PZCI 21 Geen water: Hulst hamstert CONTACTA 2007 VERLAAG UW PER DAG. 4': - Sluis wil toch meer bedrijven éwmwmm. werkgelegenheid en economische groei wctmoeterkomen.nl ■SPMAifWtS NART Zeeland krijgt een eigen jongerenraad ZEEUWS-VLAANDEREN Breuk distributieleiding nabij Zandberg zorgt voor nodige ongemak. Wethouder zint op betere argumentatie Stampershoek-Noord. «MME Kijk voor meer informatie op de verpakking of op www.becel.nl. GOES - Er komt een jongerenraad voor de provincie Zeeland. Deze raad zal het provinciebestuur advi seren in zaken die over jongeren gaan. Dat meldde projectmedewer ker jongerenparticipatie W. de Wolf gisteravond bij de installatie van de jongerenraad in Goes. De lancering van de Zeeuwse jon gerenraad is op dinsdag 11 decem ber. De Wolf is bezig met de wer ving van jongeren. Hij nodigde de Goese jongerenraad uit om ook naar de provincie te stappen met ideeën of vragen. Voorstelling Grond vergt vele kuubs aarde in 't Beest Korpschef: niets mis aan optreden politie tijdens Kustmarathon Dinsdag 16 oktober 2007 Tip? redtern@pzc.nl In Hulst werd gisteren uit voorzorg flink water gehamsterd. foto Camile Schelstraete door Harold de Puysseleijr HULST - Na de grote elektriciteits storing in het najaar van 2005 en de dito gasstoring in 2006 kwam er in een groot gedeelte van Oost-Zeeuws-Vlaanderen om acht uur gisterochtend geen water meer uit de kraan. Dat kwam door een breuk in een distributieleiding nabij de Graauw- se Kreek in Zandberg. De kapotte leiding veroorzaakte daar een heu se waterval. Na het afsluiten van de defecte leiding en het maken van een omleiding in de watertoe voer kwam er op de getroffen adressen rond 11.00 uur weer wa ter uit de kraan. Dat kon soms bruin van kleur zijn. Het nutsbe drijf liet daarom de waarschuwing uitgaan om voorzichtig te werk te gaan bij het doen van de was. De waterstoring zorgde overal voor het nodige ongemak. De dage lijkse douchebeurt bijvoorbeeld moest worden uitgesteld. Daar naast bleven veel mensen op hun werk verstoken van water, thee en koffie. Ook toiletbezoek was zon der spoelwater uiteraard niet of nauwelijks mogelijk. „De mannen vliegen hier af en toe de struiken in", aldus een woord voerder van postorderbedrijf Pabo in Walsoorden. Daar kon het per soneel door improvisatie met oude koffiezetapparaten en water automaten toch in beperkte mate koffie en thee drinken. „Voor de rest drinken we vooral veel fris drank en fruitsappen uit de auto maten. Verder kunnen we er niet veel aan doen." Diezelfde gelatenheid heerste ook bij Neckermann in Sint-Jansteen, waar hier en daar koffiezetappara ten werden gevuld met Spa Blauw. „En verder is het even afzien. Een toiletverbod hebben wij nog niet Woordvoerder Pabo: 'De mannen vliegen hier af en toe de struiken in' ingesteld, maar het is ook heel ver velend dat je na toiletbezoek de handen niet even kunt wassen", al dus een medewerkster van het di rectiesecretariaat. De bedrijfsleiding van Morres Wo nen vroeg het personeel spaar zaam te zijn met water. Morres had overigens nauwelijks last van de storing dankzij een waterbuffer waarmee het bedrijf het een halve dag uit kon zingen. De supermarkten deden gisteren goede zaken nadat veel mensen be sloten hadden voor de zekerheid een hamstervoorraad water in te slaan. Bij de GolfF-supermarkt in Kloosterzande was de voorraad flessen water volgens een mede werkster binnen een uur na ope ning volledig uitverkocht. Een Hulsterse die bij de super markt van Albert Heijn in Hulst achter het net viste, kreeg een inge ving en ging langs bij een tanksta tion in de buurt. Daar wist ze be slag te leggen op vijf flessen water. Personeelsleden van de uitverkoch te Albert Heijn stuurden hamste raars door naar de plaatselijke drankengroothandels. door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis stelt al les in het werk om de uitbreiding van het Oostburgse bedrijventer rein Stampershoek in noordelijke richting toch voor elkaar te krij gen. „We gaan de uitspraak van de Raad van State goed analyseren en ontrafelen om ons verhaal bij te stellen", zei wethouder Maria le Roy (Economische Zaken) giste ren. De Raad van State oordeelde on langs dat Sluis nog steeds kans maakt op de noordelijke uitbrei ding van Stampershoek met onge veer 4,3 hectare. Gemeente en pro vincie moeten echter wel met een beter verhaal komen waaruit blijkt dat de aanwezige natuurwaarden geen geweld worden aangedaan en dat afdoende maatregelen worden getroffen om geluidsoverlast voor omwonenden te voorkomen. Le Roy was teleurgesteld over het negatieve advies van de Provincia le Commissie voor het Omgevings beleid (PCO). Ze hoopt het tij te keren in een komend overleg met gedeputeerde Van Waveren. Een positief advies van de PCO over Stampershoek is immers handig om de Raad van State in Den Haag gunstig te stemmen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41