Agenda Zeefdrukken, schilderijen en tekeningen van Brood Cabaretduo Schudden zoekt zout in bouwkeet ■ü-BMa Raadskelder in Sluis toont werk uit laatste jaren van kunstenaar. 3 2 Dinsdag 16 oktober 2007 PZC AGENDA OP PAD Tom Lanoye De Vlaamse schrijver/performer Tom La noye houdt een lezing. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 19.00 uur. Lezing In het kader van het Michiel de Ruyter- jaar houdt het Zeeuws maritiem mu- ZEEum samen met de Universiteit Leiden en het Nederlands Instituut voor Militaire Historie een reeks lezingen.Het onder werp is 'Carrières van Nederlandse zeeof ficieren in de 17e eeuw'. Vlissingen, muZEEum, 19.30 uur MUZIEK Hans Liberg Hans Liberg verkent de grenzen van zijn persoonlijke waanzin in zijn muzikale theatershow De Negende. Antwerpen, Arenbergschouwburg, 20.15 uur. THEATER Brabant Plat Andy Marcellissen, Jan Strik en Rien Bek kers worden bijgestaan door kwartet De Turfstekers. Goes, Theater De Mythe, 20.00 uur Theaterduo Schudden 'Zout' is de zesde cabaretshow van het- duo, bestaande uit Emiel de Jong en Noël van Santen. Bergen op Zoom, Stadsschouwburg De Maagd, 20.15 uur. meer agendanieuws op www.pzc.nl FILM BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, The Bourne Ultimatum: 20.00 uur; Rush Hour 3: 20.00 uur; Knocked Up: 20.00 uur; Copying Beetho ven: 20.30 uur. GOES 't Beest, Close to Home: 20.30 uur. MIDDELBURG Schuttershof, Khadak: 20.00 uur. TERNEUZEN Merral, Alles is Liefde: 20.00 uur; Knocked Up 201.5 uur; Rush Hour 3: 20.15 uur; The Bourne Ultimatum: 20.00 uur. VLISSINGEN CineCity, Waar is het paard van Sinter klaas?: 14.00 en 16.15 uur; Alles is Liefde: 14.00,16.30,19.15 en 21.45 uur; Hairspray: 19.30 uur; Knocked up: 21.45 uur; Meet The Robinsons: 13.45 en 16.15 uur; Plop en de pinguin: 13.45 en 15.30 uur; Ratatouille: 13.45 en 16.30 uur; Rush Hour 3: 19.15 en 21.45 uur; Shoot 'Em Up: 19.30 en 22.00 uur; Stardust: 19.00 en 21.45 uur; Surf's up: 13.45 en 16.15 uur; The bourne ultima tum: 21.45 uur; The kingdom: 17.15, 19.15 en 22.00 uur; Timboektoe: 16.30 en 19.00 uur; Michael Clayton: 19.30 uur (Film by the Sea); The Apartment: 14.00 ZIERIKZEE FiZi, Irina Palm: 14.00 uur. BERGEN OP ZOOM - Het cabaretduo Schudden presenteert vanavond zijn zesde programma 'Zout' in stadsschouwburg De Maagd in Ber gen op Zoom. Eerste uitgangspunt was dat de voorstelling zich in en rondom een keuken zou afspelen. „Maar we wisten er niets van te bakken," aldus het duo. „Het volgende uit gangspunt was een (bouw)keet, een stap in de goede richting." Schudden bestaat uit Emiel de ÏUITGAANSTIP Film by the Sea door het jaar presenteert vanavond de Ameri kaanse thriller Michael Clayton van regisseur Tony Gilroy. Daarin vertolkt George Clooney de hoofdrol als voormalig open baar aanklager die werkt als 'fixer' voor een grote advocatenfir- ma uit New York. In die hoedanigheid moet hij ervoor zorgen dat de vuile was van het bedrijf binnen blijft. Voor alle smerige zaakjes die direc teur Marty Bach (Sydney Pollack) op hem afschuift, verzint Mi chael een oplossing. Hij is allesbehalve blij met deze functie, maar staat met zijn rug tegen de muur. De films is te zien in Cine City in Vlissingen, aanvang 19.30 uur en vanaf 25 oktober in andere