'Hoge stoepranden zijn het lastigst' Spierballen intimideren raad niet Gors verkoopt gebak Ter Reede DE RODE PILAREN L_ Basisschoolleerlingen fotograferen obstakels voor mindervaliden. BI Middelburgs college moet aanbevelingen van rekenkamer opvolgen. durea Robbert Lavën Zeventien reacties kustversterking Garlic Vitaal Forte: 3 halen 2 betalen! Drogisterij Kruiderij www.derodepilaren.nl Thuis in.. Hypotheken Verzekeringen Pensioenen W PZC Dinsdag 16 oktober 2007 23 Geparkeerde fietsen op de stoep kunnen obstakels zijn voor mindervaliden. Yrla Jacobs (in de rolstoel) ondervindt dit met haar groepje, foto Ruben Oreel door Forra de Jong VLISSINGEN - Gewapend met een meetlint en een fotocamera gaan leerlingen van groep 8 van De Wis sel in groepjes naar verschillende wijken in Vlissingen. In het kader .van de Week van de Toegankelijk heid fotograferen ze obstakels op straat voor mindervaliden. Patiëntenorganisatie Het Klaver blad Zeeland heeft de activiteit ge organiseerd om kinderen bewust te maken van hun omgeving en de problemen voor mensen met een beperking. Marcel de Ronde, advi seur toegankelijkheid van de pro vincie Zeeland, legt de kinderen uit op wat voor obstakels ze moe ten letten. „Stoepranden mogen niet hoger zijn dan twee centime ter, een deurpost moet vijfentach tig centimeter breed zijn en een stoep negentig centimeter breed. Meet ze op en als ze niet goed zijn, neem je een foto." Het groepje van Yrla Jacobs (li) kijkt rond in Hofwijk. Yrla zit van wege haar heupziekte voor vijf we ken in een rolstoel. „Ik moet nog twee weken in deze rolstoel zitten en daarna nog acht weken met krukken lopen. Het is soms best moeilijk om in een rol stoel met andere kinderen mee te spelen. Als ik alleen naar buiten ga, vind ik de hoge stoepranden het lastigst. Dan moet je de voor wielen van je rolstoel eerst de lucht in gooien voordat je op de stoep kan komen." De kinderen zijn druk bezig met meten en fotograferen. Een foto van een obstakel alleen vinden ze maar saai, dus poseren ze naast el ke hoge stoeprand. In de klas wor den de door de leerlingen gemaak te foto's op de website van Het Kla verblad gezet om Vlissingers be wust te maken van de problemen. Deze week kan iedereen foto's in sturen voor de website. De Week van de Toegankelijkheid duurt nog tot vrijdag 19 oktober. zie www.klaverbladzeeland.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een machtsstrijd tus sen gemeenteraad en college van B en W? Geen sprake van, zei wet houder H. Kool-Blokland (CDA) gisteravond in de vergadering van de Middelburgse gemeenteraad. „U weet toch dat we de raad altijd op de eerste plaats zetten. Dat is al tijd zo geweest en dat zal altijd zo blijven." Aanleiding voor de discussie was het kritische rapport van de Wal- cherse rekenkamers over gemeen schappelijke regelingen, samenwer kingsverbanden tussen verschillen de overheden, zoals de sociale dienst of Lété. De rekenkamer con cludeerde dat de controle op die re gelingen nogal eens ontbreekt. De kamer heeft een reeks aanbevelin gen gedaan om dat te verbeteren. Het college reageerde zeer afwij zend op het rapport. Die reactie was weer tegen het ze re been van de gemeenteraad, want de rekenkamer is een onaf hankelijke instelling die in op dracht werkt van de raad, het hoogste orgaan binnen de gemeen te. „De handelwijze van het college heeft polariserend gewerkt", zei P. Kraan (PPM). „Raad en college ho ren de stad te besturen met oog voor eikaars positie. Juist hier was terughoudendheid van het college gepast." Het college wilde zijn spierballen laten zien, zei A. van 't Westeinde Het college moet aan de slag met het verbeteren van de con trole op gemeenschappelijke re gelingen, vindt de gemeenteraad van Middelburg. VLISSINGEN - Ter Reede krijgt eind dit jaar een eigen verkooppunt voor vers brood, gebak en banket. Cliënten van Het Gors zullen het verkooppunt bemensen. De aan vulling op de winkelvoorziening in het Vlissingse centrum voor ver zorgd wonen van stichting Werkt voor Ouderen is één van de nieu we uitingen van de samenwerking met Het Gors, instelling voor men sen met een lichamelijke of ver standelijke beperking. De instellin gen werken op meerdere fronten samen en bekrachtigen dat donder dag met de ondertekening van een overeenkomst. De samenwerking gaat echter niet verder dan het uit wisselen van dienstverlening, zegt directeur J. de Graaf van SWO. „Het woord fusie is nog nooit ge vallen." SWO ondersteunt cliën ten van Het Gors die wonen op Walcheren en verzorgt ook de be reikbaarheids- en alarmdiensten. PODO - POIN %V\\\v.v,,,,ii Zorg voor Voet Schoen zwart en bruin (GroenLinks). „Ik hoop dat de raad zich daar niet door laat intimi deren." Dat gebeurde niet. Het college moet gewoon met de aanbevelin gen van de rekenkamer aan de slag, was de boodschap. College partij PvdA probeerde nog aan de bezwaren van het college tege moet te komen door voor te stel len om eerst te onderzoeken of al die aanbevelingen wel nuttig zijn. Maar de rest van de fracties weiger den die handreiking. Dat zou Pv- dA-wethouder A. de Vries te veel speelruimte geven, klonk het in de wandelgangen. SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG MIDDELBURG - Bij het waterschap Zeeuwse Eilanden zijn in totaal ze ventien zienswijzen binnengeko men naar aanleiding van de kust- versterkingsplannen voor de Wal- cherse kust. Op het plan voor het gebied tussen het Nollehoofd en Westduin bij Vlissingen zijn tien reacties binnengekomen. De voor gestelde aanpak van de Westkapel- se Zeedijk leverde zeven suggesties op. Het waterschap wil eerst de in dieners beantwoorden voor ze de inhoud van de zienswijzen be kendmaken. De algemene vergade ring van het schap stelt 11 decem ber de plannen definitief vast. Nü 180 capsules van 38,85 VOOr 25,90! normale prijs 12,95 per stuk I Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg Tel.: 01 1 8 - 615151 www.donrisicobeheer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49