Zeeland Hulst hamstert water na leidingbreuk mm Celstraf geëist tegen pinpasdief Fusie zorgaanbieders Raad Veere accepteert gewraakte loopt vertraging op ombouw Botterbar tot hotel G JZEL Breuk distributieleiding nabij Zandberg veroorzaakt ongemak. Vlissingse (21) stal bankpas vriendin en plunderde rekening. Poelwijck-de Kraayert, SVRZ en Allévo willen plan laten doorrekenen. Wethouder moet gaan proberen partijen tot elkaar te brengen WPZC Dinsdag 16 oktober 2007 25 door Harold de Puysseleijr HULST - Na de grote elektriciteits storing in het najaar van 2005 en de dito gasstoring in 2006 kwam er in een groot gedeelte van Oost-Zeeuws-Vlaanderen om acht uur gisterochtend geen water meer uit de kraan. Dat kwam door een breuk in een distributieleiding nabij de Graauw- se Kreek in Zandberg. De kapotte leiding veroorzaakte daar een heu se waterval. Na het afsluiten van de defecte leiding en het maken van een omleiding in de watertoe voer kwam er op de getroffen adressen rond 11.00 uur weer wa ter uit de kraan. De waterstoring zorgde overal voor het nodige ongemak. De dage lijkse douchebeurt bijvoorbeeld, moest worden uitgesteld. Daar naast bleven veel mensen op hun werk verstoken van water, thee en koffie. Ook toiletbezoek was zon der spoelwater uiteraard niet of nauwelijks mogelijk. „De mannen vliegen hier af en toe de struiken in", aldus een woord voerder van postorderbedrijf Pabo in Walsoorden. Daar kon het per soneel door improvisatie met oude koffiezetapparaten en water automaten toch in beperkte mate koffie en thee drinken. „Voor de rest drinken we vooral veel fris drank en fruitsappen uit de auto maten. Verder kunnen we er niet veel aan doen." Diezelfde gelatenheid heerste ook bij Neckermann in Sint-Jansteen, waar hier en daar koffiezetappara ten werden gevuld met Spa Blauw. „En verder is het even afzien. Een toiletverbod hebben wij nog niet 'Het is vervelend dat je na toiletbezoek je handen niet even kunt wassen' ingesteld, maar het is ook heel ver velend dat je na toiletbezoek de handen niet even kunt wassen", al dus een medewerkster van het di rectiesecretariaat. De bedrijfsleiding van Morres Wo nen vroeg het personeel spaar zaam te zijn met water. Morres had overigens nauwelijks last van de storing dankzij een waterbuffer waarmee het bedrijf het een halve dag uit kon zingen. De supermarkten deden gisteren goede zaken. Bij de Golff-super- markt in Kloosterzande was de flessenvoorraad water binnen een uur na opening volledig uitver kocht. Een Hulsterse die bij de su permarkt van Albert Heijn in Hulst achter het net viste, kreeg een ingeving en ging langs bij een tankstation in de buurt. Daar wist ze beslag te leggen op vijf flessen water. Personeelsleden van de uit verkochte Albert Heijn stuurden hamsteraars door naar de plaatselij ke drankengroothandels. lijstenmakeri Biezelingsestraat 102a, Kapelle 0113-342383 www.lijstenmakerijgijzel.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De Middelburgse weet nu dat een langdurige vriend schap geen reden is om iemand te vertrouwen. Haar vriendin, die ze vanaf de basisschool kende, pikte eind vorig jaar haar pinpas en kocht daarmee voor ruim noo eu ro aan allerlei spullen. De Middelburgse zat gisteren op de publieke tribune van de recht bank en hoorde daar dat de 'vrien din' op die manier meer mensen had bestolen. Tegenover de rech ters zei het slachtoffer dat haar ver trouwen in anderen flink is ge schaad. Officier van justitie J. Va- lente greep die uitspraak aan om de 'vriendin', die nu in Vlissingen woont, de les te lezen. Hij noemde de 21-jarige een verstokte leuge naar en iemand die velen bena deelde door creditcards en pinpas sen te stelen en daarmee vervol gens geld op te nemen of te gaan shoppen. Dat bestelen deed ze bij zowel vriendinnen als collega's. Va- lente eiste tegen haar een celstraf van twaalf maanden waarvan zes voorwaardelijk. Volgens de psychiater, die haar on derzocht, is de Vlissingse een klep