Nederlandse bioscopen. Het cabaretduo Schudden presenteert zijn zesde programma: Zout. foto Arjan Benning Jong (1973) en Noël van Santen (1973). In 1994 deed Schudden voor Gebruik mee aan het Gronin ger Studenten Cabaret Festival en Cameretten. Op beide festivals werden prijzen in de wacht ge-, sleept en in 1995 kwamen zij met hun eerste programma 'Geschud'. Schudden met het programma 1-1 'Zout', vanavond in stadsschouw burg De Maagd in Bergen op Zoom, aanvang 20.15 uur. door Anita Tournois SLUIS - Vier jaar geleden kleurden de werken van Herman Brood de Raadskelder van het Belfort in Sluis. Nu is een tweede expositie met werk van hem geopend. Deze is ook ditmaal verzorgd door gale riehouder Bernard Van Dyck, eige naar van BernArt - the gallery in Antwerpen en in Schelle, én aan spreekpunt voor het werk van Brood in België. „Persoonlijk heb ik hem niet ge kend, maar ik zag hem aan het werk in De Efteling in Kaatsheu vel, waar hij toen dertien koppen in gips eigenhandig en in record tempo bespoot", zegt Van Dyck. „Dit eerste contact resulteerde on der andere in hetgeen nu in de Raadskelder hangt: zeefdrukken, schilderijen en tekeningen uit de laatste drie, vier jaar van zijn le ven." Een dik getuft wollen tapijt, geti teld The King en een pronkstuk van de expositie, is gemaakt naar een ontwerp van Brood. Ook hier in domineren primaire kleuren en krachtige vormen, aangezet met zwarte lijnen en accenten. Expres sief werk, geïnspireerd door Co bra, waarin begeestering voor snel heid, liefde voor muziek en voor de eigen persoon (in de vorm van zelfportretten) naast andere onder werpen vaste thema's vormen. In Sluis zien we zeefdrukken in di verse formaten; de karakteristieke handtekening, een opvallend on derdeel in al zijn werken, handon- dertekend of reeds getekend in de plaat. Piano, Bohemian Rhapsody en Senna worden getoond als bei de mogelijkheden. Veel van zijn werken tonen een fascinatie voor snelle auto's en bijbehorend cir cuit, maar ook voor vliegtuigen en motoren. Enkele voorbeelden zijn In the fast lane, Jumbo volgens Brood of Fatboy. Een aantal van zulke werken zijn voorzien van ori gineel gespoten teksten. Zijn muzikale gedrevenheid - Brood startte zijn kunstzinnige car rière als pianist en werd bekend met zijn band His Wild Romance - ziet men in werken als Elvis, Fla menco en Piano. Indringend vastge legd door de zogenaamde 'Neder landse belichaming van de seks, drugs en rock-'n-roll', titel verkre gen door zijn excessief drank- en drugsgebruik en seksuele escapa des. In Woedend licht, een boek in de vitrine, kan men nader kennis maken met het fenomeen Brood als auteur. Tekst en beeld vullen el kaar aan - het thema seks komt veelvuldig aan de orde - en het is doorspekt met Broodcitaten als bij voorbeeld 'Leven is zendtijd'. Brood hield van zelfverheerlijking en was en bleef tot aan het einde, acteur van zijn eigen leven met zijn zelfgekozen dood; hij sprong op 11 juli 2001 van het dak van het Hilton hotel in Amsterdam. KI Tentoonstelling t/m 18 november in de Raadskelder van het Belfort in Sluis. Geopend: dagelijks behalve do. en vr. van 14.00 tot 17.00 uur. Tapijt The King, ontworpen door Herman Brood. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 58