) hield de Kamer gisteren voor dat er vol doende alternatieven zijn voor de jacht. Verburgs voorganger Veer man wilde de grauwe gans een jaar geleden op de vrijstellingslijst zetten omdat het dier veel schade zou veroorzaken in de landbouw.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5