tomaan, iemand die een ziekelijke drang heeft om te stelen. Een me dewerkster van de reclassering twijfelde over die diagnose. Vol gens haar steelt een kleptomaan al leen maar terwijl deze jonge vrouw juist veel meer deed. Uitspraak 29 oktober door Frank Balkenende GOES - Het is lang niet zeker of de fusie tussen zorgverleners Allévo, Stichting voor Regionale Zorgver lening (SVRZ) en Stichting Poel- wijck-de Kraayert doorgaat. De drie Raden van Toezicht willen de komende maanden laten onder zoeken of de fusie zin heeft. De sa mensmelting per 1 januari 2008 is in elk geval van de baan. Dat wordt minstens een jaar later. Het onderzoek, uitgevoerd door adviesbureau Andersson Elffers Fe lix uit Utrecht, moet duidelijk ma ken of de kosten van het fusiepro ces opwegen tegen de (financiële) voordelen van één grote zorgorga nisatie. Ook moet boven water ko men of fusie voor elk van de drie partners 'wenselijk' of 'noodzake lijk' is, staat in een maandag uitge geven verklaring. In februari moe ten de resultaten bekend zijn. „We willen niet over één nacht ijs gaan", zegt voorzitter P. Stoter van de Raad van Toezicht van SVRZ. „Met cijfers en feiten moet nu wor den onderbouwd wat een fusie be tekent voor de totale zorg in Zee land en voor de drie fhsiepartners afzonderlijk." Met een fusie ont staat een zorgaanbieder met 4600 werknemers en een omzet van dik 130 miljoen euro. De grootste in Zeeland, die alle soorten zorg le vert: van ouder- en kindzorg, ver- pleegzorg tot thuiszorg en hospice. Van de drie fhsiepartners hebben met name thuiszorgaanbieder Al lévo (2200 medewerkers, werk zaam in de Oosterschelderegio) en Poelwijck-de Kraayert (met 275 werknemers een kleine speler) be lang bij samensmelting. door Henk Postma DOMBURG - De ombouw van de Botterbar bij Zoutelande tot mid delgroot hotel heeft de volle steun van het Veers gemeentebestuur. Voorwaarde is wel dat het hotel niet te groot wordt, en goed wordt ingepast in de omgeving. De eerstverantwoordelijk wethou der, J. Bostelaar (PvdA), kreeg maandagavond vanuit de gemeen teraad de opdracht om de initiatief nemers in gesprek te brengen met omwonenden, die zich massaal, en zeer emotioneel tegen het plan hebben gekeerd. De omwonenden zeiden gistera vond tegen de gemeenteraadscom missie voor ruimtelijke ordening dat ze jarenlang door burgemees ter en wethouders zijn genegeerd. Ze vrezen straks tegen een massie ve steenklomp aan te moeten kij ken, met ernstige overlast te wor den geconfronteerd, en noemden de bouw een inbreuk op de rust en de natuur in het gebied. Ze lieten er geen misverstand over bestaan zich tot hun laatste snik, en tot in hoogste instantie tegen het hotelplan te verzetten. Ze drei gen met schadeclaims die in totaal kunnen oplopen tot meer dan an derhalf miljoen euro. Maar alleen PvdA/GroenLinks nam het volmondig voor de om wonden op. PvdA-woordvoerster C. Polderman verweet de eigen wethouder een veel te toegeeflijke Omwonenden keerden zich gis teravond massaal, en zeer geëmo tioneerd tegen de komst van een hotel. De gemeenteraad dringt aan op een compromis. houding tegenover de familie Los, die de Botterbar kocht om er een hotel van te maken. Zo zou hij de eisen steeds verder hebben versoe peld. Bostelaar bracht in het midden dat de bouw van een hotel juist een verbetering is voor de omgeving. Op de bar rust al een hotelbestem ming. En als het plan niet door gaan staat niets de eigenaars in de weg om er een discotheek of party centrum te maken. En dan, aldus Bostelaar, is iedereen pas echt de pineut. Wil het hotel de beoogde omvang krijgen, twee bouwlagen en 26 tot 30 kamers, dan is een wijziging van het bestemmingsplan nodig. En daar kunnen omwonenden dan tot in hoogste instantie tegen in beroep gaan. Alle reden, aldus de gemeenteraad, om nu eerst maar eens te bekijken of een com promis kan worden bereikt. In Hulst werd gisteren uit voorzorg flink wat water gehamsterd. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51