Duitse wortels vergeten hart Oostburg Verhoor politie correct Herinnering aan ramp IJzendijke blijft leven Plechtigheid bij oorlogsmonument aan Isabellaweg. Lezing over de zin van het leven in Cadzand Zwemvierdaagse in teken van goed doel Mosselmaaltijd levert 1282 euro op voor kerk Quiz brengt tien mille op voor La Salette Z pzc Dinsdag 16 oktober 2007 23 raai van negatieve kritiek op de Duitser, meermalen getypeerd als alcoholist. Van overmatig drankge bruik was inderdaad sprake, maar het is volgens Stuij sterk uitver groot. De Terneuzense oud-fysio therapeut heeft tien jaar aan het boek gewerkt. Midden in de Week van de Ge schiedenis, gaat hij het eerste exemplaar op woensdag 17 oktober overhandigen aan de Leid- se historicus professor S. Groene- veld, in het Terneuzense gemeente huis. Het leven van Philipp von Hohen- lohe is te koop bij Heemkundige Kring Terneuzen. Het bevat 161 pa gina's en 33 illustraties. Het kost tot woensdag €19,90 en daarna €24,90. door Ronald Verstraten ijzendijke - De ceremonie bij het oorlogsmonument aan de Isabella weg in IJzendijke is een jaarlijks te rugkerende plechtigheid. Op zater dag 20 oktober zal de Last Post weer klinken in de polder ten zui- van IJzendijke. jaar vond in oktober 1944 een tra gische ramp plaats. Een leger- vrachtwagen met explosief materi aal ontplofte en daarbij kwamen 41 Engelse en Canadese soldaten om het leven. Dankzij het initiatief van een van de overlevenden, oud-tankcom- mandant Martin Reagan uit York, kwam er eind jaren negentig een herdenkingsmonument op de plaats van de ramp te staan. Sindsdien houden nabestaanden en militairen samen met een groep IJzendijkenaren de herinne ring levend. Reagan is daar zelf trouw bij, ook al is hij inmiddels hoogbejaard en zeer slechtziend. Hij maakt zater dag deel uit van een klein gezel schap Engelsen dat speciaal naar IJzendijke komt voor de ceremo nie. 's Morgens gaan ze eerst naar het militaire ereveld in Adegem, waar het merendeel van de slachtoffers Nabestaanden van slachtoffers en overlevenden van de ramp met een legertruck met explosie ven houden de herinnering daar aan nog elk jaar levend. ligt begraven. Vervolgens zijn er om 13.00 een kranslegging en toe spraken bij het IJzendijkse monu ment. Een nieuw onderdeel is vervol gens een bezoek aan het graf van Johan Steenkiste. Hij was destijds samen met zijn broer Theo oogge tuige van de explosie. Samen met plaatselijk aannemer Lucien van Poucke hebben ze het monument gebouwd. De organisatie van de herdenking nodigt belangstellen den uit om de herdenking bij te bouw van de Burght, nieuwe win kels en appartementen. De meeste plannen zijn nog in voorbereiding. Het gemeentebestuur heeft wel be sloten een aantal zaken in het be stemmingsplan te regelen. Zoals een verplaatsing van de werf van het waterschap aan de Zandstraat. PW Het centrum van Oostburg heeft een fikse oppepper nodig. Een echt winkelhart onttypektOm, dit te verbeteren, is een nieuw bestemmingsplan in de maak. Na sloop is er ruimte voor maxi maal zes huizen. Ook is sloop van schoolgebouwen en vervangende woningbouw voorzien aan de Sa- turnus-Orion en Stadhouderslaan en is er na de verbouwing van het gemeentehuis ruimte voor apparte menten aan de Veerhoeklaan. Voor belangstellenden is woens dag 24 oktober vanaf 19.00 uur een bijeenkomst over het vooront werp-bestemmingsplan in de bur gerzaal van het gemg^qtehuis ,in Oostburg. door Emile Calon MIDDELBURG - Het verhoor door de politie van een Aziatische vrouw is correct verlopen, zo bepaalde gis teren de Middelburgse rechtbank. Advocaat W. Aerts uitte twee we ken geleden zijn twijfels daarover. Volgens hem had de politie een tolk moeten inschakelen omdat die vrouw, die al een aantal jaren in de gemeente Hulst woont, nau welijks Nederlands en Engels spreekt. Daamaast.stqltje hij dat de agentgq itjdeqs hé.tverhoor \yel erg op zoek'Waren naar de bevesti ging van wat ze al wisten. Na het afluisteren van de geluidsband van dat verhoor oordeelde de recht bank gisteren dat er niets onrecht matigs was gebeurd. De vrouw verwondde in mei haar man met een mesje tijdens een echtelijke ruzie. De twee hebben het inmiddels weer bijgelegd en ze wonen ook weer samen. Officier van justitie R. Rammeloo eiste gis teren een werkstraf van 240 uur te gen de vrouw. Uitspraak woensdag 29 oktober KAMER VAN KOOPHANDEL ZEELAND Officiële bekendmaking Op grond van het bepaalde in lid 3 van artikel 44 van de Wet op de Kamers van Koophandel en Fabrieken 1997 (stbl. 1997, 783) maakt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeland bekend dat een exemplaar van de Begroting 2008 en een exemplaar van het Activiteitenplan 2008 vanaf 11 oktober 2007 voor een ieder ter inzage liggen op haar kantoren te Middelburg (Buitenruststraat 225) en te Terneuzen (Schuttershofweg 1). Beide exemplaren worden behandeld in de vergadering van het Algemeen Bestuur op 18 oktober 2007. cadzand - Hein Stufkens geeft vanavond vanaf 20.00 uur een le zing over de zin van het leven in centrum La Cordelle aan de Maria- straat in Cadzand. Stufkens en zijn vrouw Brigitte zijn het centrum voor 'vrede, vreugde en inspiratie' begonnen om samen met anderen te zoeken naar vormen van spiritualiteit voor het dagelijks leven. Stufkens probeert vanavond antwoörd te ge ven op de vraag wat de zin van het leven is: waartoe zijn wij op aarde? OOSTBURG - Zwemvereniging Scheldestroom uit Breskens houdt in de herfstvakantie van maandag 22 tot en met donderdag 25 okto ber een zwemvierdaagse in het Eenhoornbad in Oostburg. Zwemmers kunnen elke dag tus sen 18.30 en 20.00 uur terecht om 250 of 500 meter af te leggen. Mocht een deelnemer een avond niet kunnen, dan mag hij een an dere dag de dubbele afstand zwem men. Scheldestroom hoopt dat deelnemers zich laten sponsoren voor het Ronald McDonald Huis. heikant - De mosselmaaltijd ten bate van het onderhoudsfonds van de parochiekerk in Heikant heeft 1282 euro opgeleverd. De on geveer tachtig deelnemers veror berden in brasserie Du Commerce samen 155 kilo mosselen. Jen Francken van de werkgroep die zich inzet voor het behoud van de kerk is tevreden met de opbrengst. Onlangs is er aan de kerk nog voor ruim 8000 euro werk uitgevoerd na een brandje. Het fonds kan het geld dus goed gebruiken. axel - Een quizavond van service club Kiwanis Axel-Zeeuws-Vlaan- deren heeft ruim 10.000 euro opge bracht. Meer dan veertig teams van bedrij ven, verenigingen en instellingen deden mee aan een kennisquiz in Axel. Na zestig vragen kwam team Probis uit Hulst als winnaar uit de bus, vóór Vedior techniek Zeeland en Fietsclub Philippine. De op brengst gaat, na aftrek van de kos ten, naar opvangcentrum Hoeve La Salette in Vogelwaarde. Dat ge bruikt, het gg!4 yoor pep activitei tenprogramma. Pieter Willem Stuij heeft een boek geschreven over Philipp von Hohenlohe. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43